reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

Mea z jakiej firmy masz śliwki? I czy to same śliwki czy z dodatkami?
Moja też próbuje marchewkę z ziemniakiem. Wczoraj było beee a dzisiaj mniam mniam ;-).
Kupiłam parę nowych smaków, ale terz myślę, że chyba nie ma co szaleć i lepiej też podawać już sprawdzone a nie same nowości.
My też mamy jabłuszko z kaszą manną i sama nie wiem, co z tym glutenem? Tzn że w słoiczku jest te 2-3 gramy? No ale ona zje parę łyżeczek, to ile ona tej kaszki w tym zje?
no ja własie tez jestem zielona z tym jabłkiem z kaszka manna bo niechce dac za duzo tej kaszki.
A u nas marchewaka z ziemniakami robi furorę, jednak Stas to pyra poznańska :-)
 
reklama
co do tej kaszki manny to ja sie tez zastanawialam /przyznam sie po fakcie :)/ bo dalam agtce kaszke manne waniliowa - Przysmak na Dobranoc z Hippa i potem pomyslalam co z tym glutenem ... ale nic jej kompletnie nie bylo :)
 
Mój Szymek dalej nic nie je...ale jak dzisiaj zobaczył całe jabłuszko to nam porwał i zaczął oblizywać!!!!SZOK!!!!!To szybko, utarliśmy mu ociupinkę i dalej łyżeczką..a gdzie tam plucie i plucie...jak dostal znów do oblizywania jabłko przyssał sie jak glonojad do niego..i o co tu chodzi????Nakrecilismy filmik jak sobie sam rece taty z jabłkiem pchal do buzi..ale nie umiem wstawiac:-(((
Lilijka to ty powinnaś kupić małemu taki bajer co przez siateczkę dziecku podajesz np. owoc, chyba Marta kiedyś wklejała linka.
Ja jestem za;-) oczywiście trzeba dokładnie obserwowac dziecko żeby kawałkiem chlebka się nie zakrztusiło. No a już podawałaś Frankowi gluten???
My za to kiedys Antosiowi dawaliśmy kość od kurczaka do oblizania, ale miał rodochę hehe
A to fotka Antka z serii "głodne dziecko":-D
Zobacz załącznik 247048
Ja jeszcze nie podawałam glutenu. Myślisz, że powinnam? Mam w domu jabłuszka z kaszką manną z Gerbera i kleik z pełnego ziarna zbóż z owocami z Hippa.
 
To myślicie że już można podać 6 miesięcznemu bobasowi skórkę? A takie np chrupki kukurydziane? Tylko ja tak panicznie boję się że on się czymś zacznie dławić:no:
A i mam jeszcze jedno pytanie..czy jeżeli dałam gluten i zrobił śluzowatą kupkę to znaczy że ma alergię..czy mogło to być wynikiem tego że dałam za pierwszym razem za dużo tego glutenu?
 
co do tej kaszki manny to ja sie tez zastanawialam /przyznam sie po fakcie :)/ bo dalam agtce kaszke manne waniliowa - Przysmak na Dobranoc z Hippa i potem pomyslalam co z tym glutenem ... ale nic jej kompletnie nie bylo :)
Mea a nie za wcześnie?? U dzieci butelkowych wprowadzamy gluten od 5 miesiąca aż do skonczenia 6. To u cycowych można ciut wcześńiej dawać gluten.
Hehe, nie ma takiego schematu. Ogólnie czytałam wiele artykułów na ten temat i wszyscy zgodnie twierdzą, że u dziecka w tym wieku podstawą jest MLEKO. Obojętnie jakie, czy modyfikowane czy z cyca, ale to mleko jest głównym posiłkiem. Tak więc mleka jak najwięcej, a dania teoretycznie bardziej jako dodatek (szczególnie przy karmieniu cycem). Tak więc ja zrobiłam tak , że mniej więcej jakąś dłuższą chwilę po karmieniu w okolicy południa daje warzywka, a pół deserku daje rano po cycu, a drugie pół wieczorem do kleiku :)
Dokładnie, tzreba pamietać że mleko to podstawa:tak:
To myślicie że już można podać 6 miesięcznemu bobasowi skórkę? A takie np chrupki kukurydziane? Tylko ja tak panicznie boję się że on się czymś zacznie dławić:no:
A i mam jeszcze jedno pytanie..czy jeżeli dałam gluten i zrobił śluzowatą kupkę to znaczy że ma alergię..czy mogło to być wynikiem tego że dałam za pierwszym razem za dużo tego glutenu?
Aga taka kupka może świadczyc o nietolerancji glutenu.
A skórka hmm jeżeli nie toleruje glutenu to wstrzymaj się.
Lilijka to ty powinnaś kupić małemu taki bajer co przez siateczkę dziecku podajesz np. owoc, chyba Marta kiedyś wklejała linka.

Ja jeszcze nie podawałam glutenu. Myślisz, że powinnam? Mam w domu jabłuszka z kaszką manną z Gerbera i kleik z pełnego ziarna zbóż z owocami z Hippa.
No i ja zastanawiam sie nad tym glutenem;-) kupie ta kaszkę manną z bobowity i dodam płaską łyżeczkę do mleczka.
 
To myślicie że już można podać 6 miesięcznemu bobasowi skórkę? A takie np chrupki kukurydziane? Tylko ja tak panicznie boję się że on się czymś zacznie dławić:no:
A i mam jeszcze jedno pytanie..czy jeżeli dałam gluten i zrobił śluzowatą kupkę to znaczy że ma alergię..czy mogło to być wynikiem tego że dałam za pierwszym razem za dużo tego glutenu?

Aga myślę, że może nie tolerować glutenu.
Chrupki Aluś już je i baddziej lubi się nimi bawić, niż wcianać :-D Ne dławi się, chociaż ma do tego predyspozycje ;-) Al i tak uważam na niego, bo po ostatnim zadławieniu się sliną, jestem przewrażliwiona na tym punkcie
 
Ja jestem za;-) oczywiście trzeba dokładnie obserwowac dziecko żeby kawałkiem chlebka się nie zakrztusiło. No a już podawałaś Frankowi gluten???
My za to kiedys Antosiowi dawaliśmy kość od kurczaka do oblizania, ale miał rodochę hehe
A to fotka Antka z serii "głodne dziecko":-D
Zobacz załącznik 247048

boze jak on slodko wyglada i ta kosc tam, jeszcze oblizuje:):):)
slodziak maly:)
 
reklama
Do góry