reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

Ja swojego wysłałam do androloga. W warszawie na Popularnej przyjmuje dr Artur Barczyk. Mogę go polecić, bo rzeczywiście nam pomógł. nie wiem, jak wyglądały męża wyniki, i szczerze mówiąc nie chce wiedzieć,bo i tak nic nie zrozumiem, ale dr Barczyk zajmuje się zarówno bezpłodnością, jak i impotencją u facetów. U nas był to pierwsze.
 
reklama
Do Dziewczyn z okolic Poznania (i nie tylko),
chciałam polecić Wam androloga-genetyka, który działa cuda!
Mój mąż prawie nie miał plemników. Przeszliśmy nawet przez Jego biopsję, by się dowiedzieć że w ejakulacie są tylko drobe skupiska spermatyd. Wyniki były przerażające. Minęły jedna niecałe 2 lata (w tym czasie mój mąz 5 razy w tygodniu musiał robić sobie, niestety drogie, ale skuteczne zastrzyki). Jesteśmy tuż przed invitro. W ciągu leczenia mężowi udało się zbankować tylko jeden komplet nasienia, ale co się okazało kilka dni temu...to fakt, że pojawiły się plemniki w nasieniu oddawanym w czasie, gdy ja miałam punkcje!!! Z czystym sumieniem polecam prof. dr hab Macieja Kurpisza 61-657-92-02. INSTYTUT GENETYKI CZ
 
witam wszystkie staraczki, chciałabym zaprosić do dyskusji i wymiany doświadczeń partnerki mężczyzn o słabych parametrach nasienia, wiecie może w jaki sposób można skutecznie zwiększyć ilość i ruchliwość plemników?
 
znam ten problem z tego co ja przeszlam ale moj facet zaczal cwiczyc i brac kwas foliowy troche sportu i w lutym zaszlam w ciaze nie planowana ale juz wczesniej sie staralismy i nic to nie dalo dopiero jak wziol sie za siebie ;) corka urodzila nam sie w listopadzie i powiem szczerze ,ze myslalam ,ze bedzie syn ale szczescie mi dopisalo i jestem szczesliwa mama ksiezniczki ;)
 
właśnie się dowiedziałam że who podało nowe normy badań nasienia
Nowe normy nasienia Światowej Organizacji Zdrowia

W ostatnich tygodniach pojawiła się najnowsza, 5-ta edycja wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotycząca badania nasienia. Nowe wartości referencyjne, które powinno spełniać prawidłowe nasienie zostały opracowane w oparciu o wyniki analizy nasienia płodnych mężczyzn w wieku 31 ± 5 lat, z ośmiu krajów na trzech kontynentach. Czas oczekiwania partnerek tych mężczyzn na dziecko wynosił ≤ 12 m-cy.

PARAMETR

  • Objętość (ml)- 1,5
  • Całkowita liczba plemników (mln) - 39
  • Liczba plemników (mln/ml) - 15
  • Plemniki progresywne (%) - 32
  • Ruchliwość (%) (progresywne/nieprogresywne) - 40
  • Żywotność (%) - 58
  • pH - ≥7,2
  • Morfologia prawidłowe (%) - 4
  • Leukocyty (mln) test z preoksydazą - < 1
  • Immunobeat test (%) - < 50
  • Fruktoza (mmol/ejakulat ) - ≥13
Do analizy należy dostarczyć nasienie uzyskane w drodze masturbacji, przy zachowaniu 2-7 dni abstynencji płciowej (optymalnie 3-4 dni). W przypadku oddania nasienia w domu, powinno ono zostać dostarczone do laboratorium w ciągu maksymalnie 30 minut, zaś w trakcie transportu jego temperatura powinna być utrzymana na poziomie 37-38ºC (temperatura ciała)*.

*opracowano na podstawie "WHO laboratory manual for the Examination and processing of human semen, 2010".
 
a tak w ogóle to ciężko mojego zmusić do łykania czegokolwiek, lekarz zlecił mu androwit i od 3 miesięcy łaskawie go łyka ael o niczym innym nie chce słyszeć
 
dzięki, tylko mnie interesują przede wszystkim badania dla par które mimo długich starań nie zachodzą w ciążę

u mojego M np anatomicznie i hormonalnie wszytko w porządku a plemników tylko 3 mln a w ruchu A + B + C tylko 26% ;(
 
reklama
dzięki, tylko mnie interesują przede wszystkim badania dla par które mimo długich starań nie zachodzą w ciążę

u mojego M np anatomicznie i hormonalnie wszytko w porządku a plemników tylko 3 mln a w ruchu A + B + C tylko 26% ;(


Dlatego odniosłam do stronki, tam są informacje jak poprawić liczbę i ruchliwość plemników...tytułem wątku się nie sugerujcie....
My walczyliśmy latami o dzieciątko, właśnie z powodu słabych parametrów nasienia....odpowiednie leczenie i jestem w 15t.c. :-)
Życzę powodzenia!
 
Do góry