reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

ixidixi my nadal używamy pieluch 3-6kg, a Mała ma 6tyg:-) a paczka pampków (72szt) idzie w tydzień. ale wszystko zależy jak duże się dziecko urodzi, nasza miała 3630g i 59cm :-)
edit: a teraz przeczytałam, że pytasz o smoczka itd:-) my mamy wszystko aventu, jeden smoczek, dwie butelki- małą i dużą, ale mało tego używamy, tylko jak mnie nie ma a Malwinka się zbudzi i marudzi mężowi :-) co do kosmetyków to używamy johnsona do kąpieli, oliwki bambino i linomag na pupę, jak odparzy to bephanten. na buźkę przeciw słoneczku krem bambino jak idziemy na spacer. do przemywania oczu sól fizjologiczną, bo ropiało jedno oczko, normalnie to woda przegotowana. no i sprawa pępuszka- my używaliśmy leko /takie gaziki odrazu nasączone spirytusem/, po tym wycieraliśmy do sucha gazikiem jałowym, a jak odpadł to jeszcze doszedł fiolet. pupę przemywamy wodą przegotowaną, nie używamy żadnych chusteczek. do noska roztwór soli morskiej w aspiratorze. mam nadzieję, że pomogłam:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ixi ja myślę, że miesiąc nie dłużej będziesz używać tych najmniejszych pampersów, tym bardziej, że będziesz miała chłopca, a chłopcy z reguły są więksi ;-)
Na początku często będziesz zmieniać dziecku pampersy, bo w sumie prawie po każdym jedzonku będzie kupka :-p także myślę, że 270 zużyjesz spokojnie :tak:

Zazwyczaj mamy polecają butelki Avent, ja jednak polecam Lovi. Zuzia z Aventa w ogóle nie umiała pić, taki jakiś twardy smoczek ma, a z Lovi od razu załapała. Ja na początku miałam 1 małą butelkę. Później jak Zuzia zaczęła pić też soczki to dokupiłam też dużą :tak:
A smoczka najlepiej w ogóle nie kupuj to nie ulegniesz i nie dasz dziecku :-p bo po co przyzwyczajać ;-)
Z kosmetyków to jakiś kremik do pupci, może sudocrem? Chociaż mi się nie podobał i ja używałam Pentacrem :tak:, jakiś krem ochronny, oliwke jeśli będziesz chciała smarować dziecko, no i jakieś mydełko do ciałka. Myślę, że to na początek wystarczy:tak: No i coś do noska, bo bez tego ciężko będzie wyczyścić nosek ;-)

edit:
Andzia jak bym się zachowała? Jeśli byłaby to nieprawda to olałabym to i pisała dalej z dziewczynami, które lubię :tak: a jeśli byłaby to prawda to pewnie spanikowałabym i uciekła ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ixi Anetka ma rację..Moja mama mówiła ze na 1 raz nalepiej mydełko i po tym oliwke na ciałko;)
jakis krem do pupci i chusteczki;) no i jakis kremik do buzki bo niedlugo powietrze się zmieni i moze podraznic skorke;)
 
ixidixi my nadal używamy pieluch 3-6kg, a Mała ma 6tyg:-) a paczka pampków (72szt) idzie w tydzień. ale wszystko zależy jak duże się dziecko urodzi, nasza miała 3630g i 59cm :-)
edit: a teraz przeczytałam, że pytasz o smoczka itd:-) my mamy wszystko aventu, jeden smoczek, dwie butelki- małą i dużą, ale mało tego używamy, tylko jak mnie nie ma a Malwinka się zbudzi i marudzi mężowi :-) co do kosmetyków to używamy johnsona do kąpieli, oliwki bambino i linomag na pupę, jak odparzy to bephanten. na buźkę przeciw słoneczku krem bambino jak idziemy na spacer. do przemywania oczu sól fizjologiczną, bo ropiało jedno oczko, normalnie to woda przegotowana. no i sprawa pępuszka- my używaliśmy leko /takie gaziki odrazu nasączone spirytusem/, po tym wycieraliśmy do sucha gazikiem jałowym, a jak odpadł to jeszcze doszedł fiolet. pupę przemywamy wodą przegotowaną, nie używamy żadnych chusteczek. mam nadzieję, że pomogłam:-)
o kurcze, spora dziewczynka:) tzn długa:)
 
ixi ja sie tu nie udzielam ale odpowiem.

pampersy nie zamawiaj takiej ilosci,bo nie wiesz czy CI dziecka nie uczula i co wtedy klops.JA w ogole nie uzywalam tych malych newbornow odrazu przeszlam na 2,a maly urdzoil sie 3280 wiec nie taki olbrzym.Butelki ja mialam 2 i zaluje bo obie leza moj maly w ogole nie umie z butelki,,tylko cyc.Radze kupic jedna np avent i jak cos dokupisz.Smoczki mam zwykle jakies za 3 zl z rossmana.Kosmetyki u nas tylko oliwka bambino i plyn johnsona do mycia i to tyle:Daha i krem bambino i sudokrem, pozniej dokupilam krem na slonce innych kosmetykow nie uzywamy.
 
Ixi Anetka ma rację..Moja mama mówiła ze na 1 raz nalepiej mydełko i po tym oliwke na ciałko;)
jakis krem do pupci i chusteczki;) no i jakis kremik do buzki bo niedlugo powietrze się zmieni i moze podraznic skorke;)
Racja, zapomniałam o kremiku na spacery. Obecnie używamy Ziajki filtr 50. Mała nie może miec mniejszego przez bardzo jasna karnacje.
 
reklama
Do góry