reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Kasia ja nie wiem, ale to nie znaczy, że tak nie jest. Ja wiem, że jeśłi dziecko pochodzi z wolnego związku (nie z małżeństwa) wtedy po narodzinach musi isć i matka i ojciec, aby uznał on dziecko. Nie może iść tylko jedno z rodziców, bo oni nie zarejestrują dzieka!!! Najlpeij idź do swojego urzędu i zapytaj jak to jest;-).
Ja się zbieram już do domku, a jutro na 12 godzin, od 9 do 21. Nie wiem, jak ja dam radę:-(.
 
reklama
U mnie dzionke sie zaczal fatalnie , ale powoli coraz lepiej :D Jesce obiadek tzreba upichcic i bedzie dobrze :) moj maluszek spi i mam troche czasu na odpoczynek :) korzystam bo jak urodzi sie maluska to nie bedzie tak kolorowo :D
a Z tymi urzedami nie wiem jak jest w Polsce :(
Aniu to do jutra :) trzymaj sie cieplutko :)
 
No właśnie my chcieliśmy sobie sprawe ułatwić i żebym po porodzie nie musiała iść bo dzidzi może nie być z kim zostawić, to chcieliśmy iść już teraz... A do urzędu jakoś nie mam sił sie wybrać bo baby pewnie miłe jak w zusie i innych miejscach a mnie to tak denerwuje... Wiem że nie wszystkie są tak nieuprzejme no ale cóż... Stereotyp jest...
 
snoopy więc tak o becikowe złożysz tak gdzieś za 6 tyg bo tyle czekasz na psl dziecka.A w ośrodku gminy tam gdzie masz zasiłki rodzinne musisz iśc po podanie na świadczenia rodzine(to możesz złożyć bez psl dziecka) i tam zaznaczasz dodatek z tytułu urodzenie dziecka 1000 zł. oraz zasiłek rodzinny!!! Będzie musiał twój Jarek i ty wziąść z urzędu skarbowego rozliczenie za rok 2006(ja się uczyłam wtedy ale i tak musiałam wziąść) ,i składasz jeszcze orginał aktu urodzenia,te zaświadczenie z urzędu skarbowego ,ty jak się uczyłaś to kopie świadectwa szkolnego,Jarek jak pracuje i jest zarejestrowany to zaświadczenie o zarobkach, i jescze dają wam taki dokument czy masz jakieś dochody z gruntu!!!Jeżeli wasze dochodu(ty mała i Jarek)nie przekraczają 504 zł na osobe to dotaniecie te kase !!!! zresztą jak pójdziesz do gminy i zapytasz się co i jak porzebne żeby złożyć na dodatek z tytuły urodzenia dziecka i na swiadczenia rodzinne to ci wszystko wytłumaczą!!!!

Co do tego rodzinnego to ja go nie dostane bo pracowalam i mialam duze dochody, a na poczatku roku jeszcze 10tys mi brat przelal na konto, jak teraz na to patrze to mam ochote go zaj.... a jarek zarabia teraz 2tys wiec nie wiem jak to bedzie.... a mala jedziemy zarejestrowac w pon bo temu burakowi nie chcieli dac na jutro wolnego...:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i bede musiala mala ze soba ciagnac bo nie bedzie nikogo w domu:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Jak byście miały czas to wejdźcie na www. femme-fatal-2410.blog.onet.pl
i przeczytajcie ostatnią notę bo ja znowu zaczynam się zastanawiać czy to ja nie jestem nie normalna ....
 
Snoopy to niefajnie z tym wolnym... Co do tego czy dostaniesz to dochody dochodami a umowa umową... Jeżeli miałaś umowe wystawioną na mniej a i może Jarek też ma to jest szansa... No i cuebie jeszcze chyba łapie rok dochodowy 2006, we wrześniu jak już będziesz chciała rodzinne to 2007, a zaświadczenie wystawia ci urząd skarbowy po złożeniu wniosku... Możesz złożyć wniosek o wystawienie zaświadczenia o dochodach (dostępny w US) i Jarek też i wtedy będziesz wiedziała czy jest sens... Ja dostane napewno wszystkie świadczenia bo mnie będą obowiązywały już dochody z 2007 a M. był wtedy w wojsku a ja miałam na umowie że zarabiam mniej niż dostawałam faktycznie, później też nie bedzie problemu bo m. po wojsku też ma zaniżone umowy...
 
aha i to że brat ci przelał tyle siana na konto to chyba nie bedzie miało znaczenia (tak mi sie wydaje) bo urząd skarbowy wystawia zaświadczenia na podstawie pitów a tam nie masz zaksięgowanego tego wpływu
 
Famme Fatal jesteś pewna że adres jest poprawny bo mi wchodzi na wyszukiwarke googli a później jak już dalej wchodze to niestety nie ma żadnych postów...


OK mam... ide poczytać...
 
reklama
Do góry