reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

abundzu wspolczuje ze ci sie tak poukladalo ale nei ma sensu tak zniechecac te dziewczyny bo nie wszytkich to spotyka a pozatymn dziecko ile lat by sie nie mialo potrafi dac popalic no i zgadzam sie z faktem ze odpowiedzialnosc tak naprawce zaczyna sie z pierwszym krzykiem i wtedy zdezamy sie z rzeczywistoscia ale razcej zadna z nich sie nie oszukuje ze bedzie bajecznie prosto bedzie ja w zuciu czasmi trzeba bedzie wejsc na wileko gore zeby przez chwile bylo z gorki. Moze nie mam takiego doswiadczenia jak ty bo moj synek ma dopiero 5 miesiecy ale mysla ze (przynajmniej mam nadzieje) moj zycie nie zmieni sie tak zebym miala twoje zdanie.

BASIA.J moj chlopak jest ode mnie starszy o 3 lat rodzice uwazali ze to zbyt duzo roznica wieku i nie pozwalai mi sie z nim spotyka hym dalo to tylko tyle ze bylam bardziej zdeterminowana zeby sie znim wl;asnie spotykac wiec radze ci zebys wpoila swojej corce zeby ci przedstawial cholopakow i nigdy ni bala sie ih przyprowadzic w koncu lepiej wiedziec z kim sie nadaj a im bardiej bedzie cis ie nie podobal tym bardziej go zapraszaj i romawiaj z corkla zeby jak postanowi zaczac wiedzila o wsyztkich metodachjj atykoncepcvcji i zeby nigdy o nich nie zapomniala oczywiscie nie mow tego jak maszyna zeby nie czula sie dziwnie i zaczniej jus teraz bo twoja corka wchodzi w iwek w ktorym powoli zaczyna sie o tym myslec pozdrawiam;-)
 
reklama
Maagda_ piszesz ze cisteczka upieklas jq to czami bym nawet chcial cos upiec bo w kuchni nie zabardzo lubie ale ciasta i takie tam to nawet chcetnie do tego podchodze ale ile razy bym sie nei zabrala zawsze jest cos nie tak jeszcze mi sie babki pozoadnej nie udalo upiec a podejsc to juz chyba 1000 mialam:-p
 
kochana masz najlepszy wiek na ciaze pamietam jak mi opowiadala mama ze za jej czasow to w wieku 20 lat jak sie nie mialo meza to od razu stara panna a teraz 20-latki traktowane sa jak dzieci niestety gratuluje!
 
Maagda_ aktualnie nie bo tydzien temu skonczyl sie sezon. Ale od polowy lipca zaczyna sie nowy i jesli zrobie cos z kondycją i porozciagam sie do szpagatow itd to moze uda mi sie do tego wrocic. Bardzo bym chciala:-p God ciasteczka, jak mi sie chce czegos slodkiego!!:sorry:
 
gratuluję wszystkim przyszłym i obecnym mamusiom! nawet sobie nie wyobrażacie jak wam zazdroszczę! i chętnie bym się z wami zamieniła:-p ja na dzidziusia muszę jeszcze niestety poczekać, choć z moim jesteśmy już 4 lata. ale z niego to nadal niedojrzałe dziecko jest:) a jak dziewczyny było u Was? przyszli tatusiowie na wieść o dziecku dojrzeli czy nic się nie zmieniło?:-D
 
layla- a liczysz ruchy? Ja miałam się zacząć martwić jak albo do 18 nie naliczyłam 10 ruchów,albo z każdym dniem czas w którym naliczyłam 10 ruchów się wydłużał... Nie ważne czy były one bardziej nasilone czy mniej.

nie liczyłam,dzis zaczełam ,10 ruchów było,ale bardzo delikatne. takie przeciaganie tylko...

dorom5,umi2 mój własnie tak leniwiwe sie rusza...ale brzuch sie obnizył i naprawde czuje sie o niebo lepiej

Layla maluszek ma juz malutko miejsca wiec nie musi sie tak intensywnie ruszac. Wazne zeby bylo 10 ruchow wciagu godziny.

kazdej godziny?czy jedna z godzin?bo ja nie wiem juz jak to sie liczy,mój sie rusza,mam długi czas spokoju,znów jeden ruch i cisza.

