reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

a jak ubieracie swoje maluszki???? ja tylko koszulkę lub kaftanik i do tego pielucha , bo nie chce mi się co chwile rozbierać i ubierać a nie wiem czy nie za mało...
Candy, ale masz podejscie. Nie rozumiem co znaczy "nie chce mi sie"..
ja ubieram hmmm... z reguly to body na dł rekaw i spodnie, badz spiochy. Albo pajacyk. A jak zakladam body kr rekaw to do tego jeszcze kaftanik. No i spodnie oczywiscie.
tylko , ze u nas w pokoju jest z reguly 24-25 st. Za cholere nie moge tej temperatury zbic. Jak wywietrze porzadnie i jest 21-22 to zamkne okno i momentalnie temp wzrasta.
To moze tez cos skrobne to co wiem od polozneji co pomaga :)Na bol brzuszka kupilammasc w aptece jestpodobna do tego co bylo kiedys w polsce "kotek " tak powiedziala polozna :) smaruje jej brzusio 2 razy dziennie o 18 i o 20 i jest ok :) toj toj toj :)Herbatke koperkowa pije co dziennie tak okolo 50 ml :)Od jutra musimy ja dokarmiac :/ szkoda ale nie przybrala na wadze i musimy :) Bedziem podawac cyca i pod koniec mleko z apteki i jesli wypije wiecej niz 30 ml znaczy ze sie moim nie najada :/ no zobaczymy jutro .Kupy robi ok tak 2 -3 dziennie zalezy .Ja nie mam diety jem wszystko oprucz CEBULI ;CZASNKU;KAPUSTY ;FASOLKI ,kalafiora i ostrego :) i zadnych owocow cytrusowych tylko jablka i od czasu do czasu banana :) Jem slodkie jak jadlam i jest ok .Probowalam moje mlekoi smakuje na slodkawo :) czy to normalne ?
tak, mleko jest lekko slodkawe.:-)
Najlepiej dawać raz dziennie ok 40-60 ml, po posiłku najlepiej po południu, i żeby nie kłaść dzidziusia spać, po wypiciu...
Ja mojej od samego początku robiłam 1,5łyżeczki herbatki na 100ml, z czego mała wypija
ok 50ml... Moja położna radziła, bym dawała po 2 łyczki, ale jak mam dawać po 2 łyczki, jak mała się przyśsie, wody przegotowanej z glukozą, czy samej pić nie chcę, tylko herbatkę... Bardzo ją lubi, i daję jej normalnie... No i nic jej nie jest! Byleby uważać, by nie przesadzić z herbatką... Bo może mieć całkiem odwrotne skutki!!
a dlaczego nie klasc po herbatce spac?
 
reklama
hej ja tylko na momencik przyszłam się przywitać
właśnie szykuje się do szpitala
trzymajcie sie marcoweczki i do zobaczenia jak już będę w domku z małym
 
hej dziewczyny :-)
jakos nie moge nadarzyc ostatnio.

Malemu zaczely sie kolki. Super. Pijemy poki co herbatke z kopru, ja rowiez ja pije.
Strasznie mi go szkoda, jak placze i sie meczy, a ja nie moge pomoc.
Masujemy brzuszek, ale to malo daje. :-(

Dzisiaj w nocy zmarl moj dziadek. Rak. Szkoda tylko ze nie poznał prawnuka..
no coz...
na pogrzebie tez nie bede, bo 130 km nie bede jechala z noworodkiem i do tego jeszcze w taka kiepska pogode. Ehh..

Lece zjesc sniadanko i dac malemu herbatki.
Do pozniej :-)
 
mloda mamuska i wiolonczela zycze wam obu zdrowych dzieciaczkow, i trzymam kciuki za szybki poworot do siebie po cc.
Dzięki.Ja też wpadałam się przywitać i jednocześnie pożegnać na kilka dni.Nie do końca dociera do mnie,że już nie długo będę miała córcie przy sobie,to takie nierzeczywiste...zobaczyć tego stworka wypinającego się do tej pory w brzuchu...
 
Witam sie poniedziałkowo !!

Caroline pewnie Cie szlag trafia jak wqszyscy sie dziwią, ze Ty jeszcze w dwupaku, wiec nie bede nic pisac.... :) zycze Ci tylko z całego serca zeby Natalka wreszcie znalazła sie po drugiej stronie brzuszka !!

Gosia trzymam kciuki, zeby ten uparciuch Miki wreszcie sie wykluł!!!

