reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Witajcie kochani
My jeszcze żyjemy - nie przepadliśmy :-D
Michelle rośnie w oczach
ostatnio robiłam porządek w szafie Miśki bo co nie wyjełam to jakieś małe :-D
W poniedziałek idziemy do lekarza zobaczyć co i jak
wiecznie niby wszystko dobrze ale np. o bioderkach zaden lekarz nic nie powie :wściekła/y:
dobrze ze to nie pierwsze moje dziecko bo bym nic nie wiedziała
jest strasznie rozgadana,roztańczona jak usłyszy muzykę:-D
i zaczyna rozrabiać :szok:
przy bokach materiałowych miałam zaczepioną nianie z kamerka - miałam bo Miska jakoś sie do niej przysuneła - ją złapała i wyrwała - i ten zaczep pękł :szok::szok::szok:

przeważnie siedzieliśmy non stop na ogrodzie bo mieliśmy tak ładną pogodę a zaś od wtorku ciągle w domu bo strasznie wieje , deszcz nawala jak głupi :szok:
Nawet jak Oscara zaprowadzam do szkoły to Miśka śpi i nawet jej nie budzę
Zostają z Alexem w domu bo szkołę mam po 2 stronie ulicy :-D:-D:-D:-D
wystarczy przejść przez ulicę i dziecko zaprowadzone - nawet drzwi wejściowe mam na szeroko otwarte:-D
Ale po odbiór ich zabieram bo jakoś w tych godzinach się przejaśnia na kilka minut
chociaż w czwartek przez dziurę w folii przy budzie nalało tyle deszczu że Miska powódź miała :szok:
to były ułamki sekund
A dzisiaj namiot przymocowany do ziemi - dostał nóg i ganiałam go z M po ogrodzie:szok:

Mam dni załamania nerwowego - ganiam szwagra żeby oddał nam dług ok 700f
i za żadne skarby nie mogę wyrwać nawet w ratach
Walczę z 2 tygodnie a razem z moim M pracują i dzisiaj M z pracy wrócił to mówi że braciszek nawet cześć mu nie powiedział
tym sie nie martwimy :-D my chcemy odzyskać co nasze a potem zrobić mu żegnaj bracie:-D
Pomogłam mu - ściagają go do UK - kupilismy bilet do nas ,daliśmy pokój,jedzenie, i nawet pracę u M w zakładzie
a teraz mamy takie podziekowanie i straconą kasę
Ale mu zapowiedziałam ze jak kasy mi nie odda to wyleci z Uk szybciej jak tu przyjechał:-D:-D:-D
ojciec ich troche był zły na mnie za to ale jak wytłumaczylismy mu dokładnie co i jak to zmienił zdanie bardzo pozytywnie :-D

Jednak to prawda że z rodziną ładnie wychodzi się tylko na zdjęciu:szok:

Zaliczyłam 21/05 moją 1 @ - równe 2 miesiace po urodzeniu
teraz czekam na kolejną
az za nia tak się nie stęskniłam i na dodatek dość mocna i bolesna była i pełny tydzień wyjęty z życiorysu :-D
wstawie jeszcze zdjęcia w odpowiednim wątku :-D
pozdrowionka i buziaczki dla marcóweczek :-D:-D
 
reklama
patula u nas młody idzie spac zaraz po kąpieli i ostatnim karmieniu, czyli kolo 20-21) i spi do rana tzn kolo 6 budzi go robienie kupy ;) wiec biore go do siebie do lozka, daje cyca na leżąco i dosypiamy sobie jeszcze tak razem gdzies tak do 8. Jest tylko na piersi, waga ur 3600 a teraz czyli 3,5 miesiąca 6500 kg :)
Młody tak ładnie noce przesypia w zasadzie od początku. W dzień karmimy się co 3h.

u nas same dobre wieści, młody nie ma wady wzroku, a nawet oczka mu już mniej ropieją wiec może obedzie się bez przetykania kanalików :rofl2:
dzisiaj już po weekendowych imprezach jesteśmy wycięci.. nie zamierzam dziś już robic nic :)
 
