reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Dziewczyny dajcie proszę jakieś pomysły na śniadania dla mikrusów, przecież nie mogę codziennie dawać dziecku jajecznicy albo pasty jajkecznej, a ona nic innego nie chce :/

- kanapek nie
- twarożek czasem
- kaszek nie
- parówek nie
- serek homo czasem

płatki kukurydziane na sucho owszem, ale to trochę mało konkretne jedzenie :)
 
reklama
No to Marcel po porannej butli od jakiegos czasu na II sniadanie zajada serek [rozne smaki] z kromą chleba/połówka rogalika/kajzerka z maslem. Hehehe a jutro mu dam dla odmiany jajecznice...... Zaczyna mi ten mój koziołek gryźć kawałki [huraaa] no i moze za niedługo z wędlinką..... ale Marcel jest nabiałowy chłopak, mógłby serki jesc na okrągło z pieczywem. Jak mu smakuje to niech sobie je bo za duzego wyboru tez nie mamy. Parówki, wędlina, ser, naleśniki nie bo to twardawe no i wypluwa. Najlepiej pieczywo to z serkiem lub np serkiem topionym no ale tego nie mozna jeszcze. Raczej takie coś co rozmiękcza pieczywo i sie razem z nim rozpływa :) Bo Marcel to leń :( chociaz i tak sie ciesze bo zupy mi je normalne, jak dla dorosłego.....nie musze blendować, ani nawet widelcem rozdrabniać. Jestem mega zadowolona ze sie przełamał i gryzie kosteczki i kawałki warzyw i mięs i innych. Do szczescia brakuje mi tylko zeby jadał drugie dania, bo poki co lubi takie zupowate - zeby zawsze bulionem sobie popić :) no i chciałabym żeby jadł swieże owoce! Bo on tylko te słoikowe, pierdoła jedna :( Ale wierze ze wszystkiego sie nauczy i do wszystkiego przekona :) na kazdego przyjdzie czas.
 
Ostatnia edycja:
Cześć .mam pytanie ile mleka piją wasze dzieci. Bartek ma skaze więc niektóre produkty odpadają. Jest na bebilonie pepti.Teraz robimy próbe i wprowadzamy danonka
Ogólnie je tak:
7.30 230 kaszki na gęsto
9.30 kanapka z dżemem
11.00 210 mleka z kaszką do picia
14.00 zupa lub ziemniaki z mięsem i jakimś warzywem
16.30 danonek i owoce duży słoik
18.00 kanapka z szynką
20.00 230 kaszki na gęsto
pije wode ok.500-600 ml.nie chce herbat ani soków. ogólnie nie chce pić z niekapka. Co myślicie o tym mowydaje mi się ,że troche za dużo tego.
 
kasik - je bardzo często!! no ale skoro tak potrzebuje, to pewnie ok..
co do wprowadzania mleka - danonek nie jest idealny, bo ma w swoim składzie sporo sdomieszek, któe moga uczulić. Ja bym spróbowała zacząć od serka bieluch. Z wielu źródeł zbierałam opinię, że on jest "najczystszy", a chodzi przeciez o to, żebyś miałą informację jak mały reaguje na białka mleka, a nie np na barwniki.
 
reklama
Do góry