reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Mi po pierwszej ciaży troche sadełka zostało ale ja nie byłam szczuplutka przed wiec za bardzo sie tym nie przejęłam,też lubię ładnie wyglądać i moja waga mi nigdy w tym nie przeszkadzała wszyscy w koło zawsze mówia że niema wkoło osoby która tak bardzo lubi siebie taką jaką jest i akceptuje to :-)Dodam że nie zawsze byłam pulchna w wieku 18-20 lat moja wago to max 49 kg przy wzroscie 168.
 
reklama
Myślę, że tycie w ciąży i powrót do sylwetki zależą też w dużej mierze od genów.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 30 kg z 53kg do 83kg. Byłam załamana, a jakaś położna w izbie przyjęć przed porodem nakrzyczała na mnie, że tak przytyłam i czy nie wiem czy szkodzę dziecku, bo takie jak ja "gorzej rodzą". Tymczasem mój pierwszy poród to była bajka, sprawnie i szybko. Już w 3 miesiące wróciłam do wagi 60kg, a potem jeszcze schudłam kilo czy dwa i okazało się, że jestem w kolejnej ciąży! Robiłam wszystko by nie przytyć, jadłam tak mało jak mogłam, a i tak przytyłam 28k!! I ten sam schemat - 3 miesiące karmienia piersią i zrzuciłam większość sadełka. Więc teraz wiem, że taka moja uroda w ciąży - dużo tyję (teraz mam już +7-8kg), ale potem bez problemu zrzucam. Moja mama miała podobnie.
 
Witam!
No Tak,Volcan dlugo juz nie ma:-(ja tez mysle ze jest w szpitalu,pod kontrola lekarzy.
Dziewczyny ja narazie nie mysle o swoim brzuszku po porodzie,jak narazie jestem skupiona na ciazy(dzidzi).To mija pierwsza ciaza a w dodatku planowana i tak strasznie bysmy chcieli zeby dzidzilo juz byl z nami:-)
Napewno po ciazy bede cwiczyc i pewnie zastosuje jakas diete,bo tez lubie dobrze wygladac.
Nie mysle o tym jak na razie.

Sara dziewczyny maja racje po cc tez mozna ladnie wygladac.
Moja kolezanka mila cc w polowie kwietnia ja widzialam sie z nia na poczatku wrzesnia i prawie calkowicie wrocila do normy,a zawsze byla chudziutka.
 
Dokladnie cc nie jest jakaś choroba czy powodem do brzydoty brzusia ja ma mleńka kreseczke gdzie jest wzgórek łonowy i jak ubieram bikini latem na plaze nic nie widac teraz juz nie nacinaja pionowo tylko na tzw. uśmiech i robią to zeby jak najmniej bylo widoczne i duze :tak:

Myfa mnie tez nieraz cos tam zaboli zaswedzi na bliznie to normalka jest :happy:
 
Witam!
Byłam dzisiaj u gina, juniorek potwierdzony, siusiak miedzy nóżkami jest nadal:-D

Dziewczynki, ja tez narazie nie martwię się wygladem po porodzie, narazie myślę o ciąży i dziecku, bardzo się cieszę, ze jestem w ciąży, tym bardziej, ze juz dwa razy poroniłam. Acha, do szczupłych to ja też nie należę, ale jak narazie to mam na minusie, ale zaczynam przybierać od ostatniej wizyty(28 dni) przybrałam 1,3 kg.
 
Mi po pierwszej ciaży troche sadełka zostało ale ja nie byłam szczuplutka przed wiec za bardzo sie tym nie przejęłam,też lubię ładnie wyglądać i moja waga mi nigdy w tym nie przeszkadzała wszyscy w koło zawsze mówia że niema wkoło osoby która tak bardzo lubi siebie taką jaką jest i akceptuje to :-)Dodam że nie zawsze byłam pulchna w wieku 18-20 lat moja wago to max 49 kg przy wzroscie 168.

zartujesz? 168 cm wzrostu i 48 kilo i uwazasz ze bylas pulchna?
ja mam 172cm wzrostu i moja idealna waga dla mnie to 58-60 kg.... a pulchna to jestem przy wadze 70kg... aktualnie 76 o zgrozo....ale zrzuce karmiac .....

mam nadzieje po porodzie 18 kilo schudlam w 4 miesiace nawet chyba nie zdrowo za duzo...





