reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

hellol :)

motylicaja milych wakacji :)

artystka kochana ma pewno ze Cie pamietam :) ale coz to sie dzieje u Ciebie ? ! Zdrowka dla maluszka :) :* a co z rodzicami ? dlaczego kaza Ci sie tak po prostu wyprowadzac ? ! A przyjaciel ? ! Co sie stalo ze wszystko sie tak zle syplo ? ;( Kochana musisz byc silna Masz swoje malenstwo i teraz zyjesz tylko dla niego ! :) a co do adwokata to moge powiedziec tylko ze to h..j a nie adwokat ;/ Jak on mogl cos tak waznego zgubic ? ! Debil debil debil nie wyksztalcony !
 
reklama
Ja to mam wiekszy problem bo teraz skonczylam 1 kl liceum (30 tydzień ciąży) a u mnie w szkole tylko ok 300 uczniow wiec to jest wielka sensacja ze 'taka młoda' w ciąży i 'jak ona sobie poradzi' , ' on nic o zyciu nie wie' bla bla bla... :) ja miałam rozmowe tylko z wychowawczynia ktora do mnie z kwiatami przyjechała i oczywiscie juz wiedziala z plotek. na szczescie ciaze przechodze cala lagodnie bo ani nie wymiotuje ani nic. termin mam na 31 sierpnia i jestem ciekawa jakie bedzie podejscie nauczycieli do mnie. tego sie chyba najbardziej boje....
 
Tak. wsparcie mamy jest naprawde wazne. nie wiem czy bym sobie bez niej poradziła. mam 16 lat i tez jestem w ciąży. pierwszy moment to byl szok. normalka... ale teraz to juz jest z dnia na dzien lepiej. dzieki wparciu mamy ja , jak i moj chlopak sie nie zalamalismy. bede jej wdzieczna do konca zycia. a jak sie dowiedziala to .. przemilczala. nie ma co sie martwic. w kazdym wieku ciaze sie zdazaja i to jest piekne. jak bede mogła mojego Adasia w końcu wziac na rece i go wyściskać to zapomne o wszystkich problemach.
 
Ja to mam wiekszy problem bo teraz skonczylam 1 kl liceum (30 tydzień ciąży) a u mnie w szkole tylko ok 300 uczniow wiec to jest wielka sensacja ze 'taka młoda' w ciąży i 'jak ona sobie poradzi' , ' on nic o zyciu nie wie' bla bla bla... :) ja miałam rozmowe tylko z wychowawczynia ktora do mnie z kwiatami przyjechała i oczywiscie juz wiedziala z plotek. na szczescie ciaze przechodze cala lagodnie bo ani nie wymiotuje ani nic. termin mam na 31 sierpnia i jestem ciekawa jakie bedzie podejscie nauczycieli do mnie. tego sie chyba najbardziej boje....
Emma witam nową młoda "prawie mamusie"... Jak dobrze kojarze z opisu to jesteś w wieku mojej siostry...... Ja w Twoim wieku juz miałam dziecko i dałam rade :)) Ty tez dasz na pewno... A jak rodzice zareagowali?? Jak twój chłopak?? Napisz cos więcej o sobie...
 
Cześć Dziewczyny !
Właśnie dowiedziałam się że będę mamą...
Mam 17 lat i bardzo się boję :( To już moja druga ciąża, poprzednia nie zbyt dobrze się skończyła :(
Nie mogę o niczym powiedzieć rodzicom więc postanowiłam się zwrócić do Was z nadzieją że odpowiecie mi na kilka pytań :)
Po 1 kiedy mam iść do lekarza i czy lepiej prywatnie czy na nfz ?
Po 2 czy jest jakiś złoty środek na mdłości bo mam ich już dość ;/ a to przecież dopiero początek...
Po 3... Chciałam tak szczerze zapytać jak wasze życie się zmieniło od czasu gdy urodziłyście dzieci i czy czasem myślicie żeby cofnąć czas...
Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam !!! ^^
 
