reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Kania - super, ze weekend udany... i spóżnione, ale najlepsze życzenia urodzinowe!!!!!
co do Gabi, to mój Jasiek jak za bardzo zmęczony to tez nie chce jeść, pręży się, głowe odwraca i tylko czeka, zeby go odłozyć, żeby mógł sobie zasnąć... ale potem się budzi za jakies pół godz i je....
ja a z truskawkami tez nie przesadzam, boję się, ze go wysypie...

ostatnio nie mogłam się powstrzymac bo kupiliśmy od sasiadów na działce dobre mleczko od krowy i troche wypiłam, to mlody miał taka drobniutką wysypkę na buzi....

basieniak - mam nadzieje, że szmerów juz nie będzie... moi starsi mieli oboje szmery i mieli echo serca, okazało sie, że mają strunki w sercu, ale to taka ich uroda tylko....
przez te pogody to ja nie wiem kiedy my się na ten spacerek umówimy.... :wściekła/y:

Królowa - miałam Ci jeszcze napisać, że ja na przewijaku podkładam młodemu pod głowe zlożoną pieluchę, własnie zeby nie miał głowy niżej, żeby mu się nie ulewało...
co do szczepień to ja szczepię na pneumokoki bo starsi w szkole i pani dr zalecała... zapytałam o koszt i padłam - 310 za jedną dawkę :wściekła/y: a musimy dać chyba 2....
co do paszportu to takiemu maluchowi nie robilismy ;) ale chyba w przypadku tak małych dzieci dozwolone jest zdjęcie z rodzicem podtrzymującym z tyłu - tzn jako tło - rodzica nie widać...
a gdzie sie wybieracie?? ;) jeśli można zapytac?? ;)

Deizzi - jak czytam o Ignasiu to jak o Jaśku - mój tez od jakiegoś czasu mówi me-me ;) dzisiaj zaczął łapać grzechotki i nimi potrzasać....
a jak tam rozszerzanie diety Ignasia - miałas mu już chyba marchewką podawać?? pisałaś kiedys, że mu smakowała....

no własnie ciekawe co u anki - ale rzeczywiście może po chrzcinach ma jeszcze gości ;) na pewno o nas nie zapomni i się odezwie ;)

my w przyszłym tyg w czw wybywamy do teściów w czw - bo w sob wesele ;) ciekawe czy dzieciaki dadza nam sie pobawić ;)
 
reklama
Dziewczyny podczytałam Was trochę...
Sorki, że tyle się nie odzywałam, ale tu chrzciny były, tu wyjazd..potem weny nie miałam bo przez pogodę jakieś doły łapię... Imprezka udana, mała w kościele bardzo grzeczna, całą mszę spała, przy polaniu główki się obudziła...ale znów poszła spać:)
Na początku myślałam, że nie będę taką mamą jak inne dziewczyny, jakoś ciężko mi było po tym pierwszym m-cu, dłużej trwało mi zaakceptowanie Małej w naszym życiu. A teraz? Na każdym kroku ją całuję, przytulam i nie umie się nią nacieszyć. wiadomo, ma gorsze dni-płacze, jest marudna, nerwowa..ale ogólnie jest moją kochaną przylepą:D Musiałam Wam się pochwalić tym, że odnalaząłm się w sytuacji "jestem mamą":)
Teraz postaram się na bieżąco "żyć" na forum:D
 
elloo

widze ze zostalam juz wywolana
Wiec na wstepie sie usprawiedliwiam
W czwartek przylecial moj brat z dziewczyna i nie mialam czasu na kompa
W niedziele Chrzcilismy, bylo faniutko i przyjemnie.
Wczoraj brat odlecial z dziewczyna wiec dzis male porzadki robilam a do tego z rana bylam u gina, mamy piekna pogode wiec nawet nie mialam kiedy zagladnac. Przepraszam Was :))


Moje dziecie jest cudowne
Widze ze piszecie o snie, jedzeniu, zabawach....
Ethan ma juz tak ustawiony rytm dnia ze planuje wszystko i wszedzie
Pobudka o 7:30 Pijemy mleczko po czym Ethan spi dalej i tak do 10-10:30
Ponownie pijemy mleczko i Ethan zaczyna sie bawic po czym zasypia :)
o 13:30 pijemy mleczko i zbieramy sie po Laure do przedszkola, Ethan zasypia
16:00 czas na butelke przewaznie jestesmy poza domem
19:00 butelka i bawimy sie kolo 20 Kapiel i butelka. Ethan idzie spac na noc:tak:
Co do odbijania po jedzeniu to u nas expres. Czasami nie zdaze go dobrze podniesc i juz po wszystkim.
Moge poradzic mama ktore maja problem i musza dlugo czekac na odbicie: polozcie dziecko na brzuszku i klepcie po dupci.
U nas czesto przy ostatnim karmieniu Ethan zasypia i wtedy zasypia na brzuszku. Ogolnie cala noc spi na brzuchu:tak:
Jezeli chodzi o kapiel to ja kapie w lazience w zlewie i ubieram go w sypialni, karmie i synus idzie spac. A ze lozko mam wysokie to nie musze sie za bardzo schylac


Laura w szoku krzyzcy: mamo Ethan umie mowic:szok::szok::szok: Pytam jak to? a co powiedzial? MaMa:-D chlopakowi wyszlo a siostra zachwycona:-D Widze ze u Deizzi podobnie :)
Wkladanie zabawek do buzi i oblizywanie opanowane
Od trzech dni Ethan nie ma smoczka w buzi:szok: nie zapeszam bo jak zacznie ssac palce to wracam do silikonu:-D
Pieknie trzymymy glowke podciagajac sie do siedzenia. Czasami tak sie podciaga ze dupa mu jedzie po sofie:-D
Zaczynamy prace nad przekrecaniem sie na boczki

