reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Ale gluten w normalnej porcji to dopiero po 10msc. W 5 msc życia można zacząć eksponować na gluten dziecko cycowe, a w 6tym dziecko na mm. Zaczyna się od 1 łyżki gotowej manny dziennie.
 
reklama
jak narazie nie zauwazylam sklonnosci alergicznych. wiec mysle ze dam mu zwykla na mm. hmm niedlugo zakupki mnie czekaja i tylko aby koszyk sie nie urwal ;)

dziekuje za podpowiedzi! :*

Gorgusia wiem! moj brat byl bezmleczny i bezglutenowy co nieco pamietam z jego 'smacznego' jadlospisu.
 
Marlenko tu odpowiedz 'Pediatrzy zaczęli, więc szukać lepszego rozwiązania problemu i prowadzić badania mające na celu sprawdzenie, czy wcześniejsze podawanie niewielkich ilości glutenu uchroni dzieci przed celiakią. To tzw. ekspozycja na gluten, czyli stopniowe oswajanie organizmu niemowlęcia z tym składnikiem. Dostępne aktualnie wyniki badań (wiele z nich wciąż trwa) wskazują, że najlepiej wprowadzać gluten do diety między 4. a 7. miesiącem życia dziecka. '
 
reklama
Merln dzięki za linka,oczywiście do zakazów z listy stosowałam się grzecznie wczesniej:tak:ale znalazłam tam przepis na mleczko owsiane,ryżowe i takie tam inne.Chyba jutro wypróbuję :tak:
 
Do góry