reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Ja mam małą wadę wzroku, za to zwapnienia na dnie oka i odklejanie się siatkówki, więc nie powinnam rodzić. To powinien ocenić lekarz, nie każda wada wzroku kwalifikuje do CC.


Edit: dziewczynki, jecie jakieś multiwitaminy, suplementy?
Ja brałam tylko folik i tyle. Podobno powinno się jeść kwasy Omega, jod i inne pierwiastki, ale jest dużo preparatów i ciężko ocenić, co jest dobre i przyswajalne, a co syntetyczne i bezwartościowe.
Mi omege kazali w drugim trym. Teraz kupie juz femibion 2 i tam jest. I chyba jod tez bo w "0" i "1" był
I magnez jeszcze biore
 
aga6 dziękuję. :) Dostałam od położnej pastylki Pregna, chyba pójdę w tym kierunku.
Dzieci "ogarnięte", kolacja zjedzona i wszyscy pomyci. Zaraz idę z psem, a jutro raniutko wieeelka wyprawa do Miasta. Będą badania prenatalne. Ależ się boję, żeby wyszło ok. Brrrr.
 
Ja mam małą wadę wzroku, za to zwapnienia na dnie oka i odklejanie się siatkówki, więc nie powinnam rodzić. To powinien ocenić lekarz, nie każda wada wzroku kwalifikuje do CC.


Edit: dziewczynki, jecie jakieś multiwitaminy, suplementy?
Ja brałam tylko folik i tyle. Podobno powinno się jeść kwasy Omega, jod i inne pierwiastki, ale jest dużo preparatów i ciężko ocenić, co jest dobre i przyswajalne, a co syntetyczne i bezwartościowe.
No właśnie ja tez tylko folik, czekam aż się skończy i kupię coś lepszego... tylko jeszcze nie wiem co
 
Ale za to jak jest wesoło.
No i mało czasu spędzamy w domu, często idziemy na rower, rolki czy basen. A właśnie, orientuje się ktoś, czy w ciąży można ćwiczyć? Rozciąganie, brzuszki, przysiady? Czy to może zaszkodzić?
Jesli cwiczylas przed ciaza i teraz nic sie nie dzieje, to z umiarem mozesz nadal cwiczyc.

Jesli liczy sie bieganie, podskakiwanie, kucanie i operowanie ciezarami w zwiazku z dziecmi, to ja tez cwicze i to duzo i czesto :D
Choc wole ten specjalny program cwiczen z mezem :D

Papillonek, w jakim wieku masz dzieciaczki? :)
 
Mnie tez bardzo bolała głowa i szyja to podobno od znieczulenia

Ja mialam cc bo synek byl duzy a to pierwszy porod. I tak usg pokazalo 4100 kg, a jak sie urodzil to zdziwienie bo az 4680 :o nie wiem co by bylo jakby jednak zdecydowali ze dam rade bo zdaniem jednego z lekarzyze bylo to pod znakiem zapytania czy robic cc. Mnie bolala silnie glowa , wydaje mi sie ze za wcześnie zaczeli mnie.podnosic.
 
reklama
Ale za to jak jest wesoło.
No i mało czasu spędzamy w domu, często idziemy na rower, rolki czy basen. A właśnie, orientuje się ktoś, czy w ciąży można ćwiczyć? Rozciąganie, brzuszki, przysiady? Czy to może zaszkodzić?

Jeśli nie masz przeciwwskazań od lekarza to można ćwiczyć, a nawet jest to wskazane, ale nie przemęczaj się zbytnio- ćwicz w granicy rozsądku i tak, żeby sprawiało Ci to przyjemność. :) Wiadomo; nie sporty ekstremalne, i nie takie, gdzie jesteś narażona na duże "wstrząsy". Aerobik w wodzie-polecam, bo sama jestem instruktorką! :-D Ale porozmawiaj z prowadzącym, že jesteś w ciąży, bo to zależy jak prowadzi swoje zajęcia. Nordic walking, pływanie, spacerki, joga jak najbardziej :-)
 
Do góry