reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

No własnjie a propo glukozy, moj lekarz powiedzial ze jesli z krwi wyszedl mi niski cukier to nie ma sensu robic tego obciazenia , wiec wyglada na to ze nie bede miec tego badania...nie wiemczy sie cieszyc w sumie...
z jednej strony mozesz sie cieszyc bo picie tej glukozy to nic przyjenmnego, ale ostatnio slyszalam wlasnie teorie ze czesto osoby ktorym wychodzi na czczo niski cukier po obciążeniu glukozą mają jakies zaburzenia, ale lekarz pewno ma wieksze doswiadczenie
 
reklama
No własnjie a propo glukozy, moj lekarz powiedzial ze jesli z krwi wyszedl mi niski cukier to nie ma sensu robic tego obciazenia , wiec wyglada na to ze nie bede miec tego badania...nie wiemczy sie cieszyc w sumie...

wlasnie chcialam napisac ze ja tez nie mialam tego badania robionego
cukier wychodzi mi ok wiec podejrzewam ze wlasnie jest tak jak mowi twoj lekarz
ale ja mojej lekarce nie przypominalam gdyz z tego co slysze to badanie do przyjemnych nie nalezy...
 
No własnie, ja mowilam mojemu gin ze ui mnie w rodzinie duzo cukrzykow i tp no ale nie bede podwazac jego autorytetu,...zawsze mi wychodzil niski cukier, mimo ze pochłaniam mnostwo słodkiego :)W ogole to stwierdzil ze mam wzorcową ciąze i nie potrzebuje robic tych badan...
 
Cześć dziewczynki!
Troszkę naskrobałyście od wczoraj!
Miałam wczoraj skurcze---o kurcze myślałam że to już:szok: a torba nie spakowana do końca:-p! Ale po 2 nospach i masowaniu brzuchola przeszło.

Witajcie brzuszki:-)
Jutro mam wizytę u gin. Mam nadzieje, że mi przedłuży L4 bo ostatnio jakieś fochy stroiła, że powinnam sobie zmienić pracę, skoro ciąże planowałam i już w 7 miesiącu jest mi ciężko pracować. Wkurzyłam się wtedy strasznie:wściekła/y:. Myślałam, że ją dobrze znam, bo chodzę już do niej od 8 lat a tu zonk. Gdy z lekarzem ma się często do czynienia, to dopiero wtedy można ocenić jaki w rzeczywistości z niego człowiek:dry:. Na szczęście jeszcze tylko dwa miesiace.
Jaka porażka z takim lekarzem- nie powinni robić łaski z L4 bo do tego mamy prawo i już. Ja w 1 ciąży na zwolnieniu byłam od 12 tygodnia i tyle!

kurka wodna cos mi sie internet psuje...tyle napisałam i nie ma :(
no wiec od poczatku
Dzien dobry...
Pisze z domu i jest mi wstyd i nie wiedzialam czy mam do was napisac...bo wezmiecie mnie za jakas wyrodna matke ktora nie dba o swoje dziecko - po czescii to ja sama sie tak czuje
zrobilam rano awanture temu facetowi ktory sie ze mna opzenil i dał dwa plemniki...no ale co z tego..ja mu nagadałam ze zaluje ze jest ojcem moich dzieci a on sbie poszedł spokojnie do pracy...
tesciowa przylazła o 7 rano i sie pyta czy ma wziac sebka....no po *** takie tempe pytania...biore i ide ....wogole niedlugo to o 5 rano przyjdzie go wziac...powiedzialam jej ze nie bo bez przesady , on ma sie obudzic porzadnie zjesc sniadanie i go przebrac trzeba...to poszla i wiecej nie przyszla....jakby nnie mogla ***** mac przyjsc i sie z nim bawic w jego pokoju tylko go ciągnąc do tego syfu gdzie on nawet nie ma co robic
leże jakies 10 minut a mamy polnoc...fajnie nie...fajna mam rodzine...tzn ...tesciow...nigdy ich nie nazwe ze sa moja rodzina..nie zasluguja na to...wychowali syna na skurwiela i nawet w takiej sytuacji nie potrafia mu przemowic do rozumu....wsumie nie dziwie sie....tempej tesciowej samo dziecko zmarło 42 tygodniu bo przenosila i nikt sie nawet nią nie zaopiekował. I zamiast miec nauczke i mi powiedziec ze mam isc bo sama przezywala ciezkie chwile to ma to w dupie...ehhhh szkoda gadac serio
Jej współczuję! Ale powiem Ci że ja też mojem robię wyrzuty że moi rodzice mimo że pracują i mieszkają 35 km od nas to przyjeżdżają częście do Lusi niż jego którzy mieszkają 2 km i teściówka nie pracuje! No ale głowa do góry ja się cieszę z kochanych rodziców i wiem że jak urodzę to mamuśka weźmie 3 dni zwolnienia i posiedzi z Lusią! Nie walcz z mężem bo i tak nic nie wskurasz a możecie się tylko kłócić! Ja zagryzam zęby ale prosic się teściówki nie będę!

