reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Minusy III trymestru

reklama
no ja też cały czas miałam bakterie i białko.. zaczęłam jeść 3 razy dziennie ten żurawit i jeść suszoną żurawinę i wyniki, które robiłam teraz we wtorek pierwszy raz wyszły czyste a już mi lekarz zapowiedział antybiotyk w sobotę jeśli się nic nie zmieni..

Kurcze to faktycznie, zdziwiona jestem, że Żurawit pomógł. To dobrze, nie trzeba brać antybiotyku.
A może chodzi o liczbę tych bakterii. Ja zawsze mam liczne bądź dość liczne.
 
A masz jakieś objawy tego zapalenia pęcherza, bo mój gin bakterie w moczu pomija jeśli nie ma do tego dolegliwości, bo twierdzi, że to są bakterie ze skóry, które przy siusianiu się do moczu dostają....:confused:

Ja żadnych dolegliwości prócz parcia na mocz.
Zawsze przed oddaniem moczu do kubeczka podmywam się i jak zresztą piszą wszędzie, "oddaję środkowy strumień":zawstydzona/y:
 
no biorę wynik z 25 maja do ręki a tam:

mocz mętny, nabłonki płaskie bardzo liczne w polu widzenia, leukocyty 6-8 w polu widzenia, erytrocyty pojedyncze w polu widzenia, bakterie liczne w preparacie

a teraz z 28.06 mam mocz klarowny, nabłonki płaskie nieliczne w polu widzenia, leukocyty pojedyncze w preparacie a brałam tylko żurawit
 
Szczypanie i parcie na mocz to typowe objawy zapalenia cewki albo pęcherza, jak białko jest w moczu to też na pewno wymaga leczenia. Ja nie mam żadnych objawów, ale miałam ostatnio "dość liczne bakterie" i gin mi nic nie zalecił, a na moje pytanie odpowiedział jak wyżej (też "łapię" środkowy strumień"). Na wszelki wypadek dla profilaktyki wcinam suszoną żurawinę i piję więcej płynów.
 
Kurcze, a wczoraj kupiłam całe opakowanie Uroseptu (biorę go czekając na wynik posiewu).
A jak długo brałaś zanim wykonałaś ponowne badanie?
W ulotce piszą, że przez pierwsze 3 dni brać po 3 później po 1.
Jakie Ty miałaś zalecenia??
 
No mi powiedział na ost wizycie w 27 tygodniu że mam kupić urosept albo żurawit ale lepiej urosept.. no to kupiłam żurawit hahahah na ulotce jest tak jak piszesz, ale ja brałam jakiś czas 3 x 1 a teraz biorę chyba z 2 tyg już będzie po jednej rano i wieczorem (przy okazji nospy i magnezu, które też łykam rano i wieczorem). Został mi listek, a co potem to zobaczę.

Ciesze się, bo powiedział, że jak będe miała takie siki teraz też (a jutro do niego idę w 32 tygodniu) to już antybiotyki mi da.
 
hejka witam was wszystkie ja też sie czuje ciezko w dwóch porzednich ciążach było inaczej robiłam wszystko nie czułam żadnego zmeczenia a teraz nadchodzi wieczór i wszystko mnie boli
 
Marcelina to świetnie, że udało się bez mocniejszych leków. U mnie już za późno na zioła skoro ten Amotaks nawet nie pomógł.
W poniedziałek wszystko się okaże na wyniku z posiewu.
 
reklama
a mi wlasnie wyszla z posiewu e.coli i odrazu mam antybiotyk na 14 dni :( a ja na antybiotykach na rozne okazje jade juz od miesiąca i mimo tego baktrerie sie pojawily (pierwszy raz w tej ciąży) urosept tez biore a wczesnie bralam feminisept uro (czy jakos tak). Moj gin odrazu kazal robic posiew ale moze na wszelki wypadek bo ja moge niedlugo rodzic juz zeby bylo jałowo.
 
Do góry