Milka:];5633567 pisze:
Cześć Dziewczyny !
Właśnie dowiedziałam się że będę mamą...
Mam 17 lat i bardzo się boję :( To już moja druga ciąża, poprzednia nie zbyt dobrze się skończyła :(
Nie mogę o niczym powiedzieć rodzicom więc postanowiłam się zwrócić do Was z nadzieją że odpowiecie mi na kilka pytań :)
Po 1 kiedy mam iść do lekarza i czy lepiej prywatnie czy na nfz ?
Po 2 czy jest jakiś złoty środek na mdłości bo mam ich już dość ;/ a to przecież dopiero początek...
Po 3... Chciałam tak szczerze zapytać jak wasze życie się zmieniło od czasu gdy urodziłyście dzieci i czy czasem myślicie żeby cofnąć czas...
Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam !!! ^^
Cześć !!
Powiem Ci tak najlepiej iśc jak najwczesniej do lekarza...... ja chodziłam do przychodni z NFZ i nie narzekałam i troche zaoszczedziłam :p
na mdłości ??? nie mam pojęcia... ja wymiotowałam przy Kubusiu do 18 tyg.
Moje życie zmieniło sie o 180 stopni ale niczego nie żałuje i gdybym miała wybór te kilka lat temu wszystko zrobiłabym tak samo...
Dzieci to wielkie szczeście ale i wielka odpowiedzialność.... Napisz coś więcej o sobie ... Dlaczego nie możesz rodzicom powiedzieć?? Przeciez prędzej czy później i tak sie dowiedzą??
Rozumie że przy 1 ciąży poroniłaś??
 
Milka jak zamierzasz ukryyc ciaze? przeciez brzuszek ci na pewno urosnie
1. Idź do lekarza w sumie najlepiej gdybys poytala kto jest dobry w twojej miescowosci, ale moze byc tak ze skoro nie jestes pełnoletnia to lekarz moze wymagac obecnosci rodzica
2. Nie ma zlotego środka musisz poprobowac i zobaczyc co akurat toie pomaga
3. Bardzo sie zmieniło nie ma juz teraz czegos takiego ze " ja chce" jest tylko ja muszę nie wazne czego chce ma to swoje dobre i zle strony:-) jest ciezej co nie znaczy ze gorzej
 
Hmm... coś więcej o sobie ;)
Jak już pisałam mam 17 lat, mam chłopaka od 2 lat (mój najlepszy przyjaciel), jest w moim wieku, przy pierwszej ciąży rzucił szkołę i poszedł do pracy :) Był zawiedziony tą poprzednią ciążą więc jak dowiedział się o tej to bardzo się ucieszył :) potem dopiero zaczęło do nas dochodzić "co teraz zrobimy..."
Rodzicom nie mogę powiedzieć, ponieważ nie widzą innego wyjścia niż aborcja ;/
O poprzedniej ciąży nie wiedzieli więc zawsze to trochę lepiej... Zupełnie nie wiem dlaczego wtedy ta ciąża.. tak się skończyła. Uważałam na siebie, nie robiłam nic złego i nagle dostałam okresu ;/ myślałam że umrę te skurcze były nie do zniesienia...
Dlatego w tej ciąży postanowiłam od razu iść do lekarza i robić wszystko wg zaleceń :) Mam nadzieje że nie będzie jak za poprzednim razem :(
Rodzicom nie powiem, poczekam aż sami zauważą, wtedy będzie już za późno na ich "sposób" :)
Dziękuje za odpowiedzi szczególnie na 3 pytanie ;) Utwierdzacie mnie w przekonaniu, że ciąża to nie koniec świata ;)
Jak możecie to opowiedzcie mi coś o sobie :) Ile miałyście lat gdy zaszłyście w ciążę i jak wyglądała wasza sytuacja :)
 
reklama
Milka:] nie martw się nie jesteś sama :tak: ja też mam 17 lat i noszę w sobie maleństwo. moi rodzice też nie wiedzą, ale za 2 tyg się dowiedzą jak mój men wróci. nie mam pojęcia jakie będzie ich podejście do tego. trochę się boję, ale dla mnie jest najważniejsze teraz zdrowie moje i szkraba oraz dobre kontakty z ojcem dziecka (jestesmy razem prawie 9 miesięcy). No my jesteśmy w lepszej sytuacji - on ma pracę i gdyby stało się to, co raczej nie powinno mieć miejsca (rodzice by nie zaakceptowali) to dalby rade nas utrzymać... Ja o ciąży się dowiedziałam w 6 tyg. strasznie bolało mnie u lewej str brzucha, myślałam, że to jajnik a tu bach... prawdopodobieństwo ciąży.. a usg potwierdziło w 100%. Do lekarza leć jak najszybciej! Ja jeszcze przy okazji dowiedziałam sie że mam okropną nadżerkę, której mam problem sie pozbyc teraz..!! :wściekła/y:

Nie załamuj się i dbaj o siebie! ;)
 
Do góry