reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Kupiłam wczoraj Niekapek z TT i jakie było moje zdziwienie kiedy moje dziecko z niego zaczęło normalnie pić:szok::-D:-) Tylko parę łyczków wypiła bo herbatka koperkowa jest blee.. ale dzisiaj próbowałam z woda i poszło 20 ml:shocked2::-)

Który niekapek masz, bo powoli się przymierzam do zakupu.
Te oznaczone jako pierwszy kubek niekapek TT znalazłam takie:
Pierwszy Kubek Niekapek bez uchwytów 6m+ | Tommee Tippee
Pierwszy Kubek Niekapek z uchwytami 6m+ | Tommee Tippee
pierwszy kubek z uchwytami | Tommee Tippee

A tak w ogóle to te dziewczyny, które już stosowały niekapki, to które polecacie?
Ja się waham między TT a aventem.
 
reklama
Ja uważam,ze co za sterylnie to niezdrowo. Owszem trzymam się zasady,że jedzonka- czy to mleka, czy zupki-nie grzeje się dwa razy, ale nie wygotowuję co chwila smoczków, butelek i gryzaków....trochę bakterii jeszcze nikomu nie zaszkodziło :evil:
Zgadzam sie z Tobą - jak smoczek spadnie na podłoge to po prostu go pukam w czystej wodzie a raz na jakis czas do wrzątku, ale wymemlanego zaśllinionego jedzenia na drugi dzień dziecku nie podam zwłaszcza że to nie problem odłożyć część do miseczki.
 
awersja ja mam z aventu i powiem Ci tak kupiłam jeden i tylko zmieniałam ustniki na kolejne etapy chociaż w końcu i tak wróciliśmy do etapu plus 6m-cy bo moja Oliwka mimo, ze ma 4 lata nadal lubi z niego ciągnąc kakao rano i wieczorem i ma ten kubek już ponad 3 lata i jestem bardzo zadowolona

jest taki
KUBEK NIEKAPEK Philips AVENT 200ml. miękki ustnik (2891426699) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale my od razu kupiliśmy większy
KUBEK NIEKAPEK Philips AVENT 260ml. z ustnikiem (2871839621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i dokupujemy ustniki
Avent ustnik niekapek 1szt. miękki, twardy, szybki (2875960364) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale moja Oliwka nadal pije z miękkiego, tego białego
 
Ostatnia edycja:
tygrysico :)
właśnie avent mnie kusi ze względu na to, że można sobie poszczególne części miksować
tylko nie wiem, czy młodej podpasuje, no ale to nie przewidzisz
smoczek uspokajający mnie się najbardziej spodobał z TT, a młodej zupełnie nie pasił
z nuka też nie, dopiero z aventu zaakceptowała
smoczki do butelki i z TT i z lovi jej pasowały
zobaczymy jak będzie z ustnikami do niekapków

a od kiedy twoja córeczka piła z niekapka?
i ona od razu z tym większym dała sobie radę?
 
Ja sloiczka calego nie podgrzewam.
Biore pare pare lyzeczek i podgrzewam osobno, A jeszcze duzo nie je, a wlasnie nie chcialabym wkladac do sloika lyzkeczki, ktora miala kontakt ze slina, bo przeciez we wlasnej lodowce mozna sie szybko przekonac jak w sloiku z dzemem szybko rosnie plesn jesli wlozymy tak oblizana lyzke. :nerd: wiadomo, ze w slinie sa enzymy, ktore rozkladaja zywnosc, wiec to nic dobrego, moze nic mu by sie nie stalo, ale jakos nie chce myslec, ze tam sie rozwija plesn, nawet jesli tego nie widze.

Ja smokow i nakladek nie wyparzam codziennie jak mi radzila opiekunka poporodowa, tylko raz na jakis czas. Przemywamy pod bierzaca woda i jest ok. Adam ani razu nie mial plesniawek czy cos w tym stylu, slyszalalm tez, ze od 3-4 miesiecy mozna krocej wyparzac butelki, nie pamietam dokladnie, wyparzam zawsze 7 minut w mikrofalowce.

Dziewczyny ja znalazlam super przepisy dla dzieciaczkow do przygotowania w domu, wkleje w wolnej chwili.

My mamy bio-dynie i zamierzam ja dzis obrac i podzielic na porcje, zamrozic, zeby potem mozna bylo brac na porcje.

