reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Andzioszka widze,ze juz decyzja podjeta,ale ja tez jestem za tym,zebys wracała do szkoły ;-) na pewno indywidualne nie będą trwać wiecznie a mają swoje wady- po pierwsze pozniej gorzej ci bedzie wrocic do normalnego toku,a po drugie nie bedziesz miala tak dobrego przygotowania do matury jak przy normalnym, "szkolnym" wymiarze godzin. 2 klasa jest najwazniejsza-wiem co mowie,bo wlasnie ją skończyłam- jest masa informacji które w 3ej klasie bedziesz sobie tylko utrwalać. Na 100% dasz radę,skoro mama zajmie się Zuzią. Zobaczysz-skonczysz liceum i będziesz z siebie dumna,a za kilka lat Twoja córcia będzie zadowolona,że ma wykształconą mamusię ;-) Ja w styczniu rodzę,ale na ostatnie półrocze wracam normalnie do szkoły. Nie mam nawet szans na indywidualne,bo zachciało się dobrego liceum w innym mieście.. Mogę oczywiście przeniesć sie do zaocznego,ale zależy mi na maturze,dlatego podjelam decyzje, bede silna i wiem,ze dam rade- do porodu bede sie normalnie uczyła, a że rodzę w ferie,to po 2tygodniach wracam. I nie sądzę,że dużo stracę,bo nie będzie mnie tylko 4-5godzin dziennie, a Maleństwo w pierwszych miesiącach i tak 50% dnia przesypia. Dziecko jest oczywiscie najważniejsze i nic nie powinno z nim konkurowac,ale w naszym przypadku musimy pokazać całemu światu,że nie jesteśmy tymi przegranymi małolatami,które zachodzą w ciażę,przerywają nauke i są analfabetkami bez szkoły, studiów i pracy :-)


Postanowilam, bo zadałam sobie w końcu pytanie `gdzie twoja determinacja i samozaparcie dziewczyno?!` i pacnęłam się w głowę... bo naprawdę się nad tym zastanowilam. Stwierdziłam, ze mam wystarczająco dużo sił żeby temu podołać :tak:
 
reklama
paula3 Heh dziekuje:) Nieumiem sie doczekac az zobacze twoje z dzidzią:p

Wcale sie nie dziwie ze lekarze nie chca badac ponizej 15-stego roku zycia. Moja siostra miala pare miesiecy temu 18-nastke i jak szła po tabletki antykoncepcyjne to lekarz jej powiedzial dlaczego nie jest z mamą:/ A ona poweidziala ze za pare miesiecy ma osiemnascie i ma dziecko. A on odpowiedzial ale jeszcze nie jest pelnoletnia i rodzic musi sie zgodzic zeby brała tabletki i zeby ja zbadał. Ale toi jakis stary facio wiec jakis dziwak.
Ohhhh co dzisiaj był za dzien okropny:[ Teściowa nie przyszła musiałam sama z małym być i myśłałam ze sie poplacze ze złosci. Musiałam skakac na jednej nodze z nim bo chcial sie nosic:( I tak jakby to rozumial ze ja skacze na jednej nodze i ze sie mecze to sie śmiał:/ Na szczescie zasnął popołudniu na 2 godzinki to ja sobie tez poszłam podrzemać troszke a poźniej moj chłopak wrócił i on sie nim zajmował. Ale mam smaka na kebaba juz chyba pol dnia za mna chodzi... Jakbym miala sprawna noge to zaraz lece do takiego baru gdzie tylko sa kebaby ale taki ogromny on jest i taki pyszny ze jak ja zjem pol to juz mam dosc:) Pozdrawiam:)
 
Andzioszka moja kolezanka zaszla w ciaze w ostatniej klasie urodzila dziecko zdala mature i nie bylo z tym problemu wiadomo musiala miec wiecej sily nisz wszystkie ale dala rade nauczyciele napewno beda tez patrzec przychylniej na Ciebie ze wzgledu takiego ze musisz rownierz zajac sie dzieckiem nie jestes jedyna ktora w takiej sytuacji byla i sobie poradzila wierze ze Ty tez dasz rade a jak piszesz bez ludzi zyc nie moze to szkola jest najlepszym miejscem na towarzystwo i bardzo sluszna decyzje podjelas i w koncu przy finiszu bedziesz z siebie dumna :)zycze duzo sily i wytrwalosci bo bedzie potrzebna nie raz bedziesz miala chwile zalamania ale musisz sobie mowic ze dasz rade

niunia napewno jak uda sie wam mieszkanko kupic to bedzie latwiej moze prace dobra prace bedzie mial na miejscu a narzie musisz byc silna
 
Andzioszka: STO LAT STO LAT:D :D :D Zdrowia szczęscia pomarańczy niech ci goły chłop zatanczy:pPPPPP I pociechy z córeczki:****


Można załatwic takie zwolnienie ze sie ma depresje poporodowa? Lekarz to musi wykryc czy popprostu idzies zi mowisz ze chcesz zwolnienie? Andzioszka masz jakies zdjecia swojej malenkiej?> Bo z mila checia bym ja zobaczyła:))))
 
Truskawa - Poprostu jesli stwierdzasz cos takiego u siebie, idziesz i mowisz lekarzowi [psychologowi] jak sytuacja wyglada... musi on stwierdzic depresje poporodowa co jest podstawa do nauczania indywidualnego.
Ale jak dokladnie wyglada ta wizyta u psychologa to niewiem czy trzeba byc jakas mega zdepresjowana :confused:
 
hej dziewczyny nie martwcie sie niczym ja mialam 16 lat jak zaszlam w ciaze z moich chlopakiem ktory mial wtedy 18 lat wzielismy slub jak bylam w 5 miechu teraz mam 18 lat i bardzo mocno sie kochamy do teraz a nsai rodzice nie widza swiata poza moja nikola a teraz znowu jestem w ciazy tydz temu zrobilam test i pozytywny wiec mam 18 lat i bede miec dwojke dzieci:-)
 
Witajcie :) dzisiaj taki leniwy dzien... moj ojciec wrocil z delegacji dzisiaj. gdy zobaczyl, ze leze, spytal, czy wszystko w pozadku, i jak sie czuje. Posiedzial chwile, a potem zabral Krzysia na spacer. Mama jeszcze w pracy, chodz mi sie zdaje, ze dzis jest sobota. Ogladam sobie "przyjaciol" i nie moge doczekac sie wieczornej wizyty! Niestety, nie bede miala jak wkleic zdjecia bo nie mam skanera ;/ ale i tak sie ciesze, ze zobacze moje malenstwo (tak w ogole, w tej serii Rachel, ma mala coreczke... ach, rozmarzylam sie, tez bym chciala miec corcie)
 
reklama
Amelle tez przyjaciol ogladam zreszta jak zwykle ale dzisaj moge w spokoju bo Miki nadzwyczajnie grzeczny jest chyba mi dzieko podmienili:-p
truskawa no faktycznie to musial byc jakis srednio wieczny lekarz:-p

Ale mi sie dzisaj spac chce no doslownie zarz padne na twarz ale Mikolaj cos tez dziwny za grzeczny jak na niego az mi tak dziwnie jak tak cicho jest:-p
 
Do góry