reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

jeszcze jedno ..moj m pali papierosy i mam pewien dylemat, otórz m chce rzucić palenie, ale brak mu silnej woli, kupilismy mu tabletki - tabex - czytalam ze nie wolno ich łykac w trakcie staran i ciązy, juz sama teraz niewiem co jest gorsze dla staranek, samo palenie czy łykanie tych tabletek ehhh

ale to się tyczy chyba kobiet...tzn ten zakaz brania tabletek. bo jak ty bedziesz w ciąży, a m bedzie łykał tabletki, to trudno im będzie przedostać się do twojego krwiobiegu:-D
 
reklama
5 stycznia moj mąż przebadał swoje nasienie, ktore nie wyszlo zbyt różowo jeden lekarz mowi ze nie jest tragicznie, a inny, ze tylko in vitro jestem załamana proszę o pomoc:

SEMINOGRAM PO 3 DNIACH ABSTYNENCJI
Kolor – opalizujący
Lepkość – 2 (++)
Czas upłynnienia – 30 min (< 30 min)
Objętosc – 1,8 ml (2.0-2.5 ml)
Aglutynacja – brak (brak-minim.)
BCK – 0-1 (<5/wp.w.)
pH – 7.4 (7.0-8.0)
Koncentracja – 21.0 (>20 mln./ml)
Ilosc w ejakulacji – 37.8 (>60mln.)
TOMO – 13.6 (>30mln)
Żywotnosc – 65 (>50%)
Ruchliwosc A (aktywna) – 22%
Ruchliwość B (powolna) – 14%
Ruchliwosc C (nie postepowa) – 8%
Brak ruchliwosci D – 56 %

Norma ruchliwość A+B > 50%, TOMO – ilość plemników (A+B) w ejakulacjie

MORFOLOGIA:
Prawidlowa budowa – 18%
Defekty główki – 46%
Formy niedojrzałe – 1%
Wady i szyjki i wstawki – 25%
Formy połączone – 2%
Wady witki – 8%

„Normalna Morfologia” z ilością prawidłowych plemników >30%

Uwagi : Poza normą: lepkość, ruchliwość i budowa morfologiczna plemników (asthenoteratozoospermia)
 
witaj!! my odebraliśmy wyniki męża we wtorek ma oliga....spermie po wizycie lekarz stwierdził, że najlepsza dla nas inseminacja.
Kazał łykać dużo witamin, salfazin ,kwas foliowy to poprawia plemniki oraz ich budowę która u nas też nie najlepsza.
Wyróżniamy 3 stopnie patologicznego nasienia:

1 stopień
Ruchliwośc plemników - 30-50%
Koncentracja plemników - 15-20 mln/ml
Morfologia plemników - 30-50% prawidłowej morfologii
Wskazaniem do inseminacji IUI
Ponadto wskazaniem do IUI jest
- obecność ASA przy prawidłowych parametrach nasienia
- idiopatyczna niepłodność
- zaburzenia erekcji oraz współżycia seksualnego
- żeński czynnik niepłodności
"

nie wiem może najpierw IUI po pierwsze jest tańsze bo wychodzi ok1200 zł a przy in vitro to 6 razy drożej... potpytajcie się lekarza!
 
Witaj Martyna - wiesz ja jestem swiezo po hsg i chcialabym wpierw sprobowac naturalnie, procz tego cierpie na PCO - moje pecherzyki nie pekja i robia sie cysty jestem stymulowana clo, pregnyl, duphston i owulka odbywa sie ksiazkowo... Ten cykl jest pierwszy po hsg ale juz spiany na straty ze wzgledu na cyste z poprzedniego cyklu ktora sie nie wchloneła :(
 
Witaj Flawia, widze, ze mamy bardzo podobny kłopot

Ja tez mam stwierdzone lekkie PCO, cystyczne jajniki, brak owulacji, także jestem stymulowana clo od 3 - mcy
Moj maz ma słabe wyniki nasienia:
Oto wyniki mojego M
Czas upłynnienia: 25 (min) N: 20-30
Ilośc nasienia 2 (ml) N: 2 -8
ph,barwa, lepkosc, zmetnienie: prawidłowe
Ilośc plemników 15,3 mln/ml N: powyżej 20 mln/ml
Plemników ruchliwych 50 (%) N: powyżej 50
Plemników martwych 50 (%) N: 10-30
Leukocyty 4-5
Erytrocyty 0-1
Plemiki z prawidłowa głowką 85 (%) N: 80-100
Plemniki ze zmianami 15 (%)
Plemniki żyworuchliwe 8 %

Daje męzowi witaminki, pro men, l-karnityne, mace, salfazin
Czytałam ze clostylbegyt tez jest podawany mezczyznaom na poprawe nasienia.

Moj lekarz ostatnio mówił mi , że w naszym przypadku jesli wyniki męza sie nie poprawia ( a raczej sie nie poprawią bo mial operacje na wnetrostwo gdy był dzieckiem) to zostaje nam in vitro

Staramy sie dopiero pól roku wiec nie straciłam jeszcze nadzieji na poczęcie naturalne, słyszałam przypadki ze nawet przy słabym nasieniu dochodziło do naturalnych poczęć

Mysle tez o inseminacji, choc jest mniejsza skutecznosc od in vitro wydaje mi sie mniej drastyczna no i tansza... ale daje sobie jeszcze czas , przynajmniej kolejne półroczku staran naturalnych
 
reklama
martyna prosze Cie jak mozesz, napisac jak bedzie juz po jak to wyglądalo i czy to nieprzyjemny zabieg...tez o tym pomału mysle... słyszalam jednak 1 zła opinie znajomej, mówiła ze ja źle lekarz potraktował i ze bolalo i leciała jej krew..a w dodktu nie przyniosła efektu no i moj ginekolog odradzal inseminacje z uwagi na zbyt mała skuteczność... niewiem juz sama co o tym myśleć, nie chce Cie zniechecac, ja poprostu nie mam zbyt wielu potwierdzonych informacji o tym zabiegu dlatego pytam, bo może w przyszłości tez sie na nia zdecyduje
 
Do góry