hejjjj

Dziewczyny my mialeismy cudowny weekend 3 dni imprezy
Teraz odpoczywamy
W piatek imprezka urodzinowa w sobote poprawiny a dzis piekny dzien w Düsseldorf.
Ethan przestal ulewac nawet w tych mimimalnych ilosciach wiec stwierdzam ze musial sie przyzwyczaic do nowego mleczka. Nie wiem czy ilosci sie zminiejszyly bo za dnia raczej je tyle samo z tym ze na noc nie wypija mi tak duzo jak wczesniej tylko w normalnej ilosci. Nowe mleczko spowodowalo picie mniejszej ilosci ale czesciej wiec chyba na jedno wyszlo:sorry: No zobaczymy
Betina super wiesci!!!!!!
Tulipanka ja zawsze mowilam ze z rodziona to tylko na zdjeciu. Oby kaska sie zwrocila to nie male pieniadze wiec zawsze mozna gdzies zainwestowac.
Patula moje dziecie napewno przybiera prawidlowo bo jest mega ciezki, chyba najciezszy no ale on tez najciezszy sie urodzil. Ethan je ostatni raz o 20 i spi do rana. Budze go o 8 zeby zawiezc Laure do przedszkola i wtedy tez podaje mu butelke, chociaz nie zawsze ma apetyt i zdarza sie ze wypija tylko 100ml. Ethan szybko zaczal przesypiac cale noce. Urodzil sie 4,5kg a teraz wazy ponad 7kg nie wiem ile dokladnie bo wizyte mam 27.06. W 8tz wazyl 6,5kg
Madzia za dwa tygodnie jedziemy do Polski nad jezioro Goplo od czwatrku do wtorku. A w sierpniu Cala Ratjada ( Majorka) lecimy na 11 dni:-) Co do ciuszkow to ja te co mam z HundM na 68 to tez jakies ciasne nie wiem czy oni maja takie waskie te ciuszki czy Ethan taki szeroki:-D:-D
Nimitti oj wielgasny ten twoj synus woow, w szoku jestem. faktycznie jak 6mc dziecko:szok: Fajnie ze tak ladnie sie rozwija:happy: Ethan grzeczniutki chlopak. Ciagle lubi spac i jesc. Pomomo ze przeszlismy na kolejne mleko wypija mi po 140-160ml co 2,5-3h. Nocki pieknie przesypia wiec w tej kwesti nic sie nie zmienilo. Pierwsze szczepienie bedziemy mieli 27 czerwca i tego dnia tez wyjezdzamy na dugi eekend. Mam nadzieje ze nie bedzie goraczkowal:baffled: A jak dlugo Alex mial goraczke?
 
hejka. no my tez juz w domu:) odpoczelismy u dziadkow:) grill sie udal. chlopcy do 1wszej nocy siedzieli :)Arcia opalilo:)zmeczony juz spi:)poszed po 19 wiec w nocy mi wczeniej wstanie. a co do nowego mleka od rana robi wodnistw kupy:-(juz 6 zrobil i cala dupka czerwona:-( mam nadzieje ze mu przejdzie. poza tym brzuszek go nie boli wiec moze sie do mleka przyzwyczaja.
betina suoer wiesci:)ciesze sie razem z toba:)
aniu fajnie ze weekend udany :)
 
patula mój gdzieś od 4 tygodnia życia przesypia te 8 godzin minimum. Dzisiaj w nocy pobił rekord bo zasnął o 20.39 i obudził się o 8.36. Dwa razy podchodziłam do łóżeczka żeby sprawdzić czy żyje. 12 godzin snu. Urodzil się z wagą 4.190 a w 12 tygodniu miał 6590 g czyli przybiera bardzo proporcjonalnie i znajduje się w górze siatki centylowej. Ja tak miałam z Antosiem że musiałam kilka/kilkanaście razy w nocy wstawać żeby go nakarmić. Byłam wymęczona. Aż posłuchałam rady żeby przed wieczornym spaniem podać butelkę dziecku. I tzrymać się tego że butelka tylko raz dziennie. Wtedy przesypiał mi 4-5 godzin a później już standardowo pobudki co 45 minut ale i te 4-5 godzin snu były boskie.

Dla Matika buziaczki co za szafa. Dobrze że nic mu się nie stało.

Samolociki robimy wstawiałam pare tygodni temu zdjęcie jak tata robił samolocika śmieje się wtedy strasznie. Uwielbia też jak kładę go na woich kolanach biorę jego rączki kładę na swoich policzkach i mówię "cacy, cacy, cacy" (głaskanie mamy) i "bach, bach, bach" (delikatnie klepanie jego rączkami mamy po policzkach). Śmieje się tak że aż się krztusi. Chociaż nie jestem za mówieniem do dziecka w ten sposób to jednak dla tego śmiechu przeżyje.

Ale dzisiaj się wzruszyłam. Tata kupił rowerek synkowi już taki większy i bez bocznych kółek. Wsadził dziecko na rower popchnął i jechał. Aż nie wierzyłam. Przewraca się co kilkanaście metrow ale umie jeździć. Takie łzy wzruszenia mi pociekły że masakra

Któraś z Was pisała że ma bardzo ciekawe dziecko i płacze w wózku proponuje przejść na spacerówkę i to przodem do kierunku jazdy.

Mogę Wam jeszcze polecić że są super utalanki - misiaczki w Biedronce. NAprawde fantastyczne koszt chyba 16.99 Ignaś się przytula do Owieczki właśnie i zasypia.
A są tak ładne i mięciutkie - taki fajny przyjaciel dziecka.

