reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

No ja też to znalazłam już dawno temu, ale to dotyczy kaszki mannej i kaszek "czystych" z glutenem, a te bobovity i humany są z dodatkami, więc automatycznie zawartośc glutenu jest dużo mniejsza. Bobovita stanęła na wysokości zadania i sama podaje, że to odpowiadnio jest
2-3g glutenu = 1 płaska łyżeczka kaszki przennej = 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki manny bobovita
Humana już o tym nie pomyślała.... :(

i nadal ne wiesz ile masz podac tej humany?
 
reklama
No nie wiem, bo skad mam pewnosc, ze sklad humany jest taki sam jak u bobovity ? ;/ No dobra, oleje tą humany, poszukam w sklepiej bobovity, nie będę miała wątpliwości. Problem w tym , że kaszka kaszce nierówna i zawartość glutenu jest różna w każdej oprócz "manny". A manny błyskawicznej to za chiny szukałam, szukałam i nie mogłam nigdzie znalezc;/
Kurde mogli by napisać wprost, że "dla rodziców wprowadzających gluten podajcie tyle i tyle łyzeczek kaszki do obiadku/deseru/mleka"
 
Mam pytanko: co sądzicie o starych zwyczajach naszych mam dotyczących podawania dziecku skórki od chleba. Z tego co mi opowiadano to odpowiednim momentem na to był wiek ok pół roczku gdy dziecku ząbki wychodziły, dla zajęcia ale chyba głównie dla złagodzenia bólu ząbkowania. Jedna, moim zdaniem, bardzo rozsądna kobieta, która wychowała trójkę dzieci mi to ostatnio powiedziała, nawet pozwoliłam jej dać Frankowi ale wzgardził :-) a właściwie to nie wiedział co z tym fantem zrobić.
a własnie niedawno o tym czytałam w jednej z tych mądrych gazet, gdzie kategorycznie się zabrania podawanie dziecku skórki od chleba;) ja sama jeszcze nie wiem, czy bedę dawała to Filipkowi, choc półki co to mój królewicz wybredny pewnie by tego nie ruszył ;P ale uważam że jak dziecku nic po tym nie jest, to czasem można dać ;)
 
a moja agatka jadla przedwczoraj ziemniaki z marchewka, wczoraj marchewke z ryzem a dzis kupa masakra !! twarda jak kamien i na raty !! i co ja jej mam dawac jak nie zje nic innego /bo tylko marchewka jej smakuje/ !!! dalam dzis na podwieczorek sliwke na rozluznienie ... powinno byc lepiej!!
 
Mam pytanko: co sądzicie o starych zwyczajach naszych mam dotyczących podawania dziecku skórki od chleba. Z tego co mi opowiadano to odpowiednim momentem na to był wiek ok pół roczku gdy dziecku ząbki wychodziły, dla zajęcia ale chyba głównie dla złagodzenia bólu ząbkowania. Jedna, moim zdaniem, bardzo rozsądna kobieta, która wychowała trójkę dzieci mi to ostatnio powiedziała, nawet pozwoliłam jej dać Frankowi ale wzgardził :-) a właściwie to nie wiedział co z tym fantem zrobić.

Ja jestem za;-) oczywiście trzeba dokładnie obserwowac dziecko żeby kawałkiem chlebka się nie zakrztusiło. No a już podawałaś Frankowi gluten???
My za to kiedys Antosiowi dawaliśmy kość od kurczaka do oblizania, ale miał rodochę hehe
A to fotka Antka z serii "głodne dziecko":-D
jestem głodny.jpg
 
Dziewczyny, jak mniej więcej powinien wyglądać rozkład dań i deserków w ciągu dnia:confused:
Chodzi mi o jakiś ogólny schemat typu: 8 mleko; 10 deserek; 11 sen 12 mleko itd. ;-)
I w efekcie które posiłki mleczne mają być całkowicie zastąpione daniami i deserkami i kiedy to powinno nastąpić :baffled:
 
Mea z jakiej firmy masz śliwki? I czy to same śliwki czy z dodatkami?
Moja też próbuje marchewkę z ziemniakiem. Wczoraj było beee a dzisiaj mniam mniam ;-).
Kupiłam parę nowych smaków, ale terz myślę, że chyba nie ma co szaleć i lepiej też podawać już sprawdzone a nie same nowości.
My też mamy jabłuszko z kaszą manną i sama nie wiem, co z tym glutenem? Tzn że w słoiczku jest te 2-3 gramy? No ale ona zje parę łyżeczek, to ile ona tej kaszki w tym zje?
 
Mea z jakiej firmy masz śliwki? I czy to same śliwki czy z dodatkami?
Moja też próbuje marchewkę z ziemniakiem. Wczoraj było beee a dzisiaj mniam mniam ;-).
Kupiłam parę nowych smaków, ale terz myślę, że chyba nie ma co szaleć i lepiej też podawać już sprawdzone a nie same nowości.
My też mamy jabłuszko z kaszą manną i sama nie wiem, co z tym glutenem? Tzn że w słoiczku jest te 2-3 gramy? No ale ona zje parę łyżeczek, to ile ona tej kaszki w tym zje?
jeśli moge wtrącić;) ja daje Filipkowi soczek śliwkowy i efekt kupcika murowany :D
 
reklama
Dziewczyny, jak mniej więcej powinien wyglądać rozkład dań i deserków w ciągu dnia:confused:
Chodzi mi o jakiś ogólny schemat typu: 8 mleko; 10 deserek; 11 sen 12 mleko itd. ;-)
I w efekcie które posiłki mleczne mają być całkowicie zastąpione daniami i deserkami i kiedy to powinno nastąpić :baffled:
Hehe, nie ma takiego schematu. Ogólnie czytałam wiele artykułów na ten temat i wszyscy zgodnie twierdzą, że u dziecka w tym wieku podstawą jest MLEKO. Obojętnie jakie, czy modyfikowane czy z cyca, ale to mleko jest głównym posiłkiem. Tak więc mleka jak najwięcej, a dania teoretycznie bardziej jako dodatek (szczególnie przy karmieniu cycem). Tak więc ja zrobiłam tak , że mniej więcej jakąś dłuższą chwilę po karmieniu w okolicy południa daje warzywka, a pół deserku daje rano po cycu, a drugie pół wieczorem do kleiku :)
 
Do góry