reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Do dziewczyn z tarczą wyszło mi TSH 2,96 dostałam skierowanie do endokrynologa dostanę się na fundusz w ciąży od ręki czy muszę prywatnie ? Mamjeszcze zrobić ft3 i ft4
Mi gin powiedział że mam iść do rodzinnego po skierownie i pójść z kasy jak najszybciej. No i poszłam dzisiaj, lekarka powiedziała że watpie żebym sie dostała tak szybko, że mam zrobić wyniki i przyjść do niej, ona mi euthyrox wypisze i będę go brać na ten czas zanim sie dostane do endo :)
 
Czyli po skończonym 3 tyg przedłuża się umowa do porodu, a wiesz jak dalej jest w macierzyńskim i wychowawczym, należy się?
Ja mam właśnie umowę do 15 listopada....
Należy się. Jak masz umowę do dnia porodu
Później skladasz odpowiednie papiery w ZUS i ZUS Ci płaci macierzyński. Z wychowawczym nie wiem jak jest. Wgl to dla mnie temat czarnej dziury bo nie byłam na wychowawczym. :)
 
Nie mogę was nadrobic. Nie wiem czy któraś wam już odpisała.

Macierzyński z ZUS jest w wysokości 80% wartości wynagrodzenia.

Te 1000zl o którym tutaj myślicie to jest kosiniakowe które dostają uczennice/studentki/osoby bezrobotne.

Jeśli pracowalyscie to dostajecie normalnie te 80% wynagrodzenia
Nie wiem czy jest możliwość rozłożenia na 100 i 60% jak w przypadku gdy macierzyński załatwia się w pracy.
 
@beats86 jak przedluzaja umowe fo dnis porodu to nalezy sie 6mcy macierzynskiego i mozesz wziac 6 mcy rodzicielskiego. I wtedy zus placi ok 1000 pln lub jesli wychodzi ci mniej to do 1000 wyrownuja. To wszystko i tak zalatwiasz przez kadry, dlatego zaraz po porodzie trzeba sie z nimi skontaktowac i dostarczyc akt urodzenia. Prawdopodobnie poprosza cie tez o zaswiadczenie z przewidywanym dniem porodu. Bynajmniej ja tak mam. Obecnie juz na rodzicielskim i dostalam wyrownanie do 1000
 
Czesc dziewczyny. Pewnie mnie nie pamietacie, pisalam troche na poczatku. Niestety czasu i sil brakowalo zeby sie odzywac. Caly czas pracuje, a w domu zbuntowany dwulatek tez nie daje chwili wytchnienia. Mdlosci mam naprawde okropne, ledwo daje rade funkcjonowac. Cale szczescie ze najgorzej jest po poludniu i wieczorem, bo inaczej nie dalabym rady pracowac. Dopiero dzisiejszy dzien byl naprawde duzo lepszy. Moglam normalnie pobawic sie z dzieckiem i porobic cos w domu. Mam cicha nadzieje, ze juz kazdy dzien bedzie lepszy. Od kilku dni nie jestem juz taka senna i mam wiecej sil fizycznych. Wczesniej nie chcialo mi sie nic. Wizyte mam w srode.
Witam wszystkie nowe mamusie i duzo zdrowka dla wszystkich[emoji5]
Polcia, my sie dobrze znamy z forum sierpniowek[emoji5]
 
reklama
Do góry