reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Madzialena- u nas smoczek nadal jest:/ wytrzymalismy raz tydzień ale juz dłużej nie dało rady z tymi krzykami Dennisek chyba nie jest gotowy na idstawienie smoka mize dlatego ze ju jakies pół roku nue pije z butelek i nie ma co possac:/ a wam gratki za wyrzucenie smoka:)

Wróciliśmy ze sklepu teraz tylko trochę ogarnąć i obiadek zrobić
 
reklama
Hej. Nadrabiam tylko pare stron wstecz.
Temat umiejetnosci Bartek pokaze nos buzie, pokaze mniam mniam, w ten sposob tez komunikuje ze chce cos zjesc, pokaze jaki pn duzy, kosi kosi, tu tu sierotki siedzialy, myju myju. Chodzic jeszcze sam nie chodzi a tylko za reke, ale sprawnie operuje widelcem i pije z normalnego kubka bez rozlewania. Pomacha jeszcze pa pa, da czesc, przesle buziaka.

LAWIDALOKA Witaj. Kazdaa z nas napewno miala do czynienia choc raz z takim czyms. Nawet wsrod tolerancyjnego ludu znajda sie tacy ktorym mlody wiek mamy nie pasuje.

RENATA Moje dzieciaki tez wstaja wczesnie mimo wolnego. Dzieci tak maja ze jak trzeba to czasem problem ze wstaniem, a jak nie trzeba to oni pirwsi na nofach.

HUPPYMUM Odstawianie od smoczka to chuba druga trudna rzecz w wychowaniu dziecka. Ciesze sie ze bartek nie chcial ciagac smoka, teraz jeden problem mniej na glowie. :-)
 
Madzialena- u nas smoczek nadal jest:/ wytrzymalismy raz tydzień ale juz dłużej nie dało rady z tymi krzykami Dennisek chyba nie jest gotowy na idstawienie smoka mize dlatego ze ju jakies pół roku nue pije z butelek i nie ma co possac:/ a wam gratki za wyrzucenie smoka:)

Wróciliśmy ze sklepu teraz tylko trochę ogarnąć i obiadek zrobić
u nas smoczek poszedł w odstawkę po wakacjach, Nikoś sam odrzucił :)
za to mleko musi być z butli, soczki, herbtaki i woda potrafi pic z niekapków, szklanek czy kubków ze słomką :)
 
Kubuś śpi. Byliśmy na prawie godzinnym spacerku jechał na sankach. Pod koniec oczywiście zaczął sie ryk bo rączki zmarzły a rekawiczek nie chce. Co prawka jechał w spiworku ale i tak wyciągał je.:-D

U nas smok ciagle jest. niby jak sie bawi w domku to mu chowam ale na spacerek i do spania sam od razu szuka.
 
My tez mamy smoczka ale tylko do spania. Czasami przez dzien sobie pomucka ale tak zeby bylo musowo w dzien to nie. Pijemy z kubka niekapka ale mleko dalej z butli. I nadal jemy w nocy.

Bylysmy na sankach cieplutko u nas. Sloneczko swieci.
 
Dennisek ni pije mleka od 6 Miesięcy. I wtedy tez odrzucił niekapki i wszelkie butle, , później pil z kubka i z bidonow a teraz tylko kubek bidon mamy ale tylko ns spacer. Rowniaz sam ja łyżką i widelcem:)
 
Właśnie J. też pije z niekapka, ale ostatnio przeczytałam, że te kubki mogą powodowć wadę wymowy i logopedzi ich nie zalecają. Z czego w takim razie ma pić moje dziecko? Z butli nie, z niekapka nie to z czego?
 
MADZIA nie przesadzajmy ;) smoczek tez powoduje wade wymowy, a skoro butla ja powoduje to cycek tez? Dla mnie to nie dorzeczne. Ja tez smoka doilam i jakos wady zadnej nie mam. Dla mnie to pic na wode.

A sa jeszcze kubki 360*, podobne do zwyklych kubkow tylko nie leje sie nic z nich a moze pic z kazdej strony.


Edit
A no i jeszcze znam 4 latka ktory na noc ma do lozka picie z butelki avent i tez nie ma zadnej wady.. chociaz dla mnie to porazka widok 4 latka z butla.
 
reklama
My juz po spacerku i synek chyba pójdzie lulu bo ziewa hehe:-) u nas śnieg sypie aż chce sie znowu wyjść na dwór, noi jest tylko -1 a nie -8 :):)

olcia
w odstawienie smoczka najgorsze były pierwsze 3 dni:) Pod wieczór troszke popłakał ale opowiedziałam mu bajkę i zasnął, i tak codziennie a teraz to juz wogóle o niego nie pyta:) ale nadal śpi z pieluszką, musi się do nie przytulić, ale mosiek juz pożegnany:)
happymum może dla Twojego synka rzeczywiście jeszcze za wcześnie na odstawienie smoczka jak tak bardzo płakał, mi mojego synka strasznie było szkoda jak płakał wieczorem i powiedziałam sobie że jak na drugi dzień będzie to samo to dam mu smoczka i spróbuję jeszcze raz za jakiś czas, na szczęście na drugi dzień nastąpił przełom i nie pytał o smoczka :p

Mój synek obecnie piję z kubka niekapka dostosowanego do wieku ale często pije ze szklanki lub kubka, tak niby najlepiej ale jak idziemy na dwór czy jak w nocy chce pić to daje mu z niekapka normalnie:)
 
Do góry