U nas cudowna pogoda : sloneczko i 23 stopnie:tak:

Skladam wszystkim dzieciaczkom wszystkiego dobrego, mnostwa milosci i radosci


Wybaczcie ze pisze ogolnie bo wczesniej czytalam posty a teraz dopiero odpisuje
 
Daffodi dumna jestem z Ciebie że się odnalazłaś :) Brawa dla Ciebie :) Bardzo dobre wieści :)
Anka zdjęcia z Chrztu prosimy :) Szkoda że te nasze dzieci świadomie nie mówią ale i na to przyjdzie czas.
Agula marchewka, jabłko, banan i zupa jarzynowa były wypróbowane. Mały aż się trzęsie jak widzi łyżeczkę. Strasznie szybko przełyka, w ogóle nie delektuje się jedzeniem, próbuje jak najwięcej włożyć do brzuszka. Z Antkiem było zupełnie odwrotnie on przeżuwał wszystko i większość wylatywała z buzi na śliniak i w ogóle nie bardzo chciał jeść słoikowego jedzonka.
 
Agula ale ta wysypka Jasiowi zeszła?
A co do tego marudzenia przy wieczornym jedzeniu, to Gabi też tak robiła że po 30 minutach się budziła i jadła a teraz jak zmęczona to nawet się nie obudzi tylko np. dziś pobudkę zrobiła o 1 a potem o 5.
Anka super, że chrzciny się udały :-)
Gratuluję Ethanowi nowych umiejętności.
Co do przekręcania na boczki to jakoś mu pomagasz?
Gabi do 2 miesięcy też lubiła spać na brzuszku, teraz coś nie bardzo.
Daffodil super wiadomość :-) Brawka dla Ciebie.
Deizzi tak wcześnie zaczęłaś wprowadzać mu stałe pokarmy?
Powiem że jestem zaskoczona.
 
Daffodil dla mnie też pierwszy miesiąc był bardzo ciężki.. Nie wspominam go dobrze, na szczęście z jego końcem zrobiło się zupełnie inaczej, teraz jest cudownie i z każdym dniem lepiej (choć wiadomo, że zdarzają się i te gorsze dni)

Agula wybieramy się we wrześniu do Stanów. Planowaliśmy gdzieś w Europie tydzień lub dwa spędzić ale w końcu stanęło na USA bo tam mamy gdzie się zatrzymać i nie trzeba w hotelu. A do tego parę rzeczy tam kupimy bo cenowo to jest raj w porównaniu z Pl. I w związku z tym musimy przyspieszyć sprawę paszportu bo potem jeszcze trochę czasu będziemy potrzebować na wyrobienie wizy dla małej. A pod koniec roku wybieramy się na dłużej w rejony mojego męża :)

Kania moja mała też tak czasem robi - tj. w trakcie jedzenia pręży się i zaczyna wrzeszczeć, potem znowu je, znowu przerywa itp. Przeczytałam gdzieś, że to może być zapalenie ucha (ale w naszym przypadku raczej nie bo wtedy by wyła przy każdym jedzeniu) albo sprawy brzuszkowe bo w trakcie jedzenia jelita inaczej pracują i to może u dziecka powodować silny ból.

Basieniak mnie ta nasza lekarka nie wydała się szczególnie napastliwa jeśli chodzi o szczepienia. Bardziej inna, która kiedyś była na zastępstwie (nie pamiętam nazwiska, dwuczłonowe, sprawdzę później). A skojarzyłam sobie że ona była też moim pediatrą swojego czasu ;)

Moje dziecię odkryło że ma stopy i dłonie. Śmiesznie to wygląda w jakie zdumienie ją wprowadza to kiedy sobie je obserwuje i porusza nimi ;) Do tego zauważyłam, że uwielbia trzymać w rączkach pieluchę terową, zwłaszcza jak zasypia. Jak sobie coś obserwuje to ją miętoli ;)

Miłego dnia!
 
Przeszłam pozytywnie procedurę antyplagiatową mojej pracy licencjackiej :)

Kania po konsultacji z pediatrą zaczęliśmy próbować posiłków stałych. Ale wprowadzenie go w zamian za jeden posiłek mleczny dopiero po 4 miesiącu czyli za tydzień.
 
reklama
Dziewczynki ja tak na szybko bo wzielam sie za pranie i musze je posegregowac a za oknem cudnie bo 23st i pelne slonce
Jak pojade po Laure to pewnie wrocimy wieczorkiem do domku a jeszcze musze obiadek zrobic
A wiec zdjecia jakies tam wkleje:-D
Deizzi gratuluje!!! A dzieci maja czas na wolanie mama lepiej niech zaczana od tata:-D wtedy nie bedziemy musialy za kazdym razem biec do dziecka:-D:-D
Krolowa u nas do zasypiania pieluszka jest musowa:tak: Fajnie ze dziecie odkrywa siebie, jakie to cudne co nie? Ile radosci sprawia, szok!!
Kania zeby dziecko zachecic do obracania na boczki wystarczy podiagac go za jedna raczke a ono samo sie siluje:tak: U nas to zaczelo sie od tego ze Ethan zainteresowal sie zabawka ktora lezala y prawej strony u gory. Najlepiej mu wychodzi jak go rozbieram do kapania:tak::-D To jeszcze nieudolne przekrecanie ale praktyka czyni mistrza ;-)
 
Do góry