reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Minusy III trymestru

Dziewczyny, nie wiem czy mnie pamiętacie, ale postanowiłam podzielić się z Wami informacjami jakie otrzymałam dzisiaj od mojego gina. Mianowicie, jak czytałam wiele z Was skarży się na zgagę. Podobno wszedł niedawno na rynek specyfik o nazwie Gaviscon i jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Nie wiem czy o nim słyszałyście, ale pomyślałam, że może przydatna będzie ta informacja :-)
 
reklama
W ulotce jest napisane 120 do 240mg, w 2-3 dawkach podzielonych. Czyli wychodzi na to, że trochę tego można wziąść, bo jedna tabletka ma 40mg.
Jakby Ci nie przechodziy zwłaszcza te bóle (jak na okres) to dzwoń do swojego gina.
Wszystko będzie ok:tak:
 
Maggie lepiej już dzisiaj zostań w pozycji horyzontalnej, a jakby Ci się zasnąć udało, to byś się od razu rozluźniła. Na tym etapie ciąży nie wolno już się nam forsować...dbaj o siebie. No i byle przeszło. Dobrze, że masz jutro wizytę.
 
Kolejnym minusem jest ogromny, niepohamowany apetyt. Praktycznie ciągle mam coś w ustach.
Najgorsza jest kolacja - robię sobie 4 kanapki, jak kończę czwartą juz biegnę dorabiać kolejne 2.
Już mam 10kg na plusie. Około 2kg na 3 tyg tyję ostanio. Brrrr:-(
 
reklama
Ooooo,dominic ja miałam mega problemy z prochnicą ciazową i zapaleniem dziąseł w pierwszej ciazy( choc ja mam bzika na punkcie higieny jamy usttnej...ale to hormonki niestety powodują) i wiesz co mi poleciła lekarka i to faktycznie w końcu pomogło? mycie kieszonek dziasłowych takimi ziołowymi preparatami septo-coś( nie pamietam....dentosept???o chyba to! kupisz w aptece,a takze woda utleniona!!!). To płukanie najepiej robic albo takim specjalnym irygatorem( wyglada jak elektryczna szczotka do zebow tyle ze leci stamtąd woda lub to co wlejesz do zbiorniczka;-)),albo strzykawką i polewasz takim dynamicznym siknieciem przestrzenie miedzy zebami. Jak ci sie uda to mozesz wydębic od stomatologa taką igłe tempo zakończoną,ktora jest tez przeznaczona własnie do tego celu:).
O to tyle. Boze jak ja sie ciesze,ze tym razem mnie to ominęło,ale współczuję tobie bo pamietam jakie to było nieprzyjemne.....
 
Do góry