reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

My za tydzień wcinamy już zupy wielowarzywne. Weronika jest tak ładnie spasiona na moim mleku, że warzywa się przydadzą. ;-)

Poczytałam troszkę wypowiedzi Wasze i :

BLW - jest super, te, które się teraz buntują nawet nie będą wiedziały kiedy i jak ich to wciągnie, ale każda mama musi dojrzeć do tego właściwego momentu, nic na siłę, dopóki mama nie jest gotowa psychicznie tej metody stosować, nie warto, bo po co nerwy.
Adrianna jadła BLW, ale siedziała już wtedy w krzesełku do karmienia, pozycja półleżąca i bardziej się tym jedzeniem bawiła niż jadła, bo o to chodzi, że dziecko w pierwsze dni bawi się, a nie je. Na pewno nie będzie dziecko najedzone, ale na pewno Ty będziesz mieć mnóstwo do sprzątania. :-p Według mnie nie ma mowy o BLW w 4 m-cu życia. Papka i tyle.

Łyżeczka - łyżeczka im bardziej będzie przypominać łyżeczkę do herbaty tym lepsza. silikonowe łyżeczki są za miękkie, dziecko samo ma ściągać jedzenie z łyżeczki a nie, że mama ociera łyżeczką podniebienie by jedzenie się ześlizgnęło. Nie ma to zastosowania w pierwszym miesiącu, gdy dziecko poznaje potrawy i uczy się jeść. My mamy tupperware i są świetne. Sztywne, nic się nie zgina.

Warzywa a owoce
- pojawił się post o znajomych, którzy doradzali jedzenie mniej słodkich rzeczy i to jest święta prawda, warzywa w pierwszej kolejności, potem owoce. Owoc jest słodki i dzieć je wciągnie, warzywa są bez smaku i może być, ale nie musi, potem problem z ich jedzeniem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No ja zaczełam od jabłka i jak czytałam że moze nie chcieć warzyw to miałam pietra troche..jednak nie potrzebnie bo Artur wcina zupki:tak:. Dziś mu zrobiłam z przepisu kolejnego; marchewka+ ziemniak+ 1/3 pietruszki i 10g jabłka można 2 łyżeczki kleiku ale go jak na razie nie dodaje. Mały wszamał cały mały słoiczek i ciut kolejnego. Reszta na jutro;-) Jak mu gotuje to tak żeby miał na 2 dni.
 
Co do kaszek to ja na razie ich nie wprowadzam, za to kleiki za jakiś czas tak, są mniej tuczące zdecydowanie i mniej słodkie.
 
Do dziewczyn z Irlandii i krajów anglojęzycznych - jak jest kleik a jak jest kaszka?? Co to jest "Apple and bananna SWIRL" Czego odpowiednikiem na słoiczkach w j. polskim będzie "custard"? "Egg Custard" czyli co? Słodkie słone?:eek: Niby dobrze znam angielski, siedzę tu już 7 lat, ale te słoiczki rozłożyły mnie na łopatki :confused::confused::eek::eek::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
custard to sos, krem tylko i wyłącznie słodki
swirl w tym kontekście przetłumaczyłabym jako coś bardzo dobrze wymieszanego, jednorodnego konsystencją, czyli w wolnym tłumaczeniu papka

no ale to tylko moja wiedza teoretyczna, bo w Irlandii nigdy nie byłam, więc może teoria nie przystaje do tamtejszej rzeczywistości
 
Custard to słodki sos jak budyń albo kisiel mleczny podaje się go na słodko i słono zależy od dodatków. Cow&Gate robi dla maluszków egg custard z gałką muszkatołową i ryżem na słono ale też np. bananowy na słodko:)
Swirl to wirować, w kontekście jedzonka dla bobasów przetłumaczyłabym to jak zmiksowane, wymieszane czyli tak jak awersja napisała papka:) Cow&Gate ma takiego mixa z jogurtem:)
Porridge - kaszka owsiana, owies
Pure baby rice - kleik ryżowy
Semolina - kasza manna
Jeszcze nie znalazłam kaszki i kleiku kukurydzianego:/ Wydaje mi się że w IRL nie ma, ale polskie są w polskich sklepach:)
 
ppodalam mlodej mleczko piersiowe 100ml zlyzka kleiku kukurydzianego...wypila z checia:szok:
Jak czesto mozna dodawac kleik do mlecza(moze ja troszke podtucze)
 
Marlena78 - raz dziennie w zupełności wystarczy, na śniadanko najlepiej. Jeśli ładnie Ci śpi w nocy, w sensie nie wstajesz co godzinę, tylko np. raz, to nie ma co tuczyć na noc, niech wtedy żołądek dostanie coś lżejszego i sobie odpoczywa.
 
reklama
Do góry