reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Menu naszych dzieci

reklama
a ja znów muszę zwiększyć porcje Nuśki, bo się ewidentnie nie najada; wszyscy się dziwią gdzie ona to wszystko mieści i dlaczego jest taka szczuplutka:) fakt, że ta nasza dieta 5p jest lekkostrawna i praktycznie nie ma w niej "zapychaczy", więc pewnie dlatego;
teraz na śniadanie zjada prawie pół litra owsianki (w 2 miseczkach), już 1,5 godz. później pokazuje, że znów coś chce, więc dostaje albo bułę z masełkiem i jakimś mięskiem, albo kisielek jabłkowy (zjada z 2 średnich jabłek) albo parówkę cielęcą czy jajecznicę z 2 jaj; jak nie zaśnie do 12-12.30 to dostaje już 1 zupkę (250ml) gęstą na mięsie, po drzemce druga zupa (czasem wciągnie na raz 2 talerze); potem drugie danie - tu różnie, najczęściej ziemniaczki polane np.zupką, albo pulpety z ziemniakami czy gulasz mięsny; no a potem już kolacyjna owsianka i wypija jej różnie - od 250 do 400 ml; przesypia noc, więc juz nic nie je ani nie pije nawet, dopiero rano;

no i nigdy nie odmawia jak ja ktoś chce poczęstować "własnym talerzem" :) myślę, że gdyby nie moja ostrożność w karmieniu z racji jej skórki, dałaby dopiero czadu:)
 
Ostatnia edycja:
A właśnie, tak z ciekawości... ;-)
Ile Wasze Maluchy piją dziennie mleka??

dziennie jak dziennie- w nocy to Moja doji że hoho

Przy modyfikowanym się krzywi i nie popije go prawie w ogóle. Moje poza nocą - to rano troche, w dzien staram się nie karmić, ale jak nie uśnie na spacerku to musze, no i wieczorkiem tez. Ale ile w ml to nie mam pojęcia:-D

Andariel, nie moge uwierzyć ile je ta Twoja delikatniusia dziewuszka:) ładnie!
 
No ładnie te wasze dzieciaczki jedzą - w ogóle to zszokowały mnie ilości zjadanego jedzenia przez Ninkę:szok:;-) to ja się cieszyłam ostatnio jak Jasiek zwiększył porcję do 250 ml:-D a tu mała pół litra wsuwa - no ładnie ładnie...

U nas generalnie jest tak:
6 - 200 ml mleka mod.
8-9 200-250 owsianki albo grysiku na mleku zwykłym
ok. 11 - drugie śniadanko - jakiś jogurt albo serek albo owoc
13-14 - 200 ml zupki z mięsem, w porywach do 250
16 - podwieczorek - podobnie jak drugie śniadanie, czasem drożdżówka z czekoladą
19 - 200 ml kaszki na mleku mod (chyba że na śniadanie dostał kaszkę to robię mannę albo owsiankę)

I rzadko ma tak żeby zjadł wszystko, zwykle kilka łyżeczek zostawia, a z wagą ostatnio stoi - ma 11 kilo ale to raczej od tego że na dupce nie usiedzi nawet pięć minut;-);-)

I mleka nam wychodzi dość sporo - 600-700 ml + zawsze jakiś jogurt
 
Ostatnia edycja:
no to moja Amelka to maly niejadek ostatnio:-(
ok 7-8 rano 180-200ml mleka zwyklego
ok 10 rano owocki z ryzem albo na mleku ok 80-100g
ok12-13 180ml mleka
ok 17-18(wczesniej nic nie chce ruszyc..moze rogala z maselkiem albo biszkopta czy jablko z marchewka) ok 100g obiadkunp spagetti,kopytka i co tylko tam zjadamy zupki sa bllleeee:baffled::no:
ok19 zjada kaszke lub serek lub jogurt ok 100g
i na dobranoc mlesio ok 240ml bez tego nie zasnie i juz:szok::dry:
 
dziewczyny tylko Ninka zjada tyle owsianki, ale na wodzie, więc jest suma sumarum "cieńsza" niż jak na mleku, czy nawet jak modyfikowane by piła; pamiętam jak jej przez jakieś 2 tyg. dawałam modyfikowane, to wypijała 240 i jak jeszcze pociągneła cycka to zwróciła - bo już za wiele było; jednak w takiej mojej owsiance jest mniej tłusczu - tyle, co masełka dodam;
 
Tak pytałam bo mój Adrianek mleko dostaje 3 razy dziennie po 200ml :tak: i myslałam że to może za dużo jak już na ten wiek :-D
Ale widzę że jest ok :-)
 
Karincia moja Amelka uwielbia mleko to sztuczne i potrafila wypijac ok 800ml dziennie :szok:ale miala po tym rozwolnienie i takie zielonkawe kupki:zawstydzona/y: zamienilam jej 2 mleka na zwykle i z brzuszkiem juz dobrze i kupki sa normalne. a no i jak tyle formulki miala to nie bardzo chciala jesc inne rzeczy:dry:
 
reklama
Do góry