reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

jak to widac z Waszych opisów kazde dziecko je inaczej i żadne nie jest "spasione" ani "wychudzone":-D

Alicja o 6 pije 140 mleka z kaszką
o 8.30 1kromka chleba teraz na topie jest serek topiony albo żółty i koniecznie pomidor cały!! zaraz po tym jogut 130ml,
10.00-11.00 rogal z masłem albo kisiel z biszkoptami i jabłko całe + 3 mandarynki
14.00 zupka ok 250ml na mięsku zawsze
16.00 II danie np. ziemniaki pulpety czy duszony kurczak albo mielone i koniecznie surówka i tu je prawie wszystkie: biała kapusta buraczki marchewka brokuły kalafior cukinia groszek z marchewką
17.30 podwieczorek i np banan budyn albo serek danio
19.00 kolacja i tu koniecznie jakaś sałatka : z zóltego sera ogórka kukurydzy groszku albo taka jarzynowa tradycyjna jak nie mam sałatki to paróka pomidor i kromka chleba z serem:-D:-D
zasypia o 20.00
ok 2 w nocy pije 140 mleka z kaszką

waży ok 9,5kg chciałbym móc tyle jesc i nie tyć:-D aha i uwielbia zjadac się czekoladką przewaznie dostaje po posiłku 1szt na dzien
 
reklama
andariel, a jakie mleko modyfikowane pije Ninka?
izabela - żadne! do 14 m-ca piła moje, od miesiąca już żadne; miałam epizod 2-tygodniowy z mlekiem modyfikowanym, ale małej nie smakowało Hippa, a jak dałam Bebilon Pepti to stan skóry się pogorszył (nie wiadomo na pewno czy to od niego), więc odstawiłam zupełnie, tym bardziej że wtedy piła wciąż moje;
 
No ładnie te wasze dzieciaczki jedzą - w ogóle to zszokowały mnie ilości zjadanego jedzenia przez Ninkę:szok:;-) to ja się cieszyłam ostatnio jak Jasiek zwiększył porcję do 250 ml:-D a tu mała pół litra wsuwa - no ładnie ładnie...

U nas generalnie jest tak:
6 - 200 ml mleka mod.
8-9 200-250 owsianki albo grysiku na mleku zwykłym
ok. 11 - drugie śniadanko - jakiś jogurt albo serek albo owoc
13-14 - 200 ml zupki z mięsem, w porywach do 250
16 - podwieczorek - podobnie jak drugie śniadanie, czasem drożdżówka z czekoladą
19 - 200 ml kaszki na mleku mod (chyba że na śniadanie dostał kaszkę to robię mannę albo owsiankę)

I rzadko ma tak żeby zjadł wszystko, zwykle kilka łyżeczek zostawia, a z wagą ostatnio stoi - ma 11 kilo ale to raczej od tego że na dupce nie usiedzi nawet pięć minut;-);-)

I mleka nam wychodzi dość sporo - 600-700 ml + zawsze jakiś jogurt

Hania je prawie to samo co Jasiek :) No może poza podwieczorkiem :)
 
hehe Zylcia fajnie;-) to chyba taka odpowiednia ilość dla tego wieku, nie za mało, nie za dużo, no nie?
Karincia - tak , zwykłe czyli krowie - z kartonu. Ja na tym gotuję owsiankę,manne, o czasem budyń - ale ten ostatni niezbyt często.
A mod. pije bebiko - obecnie bananowe
Sempe fajnie Ci Ala dużo warzyw je - Jaś nie bardzo, tyle co w zupie i ogórka zielonego pochrupie czasem - np teraz;-);-)
 
warzyw to rzeczywiscie je duzo i korzystam z tego bo potem może jej się odwidzic, dzis na kolacje zjadła parówke berlinke i 2 łyżki sałatki :ryż paraboiled, fasola czerwona, kukurydza, ogórek konserwowy, i grilowany kurczak. do tego 10cm ogorek zielony i 2plasterki zółtego sera. Wypiła 150ml herbatki z melisy i jabłka i poszła do kąpieli potem polezała z siostrą pół godziny i poszła do siebie.
 
Sempe- super ze Ala ma apetyt, Adas z tych bardziej wybrednych
budyn na zwykłym mleku tez czasami robie
Malbetko- tak dobrze nie ma, cycus ciagle do usypiania i czasami w nocy ale odkad dostałam okresu to wydaje mi sie ze mleka juz mało mam, mam nadzieje ze mały Adas tez zaakceptuje ten fakt i sie ode mnie odczepi ;0
 
reklama
Karinica przez jakieś 2-3 tygodnie po odstawieniu od cycka Jasiek pił tylko krowie....bo z chiny nie chciał mod., i w rezultacie miał cały czas problem ze zrobieniem kupki...Ale małymi kroczkami go do bebiko przyzwyczaiłam i teraz robi w pampersa aż miło słuchać hihi ;-) :-D
 
Do góry