reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

Dziewczyny przyłącze się do tego wątku, bo mamy tez problem z plemnikami.
Sytuacja wygląda tak, że staramy się 1,5 roku, badanie nasienia wykazało koncentracje 6mln/ml, ruch A 30%, ruch A+B 42%, morfologia 6%. Dodatkowo mój M. ma podwyższone FSH (ok. 12 ), androlog mówi że to za wysokie FSH obniża nasienie. Żylaków brak. M. dostał androvit i jakiś lek na receptę ( nazwy nie mam przy sobie ), ma nosić luźne gatki i chłodzić sobie przyrodzenie podczas brania prysznica, nałogów nie ma, zaczął tez biegać. Leki ma brać 3 miesiące, i w sierpniu podchodzimy do inseminacji. Mam nadzieje, że nasienie się poprawi. Ogólnie lekarz nas nastraszył nieźle, powiedział że musimy się spieszyć, bo na razie ilość nasienia nie jest jeszcze druzgocąco zła, ale przy takim FSH to za rok może już być znacznie gorzej...:-( Także dziewczyny, jeśli Wam się udało zajść w ciażę ze słabym nasieniem - piszcie
 
reklama
dziewczyny czy któryś z Waszych meżczyzn miał umiarkowaną aglutynację plemników? bo mój mam a ja dodatkowo PCO i boję się, ze nam się nie uda :(
 
upłynienie miał do 60 min i norma także jest do 60 aglutynaja to zlepianie się plemników. Słyszałam o tym mucosolvanie... nie byliśmy u androloga
 
własnie ja tez słuszałam ze mucosolwan bo 60min to troche długo moze mu kup zaszkodzic penie nie zaszkodzi
pełna nadziei dla pocieszenia powiem ci ze moj ma o wiele gorsze wyniki pewnie przegladałas watek widze ze u was ilosciowo troche mało moze diete mu troche popraw a jaki lek na te recepte macie?
 
Witam my po 3 miesiecznej kuracji tamoxifenem i undestorem poprawy jako tako nie ma jakas tam minimalna 2% ale pan doktor powiedzial z leki trzeba brac kolejne 3 miesiace a bierzemy dopiero 3 zeby zobaczyc jakakolwiek poprawe wiec ze maz dobrze leki toleruje kontynujemy oby dobrze podzialały i kolejna kontrola w pandzierniku
 
reklama
Do góry