reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

to jest wlasnie z ebrzuszek.pl ja patrzalam na ta liste i bralam mniej-wiecej to samo ...

Torba do szpitala
Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia dziecka. To okazja, by zastanowić się, w jaki sposób możesz oswoić szpitalną przestrzeń i co Ci jest potrzebne, by w sali porodowej poczuć się bezpiecznie. Jeżeli nie rodzisz w domu, możesz kawałek domu wziąć ze sobą - np. ulubioną koszulę i szlafrok albo płytę z muzyką. Przygotowania najlepiej zacząć wraz z końcem 7. miesiąca. Warto wówczas upewnić się, czego wymaga szpital. Jest jeszcze czas na zrobienie badań i przygotowanie niezbędnych zaświadczeń lub uzyskanie zgody na wykonanie obowiązkowych zabiegów (golenia i lewatywy - jeśli są konieczne) we własnym domu. .
Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego pośpiechu. Łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli do jednej torby włożysz rzeczy na czas porodu, do drugiej - konieczne po porodzie, do trzeciej - rzeczy dla dziecka, a osobno - dokumenty i wyniki badań. Jeśli planujecie wspólny poród, pokaż swojemu mężowi, gdzie co jest. Unikniecie stresu i wielkiego bałaganu, gdy poprosisz go o wyjęcie czegoś z torby podczas porodu!
Dokumenty
• dowód osobisty
• aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
• karta przebiegu ciąży
• skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).
Wyniki badań
• grupa krwi i czynnik Rh
• przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
• zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
• odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
• wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
• ostatnia morfologia i badanie moczu.
NA CZAS PORODU
• ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki)
• wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)
• jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
• jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze
• jednorazowe chusteczki
• przybory toaletowe
• mały ręcznik
• szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka
• pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
• gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust
• woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
• termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
• termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
• piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
• lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
• walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką
• coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
• kilka jednorazowych kubków
• notatnik i długopis
• karta telefoniczna lub żetony
• dla zwolenników: aparat fotograficzny
PO PORODZIE
Rzeczy dla mamy:
• koszula lub piżama wygodna do karmienia
• rozpinany sweter
• skarpetki
• 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
• przybory toaletowe
• 2 ręczniki
• 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
• ręczniki papierowe
• dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
• specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka)
• 2 staniki do karmienia
• wkładki laktacyjne
• ręczny odciągacz do pokarmu
• karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy

• drobne pieniądze
Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu):
• 15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić
• 3 bawełniane koszulki
• 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
• 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
• skarpetki
• nie perfumowane mydełko dla niemowląt
• ręcznik kąpielowy z kapturem
• zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki)
• oliwka dla niemowląt
• zasypka
• delikatny krem do pupy
• wata bawełniana
• szczoteczka do włosów
• kocyk
• odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem)
• krem ochronny
 
reklama
Czesc Dziewczynki;), U was tez taka Piekna pogoda dzisiaj?;)


Misia sliczny brzuszek...;)

A ja wczoraj oglądalam ciąze z zaskoczenia taki program na zone relity chyba ,ze kobiety przez 9 mies nie wiedziały ze są w ciązy hehe..w ogole brzucha nie mialy zadnych obiawów..az tu nagle skurcz ich łapał myslaly ze moze cos im jest a tu lekarz ze Pani rodzi..a one za kazdym razem what?? i darly sie na niego ze chyba jakis glupi hehe;D no jak dziecko się gdzies schowa z boku to faktycznie;) ale fajne takie cos hehe;)
..albo jak kobieta byla w ciązy z 6 raczkami miala 5 razy taki brzuch jak misia;0
hehe..
Wszystkim Życzę miłego Dnia Buziaczkii dla Was;****
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej Wam :) :-)

Jak nocka minęła? U was też takie upały?? Bo u mnie straszne: 32 stopnie i zero wiatru..
A tu muszę jeszcze iść na poczte i zająć kuzynkę:tak: Ale ciesze sie, że przyjedzie.. jakoś fajnie spędzimy troche czasu..

Clio Kupiłam ostatnio jakąś taką fajną gazetkę dla kobiet w ciąży i jest lista tego co trzeba zabrać do szpitala.. wiem, że krąży po necie mnóstwo takich ale ta wydaje mi sie dosyć konkretna.... więc łap:
P1040412.jpg

Czytałam, że nie trzeba brać kosmetyków do szpitala prócz kremu (którym posmarujemy dziecko przy wyjściu)
A tak to dostaje się dwie paczuszki 1. po porodzie 2. przy wyjściu i na cały pobyt w szpitalu wszystko co potrzebne jest już właściwie w nich zawarte.
Z tymi pieluszkami tetrowymi to też żeby nie przesadzać, wystarczą max 4 sztuki + jednorazowe.