A teraz żegnam się z Wami do dwudziestego któregoś czerwca. Czeka mnie intensywne kilka dni nauki. 21 czerwca proszę trzymać kciuki około 17 bo bronie moją pracę licencjacką. 23 z kolei mam absolutorium. I w końcu wakacje i mogę wziąć się za porządne porządki.
 
hej

Ja szybciutko bo pogoda cudowna
Zabieram Ethana na zakupki dla tatusia :)
Pewnie w poludnie nie zagladne bo bedziemy poza domem wiec zycze cudownego dnia

Deizzi &&&&&&&&
Zabka oby to wina mleka i organizm szybko je przyjal. A dupcie wietrz i smaruj powinno szybko przejsc. No i podmywaj woda a nie chusteczkami i bedzie dobrze
 
ja na sekunde bo u mnie nic dobrego:( w piatek byłam u lekarza rehabilitanta w związku z tym, że mała nie podnosi główki na brzuchu leżąc, krzyk na brzuchu taki że szkoda gadać no i mamy skierowanie do neurologa i na rehabilitacje. Na rehabilitacje chyba pójdę prywatnie bo nawet nie idzie się nigdzie dodzwonić, jutro rano chyba wpakuję młodą w auto i pojeździmy i spróbujemy się gdzieś dostać:( bo mamy serię 10 spotkań zalecaną a jedno to koszt ok 100 zł. Trudno jak będzie trzeba to zapłacę nie będę czekać 2 miesięcy:( bardzo mnie kobieta zestresowała, że to nie trzymanie główki może mieć podłoże zarówno mięsniowe jak i mózgowe:( na skierowaniu - rozopoznanie jako obniżone napięcie mięśniowe - gdzie po przeczytaniu kilkunastu artykułów na ten temat moje dziecko nie ma poza nietrzymaniem główki ani jednego innego objawu,a z niektórymi wręcz przeciwnie!! ale opóźniona w rozwoju ruchowym jest:( zmuszam ją troszkę do leżenia na brzuchu nawet jak nieudolnie podnosi główkę to ma ją max odgiętą w lewo... aż się boję co powie neurolog...

Żabka Pola miała taką wodę a nie kupki po bebilon confort - on też na ulewania jest bo zagęszczony i zmieniliśmy wtedy po konsultacji z pediatra na hippa i robi piękne zdrowe kupki (zabrzmiało jak z reklamy żarcia dla psów) sama 1-2 dziennie, na ulewania zagęszczam bebilon nutriton i jest super, niebo a ziemia!!
 
Ostatnia edycja:
Weekend na "chałupach", sobota działka u rodziców, niedziela u teściów. Poza tym tropikalne upały, nie narzekam bo nie muszę plackiem leżeć i się opalać, wystarczy Gabrysię na spacer zabrać
biggrin.gif
Teraz córy już śpią, mąż oczywiście wybył więc siedzę przed lapkiem i dumam. Znów tydzień lekarzowy się zaczyna, służba zdrowia mnie dobija jednym słowem. Muszę to wszystko jakoś zorganizować, nie lubię z dzieckiem po lekarzach chodzić, gdy je sprawa nie dotyczy.

Trytytka Gabrysia też ma obniżone napięcie, asymetrię, tyle że dostałam instrukcję jak mam ją ćwiczyć, i ćwiczymy się :-)
Twoja córcia na pewno nadgoni, napięcie minie i wszystko będzie dobrze :-)
Anka co kupiłaś? Fajnie że poimprezowaliście przez weekend.
Betina79 świetne wieści :-)
Patula Gabrysia jest na piersi i nie przesypia nocek całych, raz czy dwa się zdarzyło. Budzi się raz czy dwa w nocy. Dziennie zjada max 9 razy, urodziła się z wagą 2540 g, teraz ma już prawie 4 miesiące i waży ok. 6000 g (ważona w domu).
Deizzi gratuluję Ignasiowi postępów w jeździe na rowerze.
Trzymam kciuki za obronę :-)
Żabka i jak Arturek i jego pupcia?
Tulipanka trzymam kciuki by dług został oddany.
 
Trytytka trzymym kciuki mocno zacisniete oby to nic powaznego i by po rehabilitacji Pola byla taka jak pozostale dzieciatka:tak:

Kania nakupowalam sobie bluzeczek na lato, trzy sweterki i sukienke. Laura dostala kapelusik, Ethan pizamke, koszule i bodziaki. Maz dostal kilka koszulek i bokserki:-p:-D. Ja kocham sloneczko ale z wiekiem widze ze coraz mniej daje rade lezec i sie piec:rofl2:
 
reklama
kaniu pupcia wywietrzona:-) kupki sa konsystencji musztardy :eek:
Aniu wiec zakupy sie udaly,super:)
my z rana zalatwilismy sprawy bo pozniej juz nie wychodze na ten upal z malym. jutro pobieranie krwi bedzie mial:-(
jak czesto dajecie pic maluszka i co? moj pije herbatke i wode.choc to drugie mu nie podchodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry