reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
moje must have? łóżeczko, przewijak na łóżeczko, wózek, kosmetyki, pieluchy tetrowe! musze mieć, pampersy i ciuchy, smoczek :D to moje 3 dzieciątko więc już nie świruje, nawet karuzeli nie zamierzam kupować, żadne z moich się nie interesowało. Później Mate na pewno kupię, krzesełko do karmienia mam, czy kupie bujaczek to nie wiem, może coś 3w1 żeby na dłużej starczyło. wyprawkę zacznę kompletować jakoś ok 30 tyg, a znając życie torbe do szpitala spakuje jak już będę po terminie :D
warto pamiętać o sobie, i siebie też obkupić :D
też tworze liste dla siebie i dziecka. jasne w razie co pomożemy, na necie masz pełno stron nt wyprawki, co jest niezbędne a co tylko gadżetem.

No wlasnie chcialabym sie skupic na tych potrzebych rzeczach, bo wiadomo, ze gadzetow jest sporo dla maluchow - pozniej w praniu czesto wychodzi, ze mialo byc tak bardzo potrzebne, a pozniej lezy i sie kurzy ;)
Bebetto są fajne ;-)
Rozloz sobie "na raty" bo pozniej wszystko na raz to ciezko kupic.
U mnie must have to szumiś! Łóżeczko, przewijak. Kosmetykow nie ma co duzo kupowac ale to juz byl o tym temat. Ciuszkow w małych rozmiarach tak samo. Ja mialam duzo i polowy nie zalozylam..



O a gdzie zamierzasz rodzic?

Rodzic planuje w Norwegii - tam pracuje moj moz, ostatnio kupilismy tam domek, wiec warunki mamy sprzyjajace ;) Chce tam wyjechac, zeby sie nie stresowac, czy maz zdarzy wrocic do domu na porod, bo wiadomo, ze tego sie nie zaplanuje dokladnie, a jak bede tam na miejscu o bedzie sie mogl mna zajac :D:D:D Mam tylklo nadzieje, ze NFZ nie bedzie mi robil zadnych problemow ;)
 
Dziewczyny dziękuję za pomoc odnośnie podkładów. Spróbuję najpierw zmienić krem bo może on też jest przyczyną dodatkowego przesuszania, zacznę częściej stosować maski nawilżające, kupię BB tak jak polecacie a potem zacznę szukać idealnego podkładu :rolleyes2:

Co do wyprawki, po badaniach prenatalnych zaczynam stopniowo zakupy. Co miesiąc coś. Nie mamy kompletnie nic po synu więc zaczynamy od zera. Wózek napewno używany, miałam 4 lata temu Bebetto Luca i byłam zadowolona, ale nie oszukujmy się że spacerówki są w wózkach wielofunkcyjnch ogromne i ciężkie. Dlatego planuje kupic używany bo będziemy korzystać tylko z gondoli i początkowo ze spacerówki (dopóki dziecko stabilnie nie będzie siedzieć) a potem sprzedaje i kupuję lekką spacerówke. Wznoszenie na 3 piętro i mniej miejsca zajmuje w bagażniku.

Moje must have to szumis, mimo że wcześniej nie miałam tego bajeru, wszyscy mi go polecają, poduszka rogal, leżaczek bujaczek, kosmetyki babydream lub hipp, i kocyki od le pampuch bawełniany i bambusowy :yes:
 
Jak chcesz za granicą zostać kilka miesięcy to nie potrzebne Ci dwie wyprawki [emoji4] kupuj wózek/chustę, ciuszki, wanienkę, pampersy to na bieżąco [emoji12] lubię to słowo dzisiaj... Po kilku miesiącach może ci być potrzebna już spacerówka, większy fotelik i inne rzeczy dla dziecka, dlatego nie kupuj dwóch


O widzisz, a my zastanawialismy sie jak to zrobic i myslalam, ze bede musiala kupowac podwojnie - zeby bylo i tutaj i tutaj ;)
 
Dziewczyny dziękuję za pomoc odnośnie podkładów. Spróbuję najpierw zmienić krem bo może on też jest przyczyną dodatkowego przesuszania, zacznę częściej stosować maski nawilżające, kupię BB tak jak polecacie a potem zacznę szukać idealnego podkładu :rolleyes2:

