reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

ja nie przepadam za czekoladą/....ale dzis to zjadłabym wszystko co słodkieeeeee :angry::angry::angry:
a tu nie mogę nawet z tym sie wyszaleć bo ta cukrzyca nieszczęsna echhhhhhh:baffled::baffled:
mam za to 3 grejpfruty i na pewno je zjem bo później nie będzie można...
 
reklama
Kurcze dziewczyny co robić z tyłkiem dzidziora? Smarować, nie smarowac? połozne w szpitalu powiedziały ze niczym nie smarowac jak sie nic nie dzieje ale w ten sposób po szpitalu mała miała zaczerwienione pachy i pachwine. No wiec zaczełam smarowac pachwiny bepanthenem (bo sudokremu za cholere nie moge pozniej zmyc) a tyłek sudokremem. no i mimo tego po dzisiejszej nocy pupsko troszke zaczerwienione :crazy: Wiem, że to najlepiej byłoby wietrzyc ale ten mały rozdarciuch nie cierpi przewijania i trzeba ja od razu ubierac i dac cyca zeby sie uspokoiła wiec wietrzenie odpada. na razie dokłaniej smaruje i staram sie przwijac od razu jak tylko poczuje znajomy zapach :baffled: (co niestety konczy sie obudzeniem diabła). Tylko ze ona robi ciagle kupsztale i czasami ciezko nadążyć :dry:. no i mam problem co robic jak zrobi sobie miejsce podczas jedzenia- po jedzeniu nie moge jej przewijac bo sie konczy ulewaniem ech... no cholera ciezka sprawa bo jedno wyklucza drugie.

j :tak:

Ach i pochwale sie ze Hankokowi odpadł kikutek. Całe szczescie bo strasznie toto utrudniało przewijanie i kapiel.
U nas w szpitalu polecają linomag maść i stosuje to po kazdej zmianie pieluszki i jest oki. Trzeba pamietać ze dzidziole mają poprostu delikatną skórę!
Super że kikut odpadł, bo moja wcześniej urodzona a dalej nie jest dobrze przesuszony:-(

Sylusia - mój mały miał zakazenie oczka i niedrożny kanalik. Leżąłam przez to z nim 10 dni w szpitalu po porodzie. Dali antybiotyk (kropelki i maść). Mieliśmy często przemywać wacikami z solą fizjologiczną. Ale najważniejsze były masaże. W szpitalu była konsultacja okulistki i ta mnie uczyła jak masować. Gdzie uciskać i w którą stronę. Byliśmy u kilku okulistów później i u pediatrów co z tym robić. Tylko jeden kazał przekłuć. Jedna lekarka powiedziała zeby nam nawet do głowy nie przyszło robić coś takiego. Że kiedyś też sie dzieci z tym rodziły i sie nie przekłuwało i samo im przechodziło. Że to tak a nowomoda i ona swoim dzieciom w życiu by nie przekuwała. No i w sumie posłuchaliśmy większości i nie przekłuwaliśmy. Chyba sie udrozniło bo jest ok :dry:
A podpowiedz jak robić te masaże bo mi pani dok. tez kazała ale ja robie tak na pałe bo nie powiedziała jak!!
 
Duuuzo pije wiec mleko jest i to nawet teraz sporo- szczególnie w nocy:tak: Codziennie wypijam koło 3 litrów kompotu jabłkowego bo to mozna a jakos woda mi nie wchodzi ostatnio. podobno ilosc jedzenia nie ma wpływu na mleko- organizm spala tłuszcz i mleko jest ok. Gorzej z witaminami no i jesli sie spala tłuszcz to "odpady" przemiany materii trują :zawstydzona/y: Witaminkami mozna sie podpedzic sztucznie ale co z reszta? No mam nadzieje ze wraz z wprowadzaniem roslinek do diety odzyskam apetyt :tak:
mcgosia wcinaj te grejpfruty póki mozesz :-D
 
ja też sobie to tak tłumaczę, że później możemy zapomnieć o słodkościach itp. więc chociaż na końcówkę trzeba sobie pozwolić :)
 
sylusia nie wysuszony? \kurcze u nas to juz w szpitalu był taki kołek suchy. W szpitalu dali gencjane i kazali zakrapiac przy kazdym przewijaniu wiec od razu zrobił sie twardy i suchy. W domu 3 razy dziennie spirytusem przemywałam. Może trzeba czesciej spirytem przemywac? Sama nie wiem od czego to zalezy...
 
Sylusia - niestety nie pamiętam, bo to 2,5 roku temu było :-(. Wiem tylko że ważne było w którym miejscu i w którą stronę. Bo to kazali takie kółeczka robić leciutkie. Pani okulistka była bardzo fajna i nawet pokazała z jaką siłą robić. Na mojej ręce pokazywała jaka ma być mniej więcej siła nacisku. Później przy niej miałam zakrapić małemu oczka, nałożyć maść i wymasowywać.
 
E tam wedel truskawnowy to jest to!
Z ta wagą to wcale mi do smiechu nie jest. Zaraz przed porodem miałam +12. No i myslałam ze podczas porodu pozbede sie jakiś 7-8 kg bo taka jest srednia, a jak wazyłam sie przed wyjsciem ze szpitala to ubyło mi tylko 5 kg :wściekła/y: ech...Ale jak wychodziłam w moich ciązowych spodniach to troszke wisiały na tyłku. Ale mysle, że powinno zejść bo wogóle nie mam apetytu. Wiem ze powinnam jesc bo karmie ale to co mogłabym jesc w duzych ilosciach (owoce i inne rosliny) to mi nie wolno ze wzgledu na Hankoka. Takie błedne koło. A teraz nie mam pojecia ile waze bo nie mam wagi- chyba powinnam sie zaopatrzyc.
Ale za to musze sie pochwalic ze juz nie mam brzucha, Własciwie po 5 dniach macica obkurczyła sie całkowicie i teraz tylko została okładzinka tłuszczowa :-D ale nie ma tragedii i do tego skóra w dobrej formie- żadnych zwisów, rozstepów, sflaczen, marszczen i innych falbanek ;-) taka troche bardziej wiotka ale mysle ze za 2 miesiace powinna wrócić do formy ;-)
No i bez brzucha to cyc wydaje sie jak u Pameli :szok: Póki był to jakoś sie nie rzucały w oczy ale teraz to tak troszku ich duzo :dry:
Koza normalnie mamusia pełną gębom z ciebie :)
Mi zostało jakies 7 kg do zrzutu a brzucholek lekko zwisły ale jescze pare dni i lekko poćwiczę!

Mi się marzy mój kochany nabiał - jogurty i biały syrek

Kurczę która wie ile rozpuszczają się szwy rozpuszczalne??
 
reklama
mi szwy rozpuszczalne rozpuszczaly sie okolo 3 tygodni o ile dobrze pamietam.

Tez chcialam wczoraj kupic Milke jogurtowa ale w koncu kupilam Wedla nadziewanego wisniowego - tez ncizego sobie... Ja jzu wszystko mam w nosie - w poprzendiej ciazy przytylam 19kg a w tej juz mam ponad 17 i mi jest jzu wszystko jedno... Juz wiem ze mi zostanie lekka nadwaga ale piernicze to :p


Ciekawe co u rodzacych slychac - jak weszlam to mialam nadzieje ze beda nowe wiesci a tu poki co nic... TRzymamy kciuki!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry