reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

u mnie wczoraj wieczorem i dziś zobaczyłąm na bluzce parę kropel, sama nie ściskam, wydaje mi się że jak pokarm ma być to będzie nawet bez siary, ja tam wolę nie mieć siary
 
reklama
mi w aptece polecono taki specjalny płyn w sprayu Ocenisept do pępuszka, generalnie jest to płyn odkarzający do ran, ale świetnie ponoć się sprawdza
tak spirytus jest na receptę
a czy w szpitalu używają jeszcze okropnej fioletowej piochtaniny?
 
Mam pytanie czy spirytus do pepuszka mam kupic w aptece ?

Jeśli chodzi o spirytus to wczoraj Pani na szkole powiedziała, że można kupić spirytus 90% i wymieszać go z wodą w proporcjach: 2 kieliszki spirytusu + jeden kieliszek wody. Podobno w aptekach jest taki absurd, że spirytus 70% jest na receptę. Ja osobiście tego nie sprawdzałam. A jeszcze mówiła, że nie poleca gazików leko, ponieważ to jest papier nasączony spirytusem, który może okazać się zbyt twardy dla pępuszka dziecka. Najlepsze są zwykłe gaziki plus spirytus.
 
No własnjie a propo glukozy, moj lekarz powiedzial ze jesli z krwi wyszedl mi niski cukier to nie ma sensu robic tego obciazenia , wiec wyglada na to ze nie bede miec tego badania...nie wiemczy sie cieszyc w sumie...
Agus27 ja tez mam niski cukier i mimo tego miałam robiony test obciazenia. I mimo ze badanie wstretne to ciesze sie bo jestem spokojna. Sasiadka tez miala cukier bardzo niski- na granicy normy- a cukrzyce ciazowa miała wiec chyba lepiej to badanie robic.
Gosia octenisept faktycznie bardzo dobry. rany po piercingu sie tym przemywa zeby sie ładnie goiło :tak:
 
ja też niski cukier miałam na czczo a z cukrzycą walczę od 19 tygodnia:baffled::baffled::baffled:
ale u nas w Polsce to badanie jest rutynowe i obowiązkowe dla ciężarnych:tak:
a kumpela w Niemczech nie miała
 
No nareszcie przyszla 1 z paczek :)kupilam ten baldachim do lozeczka z calym wyposarzeniem posciel,oslonki i ta rurka ktorasie przyczepia do lozeczka i teraz mam 2 komplety :) noi jeden chce odsprzedac :)Widzialyscie fotki z mojego pokoju dla malej tam to jest jak ktoras bylaby zainteresowana to chcetnie zanim na e-bay wsadze :)jest caly kaplet i tez z rurkami ,baldachim ,oslonka ,i posciel wszystko komplet :)W paczce byly dodatkowo ciuszki masa bodziakow 0-3 miesiace i spiochy i pizamki :) posortuje bomam za duzo i gratis wsadze do paki :))Dowiem sie ile koszutuje paczka do polski a jesli duzo to damgotowa paczke tesciowej jedzie 31 stycznia do polandi i wysle ja z polski :)Ile koszutuje wyslanie paczki z polski rozmiar M albo L i jakoni to licza doilu kg itd ?Ten komplet lozeczkowy jest jak nowka a ciuszki wiadomo uzywane ale pozadne wszystko prawie z usa :)) bo kolesia tam mieszka :))
 
No nadrobiłam...wyłączyli mi prąd, a u nas to nawet siku nie można zrobić bez prądu:no:
Koza 71 3000m działka- toż to szok:szok: ogromna- moi teściowie mają działkę 15a (1500m)i jest naprawdę wystarczająca na dom 360m, ogród, altana z grillem i trawnik:tak: Pewne że 30a jest fajne, ale żeby to wszystko obrobić tzn żeby było pięknie:-) to naprawdę trzeba kasy i roboty okrągły rok...no chyba że zrobisz wielki trawnik i będziesz kosić;-)
Moniat84 jakas beznadziejna ta twoja gin- co ją obchodzi twoje L4 ma wypisać i już!- to jej obowiązek, przecież masz prawo się zle czuć!
Biedronka22 witam!:-) ja też ma termin na 28.03 (tyle tylko że wg wagi):tak:
 
reklama
ciekawa tylko jestem jak to jest z tymi szpitalami jak np przyjechalabym a okaze sie ze nie ma wolnych miejsc i co wtedy poczac, bo tej kolezance w wakacje to wlasnie na bogucicach dostawiali lozko bo takie mieli przeciazenie...:baffled:
ale generalnie to z tego co slysze najwiecej chetncych wlasnie na lubinowa lub raciborska wiec moze nie bedzie tak zle...

Chodzę na Raciborską do szkoły rodzenia. Położna mówiła, że w ciągu ubiegłego roku tylko raz się zdarzyło, że nie mieli miejsca i to do nich należało wtedy szukanie innego szpitala dla rodzącej pacjentki:tak:. Także myślę, że nie ma się czym stresować;-)

AGUS- mieszkałam na oś. Witosa

W Polsce położne tym pępuszkiem się strasznie przejmują. Pytałam mojej Cioci która niedawno rodziła w Niemczech. Tam spirytusu nie stosują, czekaja aż pępowina sama odpadnie. Myśle, że nie trzeba się tym aż tak przejmować:blink: Kupię spirytus w monopolu. Trzeba go rozcieńczyć 2/3 spirytusu i 1/3 wody. Chyba to nie taka filozofia:dry:
 
Do góry