reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Witam z rana ;)
Nie wyspałam się, codziennie wstaje przed 7. Dziś idę do lekarza, bo wczoraj sie rozmyślił i jednak nie było wizyty, idę też dziś dowiedziec się o becikowe i inne pomoce , ktore moglabm dostawać , powiem wam że zalezy mi na tym bo przynajmniej mamie będę mogła dawać. Ide tez dowiedziec sie co z moim dowodem.. bo juz prawie 2 tyg minelo. Wiec trzymajcie kciuki. ;) Skurczy brak . czuje sie swietnie, nawet plecy i krocze nie bolą. Pozdrawiam , miłego dnia życzę ;)
 
reklama
witam z rana
Ewi44-nie mam zamiaru oszczedzac na zdrowiu malego 100zl to nie majatek,
pola997-bioderka warto miec na uwadze,niekture dzieci rodza sie z niewyksztalconymi stawami biodrowymi i nie mozna tego zaniedbac bo beda klopoty.Ortopeda sprawdza dluogsc nuzek,stopien i rownomiernosc odwodzenia nuzek,i dotykiem bada stawy,do tego robi sie usg.Ja bylam na kontroli trzy razy,jak maly mial 2mc 6 i 9 mcy.A wkladanie pieluchy zapobiegawczo moze tylko pogorszyc sprawe bo zdrowe bioderka do prawidlowego rozwoju potrzebuja ruchu a dodatkowa pielucha je ogranicza.sorki za wywod ale troche sie nalatalam z tymi bioderkami i ogolnie
maagda-z tego co sie orietuje to nalezy sie becikowe-1000zl,z opieki spolecznej z tytulu urodzenia dziecka nastepny 1000zl i niekture gminy tez daja 1000zl tak ze mozna 3000tys dostac!!!
Poza tym noc u mnie dzis taka sobie maly krecil sie,marudzil cos mu sie ciezko spalo i pobudke mi zrobil o 6.30.No i wkoncu M z delegacjii wrocil troszke sie stesknilam.....
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
I ja sie witam (prawie) z rana ;o)
Dzis moj ostatni dzien w tym mieszkanku - chyba sie poplacze:-(
Ale nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo...
W nocy skurcze nie dawaly mi spac. Nie moglam oddychac a plecy mialalam opatulone kolderka, zeby mniej bolalo... ale te skurczybyki byly bardzo nieregularne, ze juz nawet nie chcialo mi sie ich pilnowac. Usnelam przed 3...
Milego dnia wszystkim mamusiom;o)
 
Witam :)
mamaola- wielkie dzięki ;-) Chyba wolę się przejść do ortopedy ,żeby dokładnie sprawdził....:tak:

Maagda
_- dowiedz się... Ja ostatnio byłam,wypełniłam wniosek i za tydzień mam się zgłosić po pieniądze...:tak:
 
Witam z rana.
MAMAOLA Wybacz ale ciut źle napisałam co do oszczędzania na dziecku. To miało zupełnie inaczej brzmieć. W sensie dobrze że nie oszczędzasz. Mój S to na okularki dla Justynki żałował kasy i jak justynka je popsuła to już nie ma zamiaru oddawać ich do naprawy bo kasy szkoda.
POLA JEŚLI chodzi o ortopede to musisz mieć skierowanie na te bioderka no chyba że prywatnie pójdziesz. Bioderka trzeba sprawdzić żeby potem nie było problemów z nimi. Ja już 2 razy byłam. Ostatnia wizyta tak jak pisałam dopiero jak chodzenie się zacznie. No a co do pieluch to ot tak nie można ich dokładać. Bo można gorzej zrobić. Ortopeda jak trzeba będzie to sam karze je zakładać.
KRYSTYNKA To u Ciebie już bliżej niż dalej. Myślę że nie musisz się martwić o zbyt długie przenoszenie.
 
Ewi - absolutnie nie mam co wybaczac nie poczulam sie obrazona:)))))tez chyba zle odpisalam.Zdrowie dziecka to podstawa nie chce teraz nic zaniedbac zebym w przyszlosci nie wyrzucala sobie ze mogalam cos zrobic a nie zrobialm.M z reszta bardzo sie przejmuje i za karzdym razem dzwoni po kilka razy jak ide do lekarza.W koncu to pierworodny i imiennik:))
Pola - nie ma za co troszke sie nabiegalam z tym swoim skarbem:)
Krystynka - jeszcze troszke...dasz rade...ciut ciut...i dzidzia bedzie w Twoich raczkach...
 
No i dowiedziałam się . Dostane ok 60 zloty rodzinnego , dla samotnych matek 180 i becikowe, ale becikowego nie wiem ile 1000 lub 2000 zl. Ale na dowód poczekam jeszcze przynajmniej 2 tyg. :/, bo jak się okazało podałam złe dane, bo wcześniej miałam numer domu 6 a teraz mam 16 a i ja wpisałam 16 a , a u nich byłam pod numerem domu 6 . ;/ i dopiero puszczą ten wniosek o dowod za kilka dni. :dry:
Wiec teraz jestem raczej pewna, że mała będzie musiala być zapisana na moją mame.. A tak poza tym to nalatalam sie dzis , ale dzieki temu moze urodze. ;P (chociaz w to watpie ) ;) a tak poza tym , to plecy zaczynają mnie bolec , i twardnieje brzuch.
 
reklama
Do góry