Layla Miki tez sie ruszal kiedy chcial mialm dni ze sie naprawde martwilam a poza tym jush na ostania prosta wchpodzisz wiec maluszek malo miejsca ma ale jesli jestes bardzo zaniepokojona to najlepij z ginem sie zkontaktowac.

chyba sie ksontaktuje jak w nocy bedzie sie słabo ruszał...
 
BasiaJ ja na twoim miejscu poprostu poszlabym do ginekologa jak skonczy 15 lat, bo w tym wieku i tak sie powinno pojsc....wybralabym lekarza - kobiete, ktora tez wyjasnilaby w jakich wypadkach zachodzi sie w ciaze, bo naprawde dziewczyny w tym wieku czasami wierza w takie bzdury ze glowa mala...jakie srodki antykoncepcyjne zaleca sie dla mlodych dziewczyn....i dlaczego lepiej poczekac ze wspolzyciem a co mozna w zastepstwie :) z moich obserwacji wynika ze kazda matka mysli o tym zeby tak porozmawiac z corka i cos zrobic zeby ja uchronic (zabezpieczyc) ale na mysleniu sie konczy...a wizyta u ginekologa to w ogole jest czyms niedopomyslenia nei wiem czemu (moze wstyd?)...a mi osobiscie sie wydaje ze pokazesz jej tylko ze traktujesz ja powaznie, wazne dla ciebie jest jej zdrowie, zycie i co najwazniejsze ze nei probujesz narzucic jej swojego zdania tylko przygotowac ja tak naprawde do wszystkiego...wydaje mi sie ze takim zachowaniem moglabys sprawic ze corka nie bedzie sie wstydzila przychodzic do ciebie zeby porozmawiac o "tych" sprawach to po pierwsze...a moze nawet po rozmowie z lekarzem sama do pewnych wnioskow dojdzie?
ja zaszlam w ciaze w wieku lat 19 (dokladnie okolice 19 urodzin) a ojciec moich dzieci jest 12 lat starszy ode mnie :) jestesmy ze soba 5 lat i w dodatku bardzo szczesliwi. Moja mama nie znala mojego meza, najpierw sie dowiedziala ze jestem w ciazy (i to dopiero jak bylam w 4 miesiacu) a pozniej poznala ojca mojego dziecka :> poznalam go w pubie gdzie pracowala moja kolezanka :)
 
Layla dziecko spi teraz ok 16-18 godzin wiec ma prawo się dlugo nie ruszać :) ja tez tak mialam. Nigdy nie liczylam ruchow. I wszystko bylo ok. :)
AdiLea Ty chyba jezdzilas w jakims zespole czy jak to sie nawzywa bo widzialam zdjecia tak? jak zareagowali na Twoją ciążę? możesz spokojne znowu tam jezdzic?
Ja mysle czy by od wrzesnia znow nie tanczyc . ;) ale zobaczymy jak to będzie. :) a co do slodkiego to jak karmilam piersia myslalam caly czas o slodkim, teraz gdy juz nie karmie i moge wcale tak duzo nie jem ;P dzięki temu schudłam już 19 kg ;D
kolia ciasteczka bardzo proste ;P kupilam ciasto francuskie , marmolade , pokroilam ciasto w kwadraty , w srodek wlozylam lyzke marmolady i zlepilam ;) i są pyszne ;)
umi2 wstaw jakieś zdjecie z brzuszkiem ;)

Macie tu Łucje ;) zdjecie z wczorajszego dnia. ;)
fed6e364f5.jpeg
 
Ostatnia edycja:
AdiLea i Maagda_ fajnie tak myslec o powrocie troche wam zadroszcze ja skonczylam kosza trenowa miesiac przed zajsciem w ciaze i troche mi tego brakuje ale ja narazie nie mam co myslec o powrocie a pozniej to bedzie za dluga przerwaz no coz zostaje mi kibicowanie;-)
 
reklama
aaa no i bym zapomniala Maagda_ widze ze z tej twojej coreczki sliczna panna sie szykuje :-) szepne Mikolajowi jak tu laksi na niego czekaja:-p:-D
 
Do góry