Miroslava super ze z malenstwem ok...




wiecie co ja w pierwszej ciazy dzieki temu ze moglam spokojnie jesc wiekszosc rzeczy mialam leprze wyniki.... teraz malo jadam bo nie mam apetytu i hemoglobina pomimo ze biore witaminy spada...
racje maja dziewczyny zdrowie malca najwazniejsze a pozniej nasza proznosc ;-)



zmykam na weekend do rodzicow...
udanej sobotki i niedzieli marcoweczki
 
Myfa80 48 kg ważyłam 3 lata przed zajsciem w pierwszą ciąże jak pisałam jak miała 18-20 lat synka urodziłam w wieku 23 a wtedy już miałam nadwagę w ciąży przytyłam zaduuużo i sporo zostało i tak jest do dzisiaj :baffled:
 
Dziewczyny,troche mnie pocieszylyscie.Fakt,teraz nie ma co rozmyslac,a za siebie i zrzucenie wagi i brzucha wezme sie ostro po ciazy.Laska?Nie,ja przecietna, tyle ze dosc szczupla bo zawsze wazylam 55-58 kg przy wzroscie 165/166 a w koncu mam 27 lat a nie 17 wiec nie moge byc totalnym chudzielcem;-)
Aha,na cc jestem skazana-kwalifikuje sie ginekologicznie i okulistycznie.
Fajnie maja z was te ktore juz znaja plec-tez bym tak chciala:-)
Buziaki
 
reklama
czesc wam:-) Tez mam lekki katar i krwawiace dziasla prawie codziennie ale da sie przezyc,juz sie przyzwyczailam.Co do ruchow dzidzi to zawsze jestem spokojna jak je czuje a jak nie to sie niepokoje.Np przez ostatni tydzien czulam wyrazne kopniaki a teraz od wczorajszego popoludnia tylko lekkie bulgotanie,az sie martwie:-( Dobrze ze juz w czwartek mam USG 3D.O kosmetykach dla dzieci nie mam pojecia wiec sie nie ustosunkuje do wypowiedzi.Za to przeraza mnie wizja brzucha po cesarskim cieciu.Dzis pobuszowalam na forach i ogolnie w necie i jestem przerazona-dziewczyny w wiekszosci nie moga zgubic brzucha i faldow po porodzie albo pozbycie sie brzucha trwa wiele wiele miesiecy.Ja tak nie chce:baffled: Przyzwyczailam sie ze jestem szczupla i nadal chce taka byc chlip ;( Taki pas na pewno bede nosic,a znajac mnie to i inne cuda bede stosowac (w tym oczywiscie cwiczyc),nawet jesli bedzie to placebo.Nie ma mowy,ciaza to nie wymowka na otylosc czy wielki brzuch,ja musze dobrze wygladac i juz.Z waga tez sie pilnuje,jest 20 tc i mam 4-4,5 kg na plusie.Ehh cos dzis mam dola-uroki ciazy...

Nie przejmuj się często dopada mnie to samo, tez uwazam że bycie w ciązy nie zwalnia z dbania o siebie i nie jest to powod do otyłości. Nie boj się wszystko będzie dobrze juz jak dziecko przyjdzie na świat i będziesz karmić to sporo zrzucisz kg( - tak mowią mi mamusie ktore juz urodziły dzieci)zobaczysz wszystko wroci do normy. Nie przejmuj się tym teraz:) miewam takie same nastroje tez chce byc szczupła i piękna jak kazda kobieta :happy:
Najwazniejsze to dobrze się czuc ;) dbac o wygląd włosy paznokcie,itp to naprawde pomaga :happy: pozdraiwam bedzie dobrze sama licze ze szybko wroce do normy :)
 
Do góry