reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

magdalenka - u nas jest sdm w przyszłą sobotę.... ale niestety jesteśmy na weselu...:-:)-:)-( moja ulubiona piosenka to "pod kątem ostrym":-)
 
reklama
Dominika, Magda19lenka ja też lubię SDM. Nawet dziś z moim Pawłem słuchaliśmy:tak:
Maniulka to fajnie, że ferie synek ma:tak:
My cały dzień spędziliśmy w domu, bo na dworze zimno i wiało. Dominik marudny był i tylko rączki pomagały:wściekła/y:, a tak wszystko na nie:wściekła/y:


Dzisiaj na stronce Kobieta - serwis dla kobiet - WP.PL znalazłam coś takiego:
VI miesiąc

Między 22 a 26 tygodniem życia u niemowlęcia pojawia się tzw. lęk separacyjny. Dziecko odkrywa odległość, jaka dzieli go od mamy i taty, co może budzić w nim ogromny lęk, stąd wybuchy płaczu, gdy któreś z rodziców znika z pola widzenia. Maluch może stać się lękliwy i nieśmiały wobec obcych. Lęk separacyjny może objawiać się również zmniejszeniem apetytu, snem przerywanym krzykiem czy dziennym marudzeniem. Dziecko zaczyna zauważać, że niektóre sytuacje są ze sobą związane, obserwuje dziwne ruchy osób w jego otoczeniu. Protestuje gdy rodzice wychodzą z pokoju. Podczas zabawy potrafi skupić uwagę na drobnym szczególe – na tym etapie dzieci wydają się wprost zafascynowane wszelkimi metkami przy zabawkach.

Może to przez to nasze maluszki mają problemy ze snem i są marudne?

No nic pozdrawiam, zaraz idę spać.pa
 
Caro jakbym czytała o mojej Zośce, ona ewidentnie przechodzi ten lęk separacyjny, nie mozna sie od niej oddalic na minutę, marudzi cały dzień, wczoraj przyszli do nas znajomi to na ich widok wybuchnęła płaczem, całe szczęście, że w nocy śpi. A metki uwielbia!!
 
czesc dziewuszki:-)
pamietacie mnie jeszcze?
przepraszam ze tyle czasu sie nie odzywalam ale czas tak leci ze nie nadrabiam wszystkiego,do tego przez jakis czas neta nie mialam,cos nam szwankuje na stacjonarnym,do tego gdy tylko jest pogoda jestesmy na spacerach i tak caly dzien mija,wracam do domku jak moj wraca z pracy to gdzies kolo 16-30.no i wiadomo jak to wdomu zawsze cos sie znajdzie do roboty.
dawid potrzebuje teraz wiecej uwagi nudzi mu sie i trzeba sie nim zajmowac:tak:bawic i takie tam zreszta same wiecie:-D
z nowosci u nas mamy dwa zabki:-)
zaczyna juz siadac tzn podpiera sie na jednej raczce :-)tylko ze jak bylismy na szczepieniu powiedzialam o zeberkach ze sa odstajace no i rzeczywiscie:wściekła/y:mam go nie sadzac,zeby jak najwiecej na brzuszku a jak juz sam usiadzie np w wozku zpozycji pollezacej to moze posiedziec pol godz maksymalnie.czy ktoras z was tez ma taki problem?mam nadzieje ze to sie wyrowna wszytsko:-)
u nas wielkie postepy sa:-)odkad pojawily sie zabki staram sie w ciagu dnia wszytsko podawac z lyzeczki no oprocz picia,no w koncu udalo mi sie dawidka nakarmic kaszka z lyzeczki:-):-):-)natomiast wczoraj chcialam mu dac przed 20 jak juz spac szedl tez zlyzeczki no ale sie nie dalo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:no coz trzeba dac dziecku wiecej czasu:-)
i od kilku dni ma plamke na policzku kolo uszka,na poczatku byla to plamka czerwona jest wielkosci duzego paznokcia ale przemylam ja woda i zrobila sie jasniejsza ale szorstka,smarowalam sudocremem ale nic,zastanawiam sie od czego to?czy to jakas forma uczulenia czy moze go cos ugryzlo!!!w niedziele bylismy lesie lezal na kocu a wewtorek to wyszlo.iniewiem czy jeszcze czekac czy isc do pediatry.bo jedyne co z nowosci mu dawalam to tylko kaszke manne z bobovity i mleko nan 2 ale kleikiem ryzowym:eek:
hehe ja tu o nas wiedc teraz czas odpisac wam kochaniutkie
CARO81 jakas prawda jest w tym artykule,bo dawid gdy tylko dojrzy metki to bawi sie tym:-)i wtedy go nie ma,tak samo jak wychodze z pokoju to wrzask,takze teraz juz wiem o co chodzi:-)dzieki za pomoc:-)
MANIULKA e twoj synek to ma dobrze:-)a ferie zimowe tez maja?co do nocek to ja tez osttanio nie najlepiej sie wysypiam.dawid osttanio pobil rekord od 23-30 do 5-30 musialam wstawac do neigo z 7 razy a o 5-30 obudzil sie na dobre,nie funkcjonowalam w tym dniu dobrze dlatego efekt byl taki ze wtym dniu zgubilam karte do bankomatu,co u mnie jest to dziwne bo jelsi chodiz o takie sprawy jestem ostrozna atu taki klops,czekam az przyjedzie gosciu od bankomatu bo najprawdopodobniej jest w bankomacie ale pewnosci nie mam,jednak najwazniejsze jest to ze kasa jest na kacie,nic nie ubylo.
DOMINIKA81 a pewnie wykorztaj te 3 dni wolne:-)ale masz dobrze:-)

kochane w miare mozliwosci bede pisac,pozdrawiam :-)
 
reklama
Witam się bardzo nie wyspana
Mała spała bardzo źle do 3 wstawała 2 razy a od 3 do 5/30 nie spała wogóle była obudzono i ożywiona koszmar o co chodzi nie mam pojęcia w kazdym bądż razie jestem zmęczona i czuję się jakbym wcale nie spała a mąż jemu współczuję tym bardziej,bo o 6 musiał juz wstać do pracy boże gdzie jest moja Martynia ta zprzed tygodnia(za to w nocy kiedy nie spałam ciagle myslałam o ewelci ona miała tak bardzo długo i teraz rozumiem ja jeszcze bardziej)
Caro81 moze faktycznie coś w tym jest co napisałaś i dlatego takie kłopoty ale co do obcych to nie zauważyłam żeby mała reagowała jakos inaczej:eek:
marzenka21 dawno nie pisałaś ale pamiętam cie :tak:
Tak maja ferie zimowe ae chyba tylko tydzień ale jeszcze maja wiosną chyba:tak:
 
Do góry