reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miesiączka po porodzie

bleucoco

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
15 475
Dziewczyny, jestem ponad 2 miesiące po porodzie. Urodziłam SN 24 czerwca. Odstawiłam KP po 6-7 tygodniach, ze 2 tygodnie później dostałam okres. Był bardzo obfity, ale krótki. Poszłam potem na kontrolę, miałam lekką bolesność w obrebie lewego jajnika i stan zapalny z nadżerką - to miałam przed porodem, ale nie chcieli mi w ciązy dawać antybiotyku. 6 dni leczyłam się teraz Pimafucort. Teraz po zakończeniu leczenia jestem 3 dzień na probiotyku i nagle znowu jakby okres… Ostatnia (pierwsza) miesiączka po porodzie była 24 sierpnia. Nie minęły nawet 2 tygodnie :( Jest to jasna czerwona krew w śluzie, a na wkładce na razie czerwone brudzenie. Nie zdążyłam zrobić usg ani cytologii po leczeniu Pimafucortem. Jutro zapisałam się na usg ale nie wiem czy mi zrobi jeśli będę krwawić. Czy tak może być po połogu i po powrocie cyklu? Po pierwszej ciąży tak nie miałam :(
 
reklama
Wydaje mi się, że hormony się jeszcze normują i może tak się zdarzyć.
Dodatkowo doszła tu infekcja. I jesteś dopiero po połogu.

USG zrobią nawet jeśli krwawisz. Nie jest to może psychicznie dla kobiety lekkie, ale dla lekarza nie jest to problem.
 
Wydaje mi się, że hormony się jeszcze normują i może tak się zdarzyć.
Dodatkowo doszła tu infekcja. I jesteś dopiero po połogu.

USG zrobią nawet jeśli krwawisz. Nie jest to może psychicznie dla kobiety lekkie, ale dla lekarza nie jest to problem.
No dobrze, to podjadę jutro na to usg. Ale do gine nie ma sensu się zapisywać teraz, lepiej poczekać aż krwawienie ustanie w razie jeśli się zwiększy? Dziękuję, uspokoiłaś mnie 😘 Od kilku dni miałam okropne problemy z jelitami i wzdęciami, teraz jeszcze to, zaczynam sobie wkręcać jakieś choroby.
 
Idź teraz, bo się będziesz niepotrzebnie zadręczać. Niezależnie od mocy krwawienia.
Może zamiast cytologii zrób posiew?
 
Jednak się nie rozwinęło. Dalej taka różowa, lekko czerwona wodnista wydzielina. Raz przy podcieraniu śluz przezroczysty z krwią w środku. Czy to może być plamienie owulacyjne, skoro jestem w 12 dc? Nigdy nie miałam.
 
reklama
Podjechałam się zbadać, bo się martwiłam. Nie wiadomo skąd to krwawienie, ale macica jest czysta. Endometrium 4 mm więc cieniutkie. Podobno tak się może zdarzyć, że pojawia się jeszcze nieregularnie ta krew, tak jak pisałyście 😢
 
Do góry