reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

repetka ja pije zieloną z cytryną, ale widziałam że jest też z ananasem i pomarańczą, ciekawe czy dobre:) a czerwonej jeszcze nie piłam, muszę spróbować :)
 
reklama
Madzialena zielona z cytryna tez pyszna :D Nigdy nie bylam specjalnie fanka herbaty, za to pilam kawy jak szalona :D Ale w ciazy ograniczylam do minimum, zas po porodzie calkowicie, i przerzucilam sie na liscie :D Z polecanych rowniez lisciasta zielona z Big-Active z opuncja i platkami rozy, oraz z pigwa i platkami nagietka- obie pyszne :D
 
Witam wszystkie mamy - te młode i te bardziej doświadczone i oczywiście gratuluję pociech! Mamą zostałam w wieku 20 lat. Nie żałuję tej decyzji, tym bardziej, że nasza niunia była jak najbardziej oczekiwana. Mimo to, często ze względu na swój młody wiek, spotykam się z dziwnymi spojrzeniami ludzi na ulicy, widząc mnie pchającą wózek. To okropne. Ludzie mają bardzo płytkie myślenie - sądzą, że taka małolata zaszła w ciążę z chłopakiem z imprezy, nie poznawszy nawet jego imienia. A tymczasem ja, młoda mama, mam męża, mieszkanie, oboje studiujemy, pracujemy zawodowo i radzimy sobie świetnie. A przede wszystkim mamy wspaniałą, śliczną siedmiomiesięczną córeczkę, która jest dla nas całym światem. Ciekawi mnie, czy Wy także spotkałyście się z takimi opiniami i "wzrokami" ze strony innych ludzi?
 
Lawidsloka-ja urodziłam synka jak mialam 19,5 i tez wszyscy rzucali hlupie texty no pewnie wpadka a orawda jest taka ze oboje tego chcieliśmy :) szkoły pokonczone praca była i warunki też:) a no i z narzeczonym jestem juz 5 lay i3 miesiące a synek ma 21 miesięcy; ) ludzir zawsze głupio patrzą na młode matki grunt to sie nie przejmować
PS.WITAJ:)
 
repetka a ja wręcz przeciwnie, zawsze lubiłam pić różne herbatki za to kawę nie bardzo:) Raz kiedy wypiję rozpuszczalna z mlekiem a tak to piję czasem inkę, kupiłam synkowi i mi posmakowała:)
lawidaloka witam:) Ja urodziłam synka jak miałam dokładnie 19lat i 5 miesięcy:) również tego nie żałuję i było to bardziej chciane dziecko niz wpadka:) Narazie nie planuję więcej ale tego że zaszłam tak szybko w ciąże nigdy nie żałowałam. Nie raz spotkałam się z dziwnymi spojrzeniami na spacerze z dzieckiem ale nie przejmuje się tym , dziwnie tylko czułam sie na początku będąc z dzieckiem np. w przychodni, w koło same starsze mamy a ja taka mloda ale nikt nigdy mi nic złego nie powiedział prosto w oczy:) Na szczęście:) Zreszta teraz na ulicach jest coraz więcej młodych mam i to na szczęście nie jest juz takim szokiem dla otoczenia:)

Synek już śpi od godzinki a ja sobie poćwiczyłam:)
 
A propo herbaty to moją ulubioną jest zielona z opuncją. Ostatnio przerzuciłam się trochę na białą też dobra :) Czerwonej jeszcze nie piłam, ale mam ochotę na taką czerwoną z nutką pomarańczy... :)
R. wraca jutro na dłużej czyli na jakieś 3-4tyg. :-D Będzie rano, chyba nie zasnę z tej ekscytacji :)
 
Lawidaloka hej :) nie przejmuj sie spojrzeniami, najczesciej gapia sie ludzie ktorym cos we wlasnym zyciu nie wyszlo i odbijaja to sobie na innych. Nie ma sie co przejmowac skoro sama wiesz ze prawda jest inna ;) Uwazam sama ze nie mam sie czego wstydzic, co prawda urodzilam majac 24 lata i miesiac, ale to wciaz mlody wiek, i ludzie i tak gadaja :) Tam skad pochodze nawet wiecej jako ze malo kto widzial lubego- zwyklam przyjezdzac sama do rodziny, wiec samotna matka jak sie patrzy :D a luby pewnie zmyslony dla sciemy, bo o slubie nikt nie wspomina, to co to za luby. Ludzie gadali i gadac beda, wiec tylko zbywaj ich usmiechem- bo nic zlego nie zrobilas, dalas zycie dziecku:)

U nas cisza, Janol spi, my mamy troche czasu dla siebie... Luby niedlugo nocki zaczyna bo wraca do pracy po chorobowym, wiec kazdy wieczor jest blogoslawienstwem :D

Madzia no to sie nacieszysz przez te kilka tygodni, jakies specjalne plany czy raczej zacisze domowe i pielesze? ;)
 
Ostatnia edycja:
Kechu to rosnie Ci maly mechanik :D Albo rajdowiec :D A w jakim wieku dzieciaczki zaczely Wam mowic?


Filip nie mial roku jak mowil te podstawowe mama, tata, ciocia, doble ( dobre ) hau, cici,am, pic, tat ( tak ), nie, baba, dziadzio,daj, mi, oc ( choc ). sporo mowił. potem sie cofnął. przestał mowić, wszystko bylo "tetetetete". Czasami mu cos wyraznego sie wyrwalo.
na nowo zaczał po 4 urodzinach. jak mial 5 lat to juz go moglam zrozumiec.

Oskar tez jak Filip na początku. ok roku nawijał te podstawowe. w okolicy 2 ur. mowił duzo ale swoim jezykiem. pol roku pozniej juz go wszystcy rozumieli. I skonczyla sie cisza..

Herbaty lubie. zielone, czerwone, biale tez. na początku czerwona trafila mi sie okropna, ale dalam rade :D

a co do kaw.. byl czas ze pilam ok 7-9 dziennie i zasypialam po nich jak niemowle. w ciązach kawy nie pilam bo mnie odzucalo od zapachu. i przeszkadzalo mi jak ktoś pil przy mnie.

Lawidaloka ja pierwszego urodzilam jak mialam rocznikowo 20 lat. oburzenie spoleczne bylo spore.. bo jak to tak?? panna z dzieckiem?? niektorzy sądzili ze to ch swiety obowiązek zeby mnie pouczyc, ze napewno prowadzilam sie jak ladacznica to teraz mam..
druga ciąza 4 lata pozniej i znowu.,. dewoty bezdzietne komentowaly.
I nie spotkalam sie zeby ktoś znajomy zle skomentowal moje ciąze. zawsze byli to ludzie ktorzy wogole mnie nie znali.

Kiedyś jedna kobieta jak bylam z Filipem w ciązy wystrzelila tekstem "

"to co pani Jadziu, teraz Renatka tez odda??
-Ale jak odda? co ma oddac?
- no dziecko jak kiedyś. przeciez te blizniaki co pani wychowuje to mowią ze jej.To pani nie wiedziala ??"

Mama z bananem na twarzy i szokiem doszla do domu i zaczela sie histerycznie smiac.
.
I tak o to zostalam wtedy matką 8 letnich blizniaków.

Mozecie mi powiedziec dlaczego Filip wstaje o 6 ?? nawet jak ma wolne od szkoly???boooooooooooziu!!!!
 
dobry poniedziałkowo :)
witam nową mamę :) nie przejmuj sie ludzkim gadaniem, wredne babska zawsze były i będą ...
my już z Nikoskiem wstaliśmy :) kawka i do roboty :)
matko jaka u nas jest zimnica i do tego wiatrzycho brrrrrrr, juz mam dosyć tej zimy :szok:
mam nadzieję że dziś poprzychodzą moje paczki z Allegro, bo zamawiałam nowe poszewki na poduszki do salonu i maty stołowe do kuchni :)
 
reklama
Hej dziewczyny :-) wczoraj nie miałam za bardzo czasu by odpisywać , moja niedziela jak i cały weekend aktywnie po sklepach i porządki i już nie miałam weny by pisać . Po za tym jesteśmy chore z Wiktorią masakra jakaś i dlatego nie pójdzie dzisiaj do szkoły a mi pozostało mleko czosnek i miód :-(
 
Do góry