:szok:

Mam pytanie czy spirytus do pepuszka mam kupic w aptece ?
Można kupić gotowe bez rozrabiania to wygodniejsze i w szpitalu i w domu.
NP. 10sztuk gaziki SPIRYTUS 70% do PĘPUSZKA 14gr/szt (872875690) - Aukcje internetowe Allegro albo kupić - LEKO gaziki ze spirytusem do przemywania ran - ( gotowe i niedrogie)!
 
A u mnie echo totalne, nic nie leci chocbym nie wiemjak sciskala :-( mam nadzieje ze to nie jest oznaką ze nie bede miec pokarmu

Nie jest! Moja siostra na przykład dostawała dopiero po porodzie.
U mnie tez póki co nie pojawiła się ani kropelka i wcale mnie to nie martwi. Przynajmniej mam czysto i sucho. A nic nie ściskam na siłę, bo i po co? :tak:
 
wlasnie chcialam napisac ze ja tez nie mialam tego badania robionego
cukier wychodzi mi ok wiec podejrzewam ze wlasnie jest tak jak mowi twoj lekarz
ale ja mojej lekarce nie przypominalam gdyz z tego co slysze to badanie do przyjemnych nie nalezy...
Niestety nie jest tak :no:. Ja zawsze miałam cukier na czczo ok, a mam cukrzycę :-(. W poradni diabetologicznej dostałam kartkę z informacjami i tam jest napisane, że badanie glukozy na czczo nie jest wystarczające żeby zdiagnozować cukrzycę.
 
Witajcie!
Jestem w 31 tygodniu pierwszej ciąży, a dopiero dziś odkryłam to forum. Jesteście wspaniałe, nie miałam pojęcia, że jest takie miejsce w Internecie, gdzie wszystkim można się podzielić, kochane dziewczynki doradzą co robić, gdy coś niepokoi itp.
Ja mam termin na 28.03., choć córeczka wagowo mówi, że wolałaby wyjść 13.03. Jest już bardzo duża, w czwartek ważyła 1774g, a mamusi to już tylko brzuch widać i nic poza nim:( rozstępów mam bardzo dużo, choć smaruję (szkoda, że dopiero od momentu kiedy zaczęły się pojawiać), znacie jakieś kremy - ja smaruję pharmaceris, a może powinnam wybrać się na jakiś zabieg, ale czy w ciąży można?!
Kolejnym moim problemem jest ogromny ból plecków (konkretnie prawa górna strona, jakby żebra, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje). W czwartek byłam na usg 3/4D, wspaniała rzecz, lekarz nagrał nam filmik, pokazywaliśmy dziadkom, byli w 7niebie, naprawdę film zrobił na nas wrażenie.

Ogromne buziaki:*
 
Można kupić gotowe bez rozrabiania to wygodniejsze i w szpitalu i w domu.
NP. 10sztuk gaziki SPIRYTUS 70% do PĘPUSZKA 14gr/szt (872875690) - Aukcje internetowe Allegro albo kupić - LEKO gaziki ze spirytusem do przemywania ran - ( gotowe i niedrogie)!

z tego co slyszalam na szkole rodzenia to te gaziki sa nieciekawe w uzyciu i zdecydowanie lepiej kupic spirytus,
chcociaz w ostanim twoim dziecku wyczytalam ze nawet od stosowania spirytusu sie juz odchodzi i pozostaje sie przy myciu i osuszaniu pepuszka....

no coz ilu ludzi tyle opinii...
 
reklama
Do góry