reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

23may ja tez jeszcze musze na solaris isc jak sie pogoda nie poprawi. Ale mam nadzieje ze wroca upaly bo dwa lata nie prazylam sie na sloncu.
Dominisia mi teraz nie naliczali dochodu rodzinnego tylko moj dochod a wlasciwie jego brak. Jakby naliczali z rodzinnego to dostala bym kopa w tylek w urzedzie a nie zasilek :) ktorego i tak jest niewiele. Ale jak Niki zmieni nazwisko na nazwisko A. za rok to tez nie mamy czego szukac w urzedzie.
Cayoka powodzenia na wizycie!! Oby wszystko bylo ok
wampi u nas taka burza ze o 12 w poludnie swiatlo musialam w pokoju wlaczyc.

Ide wyprostowac wlosy i sie skosic tu i owdzie :-D:-Dwpadne potem.
 
reklama
Bry popoludniową pora :)

matko i corko.. O jest niezmordowany. Bylam na wycieczce rowerowej z chlopakami. naszymi piaszczystymi drogami, kawwalek asfaltem.. lącznie ok 3 km. O jechal rowno ze mną z F. a jaki zachwycony. Juz planuje ze on do babci w wakacje rowerem pojedzie ( ok 8 km ).

Paulina, Dominika o jakich wy zasilkach piszecie?? dla samotnej matki?? czy o rodzinnym??? Dominisia, do jakiegokolwiek zasilku opieka spoleczna nie bedzie wliczac twojej mamy, czy braci, jesli ty jako pelnoletnia, mowisz im ze samotnie gospodarująca ale mieszkająca pod jednym dachem z mamą, bedziesz skladac. Bylam w podobnej sytuacji wiec wiem co pisze.

Tylko licz sie z tym ze mogą ci w opiece "doradzac" zebys w jakis sposob wyegzekwowala alimenty, czy jakąś pomoc finansową na Wiktorie od K. jesli on nie moze to od jego rodziców. I niema czegos takiego ze oni nie mają z czego, wiec nie dadzą.Ze im tak wygodniej.W sumie syn "narozrabiał" syn niech sie martwi.


jade zaraz do kolezanki. cale 2 tygodnie nie bylam u niej :)
 
Renata o obu. pójdę i się dowiem. może masz rację, to będzie chociaż trochę łatwiej.. K. nie jest wpisany do aktu urodzenia Wici, więc prawnie nic od niego nie mogę żądać przed ustaleniem ojcostwa, ale stwierdziliśmy, że go nie wpiszemy dopóki nie znajdzie pracy. a o zmianie Małej nazwiska na jego to w ogóle może zapomnieć, chyba, że on zmieni nazwisko na nazwisko matki, bo jego ojciec zrobił mi za dużo krzywdy i nie chcę, żeby moje dziecko miało takie nazwisko jak on. wydziwiam.?

jestem już u mamy i mam pytanie.. jak skończę 18 lat, to Mała przechodzi na mnie automatycznie, czy trzeba przez sąd.?
 
Dominisia nie trzeba przez sad, ale musicie jechac do urzedu i ona tam sie zgadza na to zebys ty byla prawnym opiekunem, no i nowy akt urodzenia wyrabiaja, bez wpisu twojej mamy. Tego jestem pewna, bo jak rejestrowalismy NIkole to pani w urzedzie mi to powiedziala. Tak samo z ojcostwem, idzie sie i potwierdza ojcostwo. Moim zdaniem wydziwiasz z tym nazwiskiem, bo jak chcesz sie zareczyc a potem hajtnac to przy swoim zostaniesz?