Mój D. puszczał w nocy sygnałki na znak, że dojechali szczęśliwie:rofl2: uuuf... będzie dzwonić wieczorem. Teraz tylko obawa, że sobie tam coś poucinają tymi kosami, kosiarkami itd.:eek: ale ja wymyślam..
 
spakowałam :
podkłady 2 paczki i 5 szt takich Tana przyklejanych
majtki jednorazowe 5szt i bawełniane 4szt
2 ręczniki
kapcie+skarpetki
klapki
sudocreme
15szt pampersów
1pielucha tetrowa
2 ęczniczki małe 1większy
pielucha flanelowa
2 body
1pajacyk
koszulka i śpiochy
2 czapeczki
2 pary łapek
chusteczki nawilżone
kocyk bawełniany

coś jeszcze?

Ja bym wziela wiecej ciuszkow, aleks mi ulewal troszke, a to przy zmianie pampersa ubrudzilam kupka niechcacy itd
 
mam nadzieje ze nie bedziecie mieć mi za złe tego pytania - ale pomyślałam że jak go zadawać to nigdzie indziej, jak nie na tym forum :)
koleżanka rozeznaje rynek, ostro jej kibicujemy i chcemy pomóc
na razie wrzucając ankietę, którą mam nadzieję, ze przyszłe i obecne mamy będą miały ochotę wypełnić :) ankieta jest tutaj
jak znajdziecie chwilkę zeby pomóc i może stworzyć miejsce na miarę Waszych potrzeb :) to będę wdzięczna (autorka pomysłu tym bardziej :))

nie wiem czy wiesz rozsylanie ankiet na forum jest wbrew jego regulaminowi!
umi2 porządek z tym zrobi.

Czesc Dziewczynki;), U was tez taka Piekna pogoda dzisiaj?;)


Misia sliczny brzuszek...;)

A ja wczoraj oglądalam ciąze z zaskoczenia taki program na zone relity chyba ,ze kobiety przez 9 mies nie wiedziały ze są w ciązy hehe..w ogole brzucha nie mialy zadnych obiawów..az tu nagle skurcz ich łapał myslaly ze moze cos im jest a tu lekarz ze Pani rodzi..a one za kazdym razem what?? i darly sie na niego ze chyba jakis glupi hehe;D no jak dziecko się gdzies schowa z boku to faktycznie;) ale fajne takie cos hehe;)
..albo jak kobieta byla w ciązy z 6 raczkami miala 5 razy taki brzuch jak misia;0
hehe..
Wszystkim Życzę miłego Dnia Buziaczkii dla Was;****

mam kuzynke.... ktora nie miala miesiaczki ale myslala ze jest ok.. czasem plamiła... zrobila test i wsyzslo ze jest w ciazy.. z jej wyliczen wynikalo ze 6 miesiac.. poszla do ginekologa potwierdzic ciaze a on sie jej zapytal czy ma przy sobie torbe bo zaczyna rodzic... hahahha
i na dzis dzien juz 2 miesiace maluszek ma:)
 
Ostatnia edycja:
Pauluś oki wezmę wiecej ciuszków bo jakoś mało mi się ich wydaje :sorry: wezmę więcej rzeczy niż mieć ich za mało
daffodill tantum rose mam zabrać don irygacji? :confused:
ixidixi mam tą gazetkę i faktycznie jest tam takie cuś bo ze sklepiku wróciłam :laugh2: ale mi smaka na pierogi narobiłaś ide jakąś zupkę ugotować :tak: z duuużą ilością makaroniku:rofl2:
 
ja też mam pierogi z mięsem a drugie z kapustą i grzybami, wczoraj z mamą znowu produkowałyśmy :):)
daffi niezła historia z ta kuzynką. ale nie miała żadnych objawów??? chociaż brzuch jej musiał urosnąć no choćby odrobinke...
 
reklama
Pauluś oki wezmę wiecej ciuszków bo jakoś mało mi się ich wydaje :sorry: wezmę więcej rzeczy niż mieć ich za mało
daffodill tantum rose mam zabrać don irygacji? :confused:
ixidixi mam tą gazetkę i faktycznie jest tam takie cuś bo ze sklepiku wróciłam :laugh2: ale mi smaka na pierogi narobiłaś ide jakąś zupkę ugotować :tak: z duuużą ilością makaroniku:rofl2:

dla mnie bylo zbawieniem.. jak sie podmylam tantum rosa to nie dosc ze mnie tak az nie bolalo to dodatkwoo szybko sie goilo.
 
Do góry