Kusi mnie tez parowar-blender aventa, ale poki co jeszcze sie wstrzymuje

Avent Parowar i blender w jednym 0% BPA SCF870/22 opinie użytkowników - Cokupic.pl
 
awersja jak tylko zaczęła sama trzymać butelkę to z niego pila nie pamiętam dokładnie jaki to był wiek, wiesz co poszłam teraz zobaczyć do kuchni i Oliwka ma ten mniejszy hih
 
dziś podałam więcej marcheweczki podgrzanej i z moim mlekiem
mała jadła aż się uszy jej trzęsły :-D
co polecacie podać jako drugie???
ziemniaczka???

a co z tymi kaszkami i kleikami???:sorry2::confused:


Ja podpisuję się pod postem dolores, mam te same pytania , plus jeszcze kupiłam małej kaszkę mleczno - ryżową bananową. Tylko, ze małą ma mleko hipoalergiczne ( niby miała skaze ) i teraz nie wiem czy mogę jej podac tą kaszkę . I wohgóle co mam jej dac kaszkę, kleik ryżowy, kleik kukurydziany ? czy co ????????? bo ja juz nic kuzwa nie wiem z tego żywienia :wściekła/y:

dolores - co do podgrzewania, to ja trzymam słoiczek dwa dni w lkodówce, znaczy sie te 48h no i za każdym razem jak daję małej to podgrzewam lekko słoiczek w mikroweli. Dolores nie mam czasu pisac na priva ( forgive me ) z tej "Pani" (piszę szyfrem;-)) niestety nici, do nas juz tez nie przyjdzie, bo ma z tego powodu jakies problemy w pracy. Włąśnie do niej dzwoniłam.

pozdrawiam :-)

napisałam ci priv
ja też nadal nic nie wiem

Który niekapek masz, bo powoli się przymierzam do zakupu.
Te oznaczone jako pierwszy kubek niekapek TT znalazłam takie:
Pierwszy Kubek Niekapek bez uchwytów 6m+ | Tommee Tippee
Pierwszy Kubek Niekapek z uchwytami 6m+ | Tommee Tippee
pierwszy kubek z uchwytami | Tommee Tippee

A tak w ogóle to te dziewczyny, które już stosowały niekapki, to które polecacie?
Ja się waham między TT a aventem.

ja mam 1 i nawet nie wiedziałam że to kubek niekapek :sorry2:
może da się do tego uchwyty dokupić i zmienne ustniki :confused: bo nie wiem

awersja ja mam z aventu i powiem Ci tak kupiłam jeden i tylko zmieniałam ustniki na kolejne etapy chociaż w końcu i tak wróciliśmy do etapu plus 6m-cy bo moja Oliwka mimo, ze ma 4 lata nadal lubi z niego ciągnąc kakao rano i wieczorem i ma ten kubek już ponad 3 lata i jestem bardzo zadowolona

jest taki
KUBEK NIEKAPEK Philips AVENT 200ml. miękki ustnik (2891426699) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale my od razu kupiliśmy większy
KUBEK NIEKAPEK Philips AVENT 260ml. z ustnikiem (2871839621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i dokupujemy ustniki
Avent ustnik niekapek 1szt. miękki, twardy, szybki (2875960364) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale moja Oliwka nadal pije z miękkiego, tego białego

fajne
a nie wiesz czy są zmienne ustniki do tt??? ;)
 
No nie bądźcie takie mamuśki no :-D zdradźcie co z tymi kaszkami :-p
Ja może mam głupie pytanie ale na pierwszy raz to jaką porcje kaszki zrobić dziecku :confused: ile wody na ile kaszki bo np na próbce sinlac nie mam tego napisane jest tylko ze z torebeczki wychodzą 2 porcje :nerd:


Ayni widziałam ten "blender" i powiem Ci ze stał obok boscha którego kupiłam i który był tańszy i ma o niebo lepsze ostrza które siekają Ci tylko co zechcesz np w sklepie Pan mi powiedział ze ten aventu to w niego nie możesz wrzucić surowego np ziemniaka bo nie da mu rady trzeba gotować i dopiero mielić - jak dla mnie dwa razy burdel ja wolę zmielić i gotować już papkę

Doloressniestety tt nie ma tego
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry