reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny, widzialam wlasnie zdjecie wozka juz na forum - powiedzcie, kiedy planujecie zaczac zakupy dla malucha? Dla mnie to nowosc, nie wiem jak to zaplanowac - kiedy zaczac sie interesowac wyprawka, zeby ze wszytskim zdazyc?

Macie jakies rady? Wiem, ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie, wiec licze na jakies rady :-)

W ogole - macie jakas liste MUST HAVE na poczatek?
Co powinnam miec od razu, a z czym ewentualnie poczekac i zobczyc, czy bedzie potrzebne?

My wózek kupiliśmy jakos w 28 tygodniu chyba. Ciuszki zaczęłam kupować jak płeć poznałam czyli chyba ok 23 tygodnia i ja kupowałam takie do pół roku już żeby nie kupować co chwila :)
A taki must have moim zdaniem to:
2 ręczniki
Pieluchy tetrowe i flanelowe
Becik
Kocyk
Wanienka
Zastanowiłabym się nad przewijakiem, ja go kładłam na łóżko po prostu ale z biegiem czasu uważam ze to nie jest pilny zakup, chyba ze masz stojak i będziesz miała w planach tam przewijać :)
Ciuszki to napewno tak jak ktoś napisał :) tylko ja bym lekko zwiększyła ilości co by nie prac co chwila :p czyli bodziaki, spodenki i pajace, skarpetki po 10 szt. Ja np w ogóle nie korzystałam z tych takich chyba śpiochów to się tak nazywa (te ogrodniczki takie ze stopami :p)
Pieluch nie robiłabym dużego zapasu bo może się okazać ze uczulenie ma dzidzia. My korzystaliśmy na początku z dady ale wyskoczyło nam właśnie uczulenie i korzystamy z pampersa.
Jakieś kosmetyki, nożyczki, termometr do wody i dla dzidzi ale to już są moim zdaniem zakupy na naprawdę taka końcówkę ciąży ;)
 
reklama
moje must have? łóżeczko, przewijak na łóżeczko, wózek, kosmetyki, pieluchy tetrowe! musze mieć, pampersy i ciuchy, smoczek :D to moje 3 dzieciątko więc już nie świruje, nawet karuzeli nie zamierzam kupować, żadne z moich się nie interesowało. Później Mate na pewno kupię, krzesełko do karmienia mam, czy kupie bujaczek to nie wiem, może coś 3w1 żeby na dłużej starczyło. wyprawkę zacznę kompletować jakoś ok 30 tyg, a znając życie torbe do szpitala spakuje jak już będę po terminie :D
warto pamiętać o sobie, i siebie też obkupić :D
też tworze liste dla siebie i dziecka. jasne w razie co pomożemy, na necie masz pełno stron nt wyprawki, co jest niezbędne a co tylko gadżetem.

No wlasnie chcialabym sie skupic na tych potrzebych rzeczach, bo wiadomo, ze gadzetow jest sporo dla maluchow - pozniej w praniu czesto wychodzi, ze mialo byc tak bardzo potrzebne, a pozniej lezy i sie kurzy ;)
 
Dziewczyny, widzialam wlasnie zdjecie wozka juz na forum - powiedzcie, kiedy planujecie zaczac zakupy dla malucha? Dla mnie to nowosc, nie wiem jak to zaplanowac - kiedy zaczac sie interesowac wyprawka, zeby ze wszytskim zdazyc?

Macie jakies rady? Wiem, ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie, wiec licze na jakies rady :-)

W ogole - macie jakas liste MUST HAVE na poczatek?
Co powinnam miec od razu, a z czym ewentualnie poczekac i zobczyc, czy bedzie potrzebne?
Ja bede inna ciuszki po 8 miesiącu i to nie wiele resztę dokupie,a wozek itp po porodzie
 
Dziewczyny, widzialam wlasnie zdjecie wozka juz na forum - powiedzcie, kiedy planujecie zaczac zakupy dla malucha? Dla mnie to nowosc, nie wiem jak to zaplanowac - kiedy zaczac sie interesowac wyprawka, zeby ze wszytskim zdazyc?

Macie jakies rady? Wiem, ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie, wiec licze na jakies rady :-)

W ogole - macie jakas liste MUST HAVE na poczatek?
Co powinnam miec od razu, a z czym ewentualnie poczekac i zobczyc, czy bedzie potrzebne?
Planuje rzeczy do szpitala kupic ok 30 tygodnia. Reszte po porodzie.
Jestesmy bardzo ostrożni.
 
Ja tez jestem w pierwszej ciazy i szczerze mowiac rowniez mysle o jakims uzywanym wozku... Dlaczego akurat zainteresowana jestes firma Bebetto? Ktos Ci polecil?

Mi sie wizualnie podoba Anex, ale teraz poszukalam tego Bebetto i wizualnie bardzo podobne sa - czym sie kierujesz przy wyborze wozka?
Czytałam dużo o tym wózku podobają mi się wizualnie i są lekkie a na tym mi zależy najbardziej i też dużo osób mi polecilo ten wózek:)
 
Dziewczyny, widzialam wlasnie zdjecie wozka juz na forum - powiedzcie, kiedy planujecie zaczac zakupy dla malucha? Dla mnie to nowosc, nie wiem jak to zaplanowac - kiedy zaczac sie interesowac wyprawka, zeby ze wszytskim zdazyc?

Macie jakies rady? Wiem, ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie, wiec licze na jakies rady :-)

W ogole - macie jakas liste MUST HAVE na poczatek?
Co powinnam miec od razu, a z czym ewentualnie poczekac i zobczyc, czy bedzie potrzebne?
Bebetto są fajne ;-)
Rozloz sobie "na raty" bo pozniej wszystko na raz to ciezko kupic.
U mnie must have to szumiś! Łóżeczko, przewijak. Kosmetykow nie ma co duzo kupowac ale to juz byl o tym temat. Ciuszkow w małych rozmiarach tak samo. Ja mialam duzo i polowy nie zalozylam..

Ja mam taka sytuacje, ze planuje rodzic za granica i zostac tam kilka miesiecy - bede musiala wiec miec wyprawke jedna, ktora zabiore ze soba, a druga w domu, ktora bedzie czekac po powrocie.

Jak o tym zacznam myslec, to mnie to przeraza - 1 dziecko, wiec kompletnie nie wiem, co bedzie potrzebne, co musze ze soba zabrac, co jest do czego :o:o:o

Bede sie musiala stworzyc sobie jakas liste, mam nadzieje na Wasza pomoc w tej kwestii - a pozniej dzialac ;)

Dobry humor to oczywiscie podstawa ale te przyziemne rzeczy tez trzeba zorganizowac ;)

O a gdzie zamierzasz rodzic?
 
reklama
Jak chcesz za granicą zostać kilka miesięcy to nie potrzebne Ci dwie wyprawki [emoji4] kupuj wózek/chustę, ciuszki, wanienkę, pampersy to na bieżąco [emoji12] lubię to słowo dzisiaj... Po kilku miesiącach może ci być potrzebna już spacerówka, większy fotelik i inne rzeczy dla dziecka, dlatego nie kupuj dwóch
 
Do góry