Młoda mamuska trzymam kciukasy za udane CC i za zdrowiutka kruszynke !!

Tabasia, Kamika fajnie ze dajecie sobie rade z maluszkami, napaWA mnie to optymizmem bo nie ukrywam ze trocjhe sie boje :) Kamika przepiekna corunia!!!!

Madzia stradsznie Wam wspołczuje, ale wierze ze najgorsze juz za Wami, teraz musi byc juz tylkjo lepiej, Bartus napewno wyzdrowieje, i wszystko sie poukłada !!

bulina witaj wsrod marcóweczek! :)

Co do opuchlizny, to u mnie od paru dni jest jakas masakra!!! Jak patrze na swoje nogi to nie mogw uwierzyc ze to moje !!! twarz tez wygl;ada jak po walce bokserskiej! Znacie jakjies sposoby na tą cholerna opuchklizne?? czy juz raczej mam sie pogodzic ze dopiero po porodzie zejdzie...?

Od wczoraj boli mnie brzuch jak na @, czuje sie fatalnie, psychika juz mi wysiada, ja juz chce urodzic, czuje sie jak niedołężny wieloryb...!!!

Jedna dobra waidomosc dzis to to ze prawdopodobnie zona brata mojego M jest w ciazy, wlasnie czekam na nia, ma przyjechac , pokazac mi test bo chce porownac go z moimi :)

ide nadrobic reszte watkóe
miłego dzionka :*

Ciekawe coi tam u Wavejki ???


Monia bardzo mi przykro z powodu smierci dziadka .....
 
Dziewczyny powiem Wam że zaczyna mnie przerażać to że na tym wątku tak mało się dzieje!! Jeszcze niedawno nie nadążałam z doczytywaniem Was a teraz takie pustki!! Ja mam jeszcze troche czasu ale chcialabym juz rodzić bo to czekanie mnie dobija a to że coraz więcej rozpakowanych nie pociesza mnie wcale. Dzisiaj mam wizyte u gina moze mi powie ze cos sie zaczyna dziać?!
 
Witam :) Ja jeszcze w dwupaku, ale z lepszym humorem po wizycie, tzn. nic jeszcze się nie zaczęło dziać, mam wszystko pozamykane, żadnego rozwarcia, ale jestem umówiona na wywoływanie, w czwartek wizyta, a na piątek lekarz załatwia mi miejsce w szpitalu i będą wywoływać, mam nadzieję, że urodzę 19, chciałabym aby była rybką. Mąż ma synka ze swego znaku, ja bym miała córcię :) No ale ważne, że wiem co mnie czeka i że miejsc będę miała tam gdzie chcę rodzić, dodatkowo swojego lekarza przy porodzie.

Po za tym kolejna się rozpakowuje!!! Mag007 napisała mi o północy smsa, myślałam, że już jest rozpakowana, ale niestety nadal się męczy, wklejam smsa na odpowiedni wątek.

Miłego dnia życzę :)
 
witajcie
o matko musze koniecznie nadrobić
widzę,że parę dziewczyn jeszcze nie rozpakowanych, z jednej strony zazdroszczę bo wiadomo im bliżej terminu tym lepiej, choć moje wcześniaczki też mają się całkiem nieźle. W środę skończą już 3 tygodnie.

Współczuję kolek, postaram podać ci nazwę jest taka niemiecka herbatka rewelacja w szpitalu położna mówiła tylko musze odszukać gdzie wsadziłam kartkę.

Moje póki co trawią świetnie, przepajam herbatką z kopru łatwiej jest im się załatwić bo sztucznym mleku.

p.s nie bójcie się cięcia, ja nie zamieniłabym na zwykły poród.
pozdrawiam postaram się nadrobić
 
Hej Dziewczyny! Rzadko się odzywam, ale czytuję Was często.
Mam pytanie do Was czy miałyście robione badanie na paciorkowca i czy jeśli nie zleci tego lekarz to trzeba zrobić samemu i czy trzeba mieć wynik w szpitalu??
 
reklama
Hej Dziewczyny! Rzadko się odzywam, ale czytuję Was często.
Mam pytanie do Was czy miałyście robione badanie na paciorkowca i czy jeśli nie zleci tego lekarz to trzeba zrobić samemu i czy trzeba mieć wynik w szpitalu??

Ja nie miałam robionego posiewu, z tego co mi lekarz powiedział to badanie nie jest konieczne, jeśli przez całą ciążę nie było stanu zapalnego w pochwie i w szpitalu też tego nie wymagają.
 
Do góry