Co do wyprawki, po badaniach prenatalnych zaczynam stopniowo zakupy. Co miesiąc coś. Nie mamy kompletnie nic po synu więc zaczynamy od zera. Wózek napewno używany, miałam 4 lata temu Bebetto Luca i byłam zadowolona, ale nie oszukujmy się że spacerówki są w wózkach wielofunkcyjnch ogromne i ciężkie. Dlatego planuje kupic używany bo będziemy korzystać tylko z gondoli i początkowo ze spacerówki (dopóki dziecko stabilnie nie będzie siedzieć) a potem sprzedaje i kupuję lekką spacerówke. Wznoszenie na 3 piętro i mniej miejsca zajmuje w bagażniku.

Moje must have to szumis, mimo że wcześniej nie miałam tego bajeru, wszyscy mi go polecają, poduszka rogal, leżaczek bujaczek, kosmetyki babydream lub hipp, i kocyki od le pampuch bawełniany i bambusowy :yes:

O tak, leżaczek bujaczek jest niezastąpiony !! :D no i co do wyprawki to raczej trzeba pamiętać tez o foteliku do samochodu [emoji16]
 
Chyba złapała mnie jakaś infekcja intymna... czy któraś z Was ma coś takiego? Lekkie pieczenie, wizyta 17.09 i co robić? Lactovaginal?
Nie, ale wydzieliny o wieeele, wiele więcej i zapach intensywniejszy. :( Gin powiedziała, że wszystko ok. Sama nie wiem. Z tabletkami może warto poczekać? Nie zaburzą obrazu?
Ja się dziś tylko przywitam i życzę miłego dnia.
Strasznie mnie boli brzuch. Tzn nie cały czas tylko takie mega skurcze że aż nie mogę się wyprostować. Obstawiam jelita albo żołądek bo to na górze brzucha. I jak ma mi się odbić to przechodzą skurcz od pępka w górę.... nie wiem co to. Miała tak kiedyś jak spałam na brzuchu (dziś też spalam) Ale zawsze przechodzilo. Idę do rodzinnego na 11.40 i mam nadzieje ze da skierowanie na usg albo coś.... najgorsze że to trochę daleko i muszę piechotą.... mieszkam pomiędzy przychodnią a gabinetem usg... Tak normalnym krokiem po 15 min mam z domu (pomiędzy jednym a drugim jakieś 30 min). A w moim obecnym stanie to wieki zajmie..
Może weź taksi?
 
Moje must have:
- chusty (mam po starszych corach)
- pieluchy wielorazowe (mam)
- kilka sztuk spodenek I koszulek, bluza lub/i sweter, skarpetki
- Kosmetyki (olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, mydło na bazie oliwy z oliwek, np marsylskie, Aleppo)
- wiaderko do mycia
- kosz Mojżesza

Łóżeczka niemowlecego nie używałam praktycznie od drugiej córy więc nie widzę potrzeby kupować.
Dziewczyny, widzialam wlasnie zdjecie wozka juz na forum - powiedzcie, kiedy planujecie zaczac zakupy dla malucha? Dla mnie to nowosc, nie wiem jak to zaplanowac - kiedy zaczac sie interesowac wyprawka, zeby ze wszytskim zdazyc?

Macie jakies rady? Wiem, ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie, wiec licze na jakies rady :-)

W ogole - macie jakas liste MUST HAVE na poczatek?
Co powinnam miec od razu, a z czym ewentualnie poczekac i zobczyc, czy bedzie potrzebne?
 
reklama
Znowu brązowe plamienie....około 11 30 jadę do szpitala bo będzie mój lekarz....serdudzko bije...
O rany, trzymam kciuki!

Z synkiem miałam "okres", normalnie 5 dni, ale kolor brązowawy właśnie. Nie zwróciłam uwagi na odcień, dlatego byłam przekonana, że nie jestem w ciąży. I potem zdziwienie że to już 10 tydz. Może to takie plamienia a la okres?
 
Do góry