A. juz jedzie z lotniska, kupil kurczaczki w KFC :-D i do tego sos czosnkowy... Ale se pojem hahaha :-D co nie zmienia faktu ze kosa dalej jest :-)

edit. Gdzie ta nasza MILENA?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no i cóż się dowiedziałam.. Na początku okiem mojej ginekolog jak na określony wiek ciąży zarodek jest za mały i nie bardzo rozwija się prawidłowo.. ale później porównała mi wyniki z poprzedniego USG i dzisiejszego i okazało się, że ładnie wszystko rośnie i nie ma podstaw do obaw. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, wtedy powinno być widać serduszko. Termin porodu określony na 26 grudnia, z pierwszego USG i dzisiejszego taki sam. Dla pewności 100% mam się wybrać na bete hcg i jeśli będzie przyrost ciąża rozwija się na pewno prawidłowo. Jedyne co mnie zmartwiło to mały krwiak :( prawdopodobnie przez ostatnie krwawienie.. Mam dalej sobie brać Luteine i leżeć. Czy któraś z Was miała ciążę zagrożoną lub krwiaka koło zarodka ? mogłybyście mi powiedzieć coś więcej na ten temat. ? przeszukałam forum ale nie znalazłam tego co mnie interesuje.
 
Paulina ja zostanę przy swoim nazwisku. no nie chcę się nazywać jak jego ojciec i już. ja Wici nie rejestrowałam, bo nie bardzo byłam w stanie.. poszłam tylko się podpisać.. pani była wredna i nic mi nie powiedziała, patrzyła na mnie jak na.. :wściekła/y:

Dziewczyny.. o jakie ja zasiłki powinnam składać wnioski i czy wiecie ile to +/- będzie.? Boże.. nie chcę, żebyście mnie miały za sępa jakiegoś, ale ja nie chcę obciążać mamy, a jakoś muszę się z czegoś odbić.. :zawstydzona/y: głupio mi bardzo, że potrzebuje zasiłków :(

cayoka ja miałam ciążę silnie zagrożoną, bezpośredniej przyczyny lekarze nie byli w stanie określić. miałam i krwawienia i skurcze, i skracającą się szyjkę.. stale coś i prawie 9 miesięcy przeleżałam w szpitalu :/ a Wicia i tak się urodziła po terminie zdrowa i fajniutka, więc się nie martw, tylko dużo odpoczywaj ;)
 
Hej.
Cayoka-trzymam kciuki zeby ciaza rozwijala sie prawidlowo;-)
Dominisia- a dlaczego ty sie wstydzisz tego ze potrzebujesz zasilkow? Masz sytuacje taka a nie inna do tego twoj chlop zamiast wziasc sie za jakas prace i ci pomoc to sie zachowuje jakby go nie dotyczylo..;/ sory ze tak pisze ale czytajac twoje posty jest on bardzo nieodpowiedzialny i nie umie lub mu sie nie chce wziasc odpowiedzialnosci za Wike..

Nie pisalam tu ale czytam na biezaco i jestem w temacie co u was;-)
My dzis nocka rewelka nie zapeszaajac tfu tfu;p
Mala zasnela najpierw po 19 ale zjadla malo to o 21 sie obudzila akurat ja sie kapalam too ojj jakie nerwy byly ze cycus uciekl:p zjadla i zasnela zaraz i obudzila sie o 2,30!!;)))
Ale bylam w szoku:p zjadla i od razu zasnela nawet pampka nie zdazylam jej przebrac i spalam do 5 zjadla przebralam ja i teraz lezy na mnie i patrzy na tel jak pisze;-)
T dzis wolne pogoda piekna;-)
A nie wiem czy wam pisalam we wtorek polozna byla i ja wazyla to wazy 4060:p kloc maly:p i zdziwiona ze nie dokarmiam butla a tak przybiera ladnie:p
Przy kapaniu juz tez jest bez placzu bo na poczatku to sie darla az sie zanosila.
Zaraz przysnie to lece sniadanko zmontuje:p pranie zrobie i mam kupe prasowania;p

Milego dzionka;-))))
 
reklama
Dominisia Zasiłek rodzinny dla samotnej matki | abcZdrowie.pl no i rodzinnego 70 jest chyba ;] a z nazwiskiem hmm. troszke wymyslasz, ale to twoja decyzja
magda to super ze mała spi duzo w nocy :-)
cayoka ja nie pomoge bo nie mialam problemów w ciazy

ja jak skonczyłam 18 to bylismy w urzedzie z A. zeby zmienic nazwisko bo Julka automatycznie juz była na mnie:-)
pogoda do dupy dzis.. Jula juz o 6 wstala i teraz ciagle ziewa. nie pozwoli sciagnac pizamy bo ma na niej hello kitty :laugh2::laugh2:
 
Do góry