reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Kobieta w ciąży może dźwigać do 12 kg według bhp ale nie nomstop tylko z przerwami a taki ciągły udźwig to do 5 kg
Mylisz sie to by bylo chore gdyby kobieta w ciazy szla do pracy i dzwigala 12 kg, kobiety poza ciaza maja taka norme,a mezczyzna 20 kg chyba. Masz tu w prawie napisze ,ze od 3 kg do 5kg kobieta w ciąży badz karmiaca
Screenshot_20180814-055807.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180814-055807.jpg
    Screenshot_20180814-055807.jpg
    78,4 KB · Wyświetleń: 338
Nie mogę was nadrobic. Nie wiem czy któraś wam już odpisała.

Macierzyński z ZUS jest w wysokości 80% wartości wynagrodzenia.

Te 1000zl o którym tutaj myślicie to jest kosiniakowe które dostają uczennice/studentki/osoby bezrobotne.

Jeśli pracowalyscie to dostajecie normalnie te 80% wynagrodzenia
Nie wiem czy jest możliwość rozłożenia na 100 i 60% jak w przypadku gdy macierzyński załatwia się w pracy.
Ja nie dostanę 1000 z zus tylko wyrównanie do 1000. Z praktyk mam niecałe 200zł... całe szczęście że to wprowadzili
 
@beats86 jak przedluzaja umowe fo dnis porodu to nalezy sie 6mcy macierzynskiego i mozesz wziac 6 mcy rodzicielskiego. I wtedy zus placi ok 1000 pln lub jesli wychodzi ci mniej to do 1000 wyrownuja. To wszystko i tak zalatwiasz przez kadry, dlatego zaraz po porodzie trzeba sie z nimi skontaktowac i dostarczyc akt urodzenia. Prawdopodobnie poprosza cie tez o zaswiadczenie z przewidywanym dniem porodu. Bynajmniej ja tak mam. Obecnie juz na rodzicielskim i dostalam wyrownanie do 1000

I zapewne tak będzie. umowa przedluzy mi sie do porodu i później ten 1000 płacą, ale myslalam że macierzynskiego jest 12 mc a nie 6, kurde zobaczymy u mnie, będe wiedzieć dam znać:)
 
U mnie plamien ciag dalszy.. ale są brunatne i na tej kontroli gin mowila ze widzi ze tam troche zostalo wiec to pewnie splywa tyle ze brzuch mnie tak dziwnie boli -.- oszaleje
 
reklama
Do góry