reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja tam nie jadam tylko surowego mięsa, ale nigdy go nie jadłam, więc nie mam z tym żadnego problemu. Poza tym wychodzę z założenia, że nasz organizm jest mądrzejszy od nas i jeśli się czegoś domaga, to znaczy, że tego potrzebuje. Oczywiście wiadomo, że pewne rzeczy w bardzo umiarkowanych ilościach.
A jeszcze co do serdusza, to byłam na usg w 6tyg.i 1dniu i jeszcze nic nie było widać. Następną wizytę mam dopiero 7 sierpnia i już nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić czy wszystko ok. :-)
:-D
Ja właśnie ide w piątek do gina i to będzie 6 t. i 4 d. i miałąm nadzieję że już będzzie widać serduszki:-( W sumie to 3 dni różnicy tylko
A dziś mi się śniło że byłam u gina i mnie nie badał bo nie miał czasu i dał mi tylko skierowanie na badanie a ja zapomniałam jaki:eek::szok:
 
reklama
ale się rozpisałyście o tych wagach....a to mało przyjemny temat:baffled: :-D
Ja w poprzedniej ciąży przytyłam 14 kg, z 62kg do 76kg.
Teraz ważę 65 kg przy wzroście 180cm i nie zamierzam ważyć wiecej niż 75 kg:tak:Ale pewnie 80 kg mi trzaśnie jak nic:-DLubię sobie pojeść...a i to piwko też lubię strasznie.....bardzo mi go brakuje:baffled:;-)

Co do jajek to na pewno jedzenie surowych zupełnie jest niewskazane...jakieś kogle-mogle itp. Ale gotowane na miekko to pierwsze słyszę....Surowego mięsa i ryb się nie powinno jeść, bo też można się nabawić jakiejś bakterii.

A co do czosnku to słyszałam nawet odwrotnie...ze przy jakichkolwiek przeziębieniach to najlepszy lek dla ciężarnych....
 
Mnie w takie gorące dni jak dziś to też piwka brakuje:) A najgorzej jak jest impreza jakś i ja zazwyczaj jako jedyna nie pije.
Umyłam zęby i nadal mam oddech czosnkowy:( Dziś przywitam mojego M po pracy pocałunkiem czosnkowym:)
 
Ja właśnie ide w piątek do gina i to będzie 6 t. i 4 d. i miałąm nadzieję że już będzzie widać serduszki:-( W sumie to 3 dni różnicy tylko
A dziś mi się śniło że byłam u gina i mnie nie badał bo nie miał czasu i dał mi tylko skierowanie na badanie a ja zapomniałam jaki:eek::szok:

Może już będzie widać :tak: Niektóre dziewczynki były wcześniej niż ja i widziały :-)
Ja się nie mogę doczekać tej następnej wizyty, a to jeszcze tyyyyyle czasu... :-D
 
Witajcie. Dużo napisałyście:)
właśnie wróciłam z pracy i przysiadłam na chwilę do komputera. Tak gorąco że musiałam prysznic brać:)
Wczoraj odwiedziłam w szpitalu zaprzyjaźnionego lekarza, zrobił mi usg i niestety jeszcze nic poza zgrubieniami niezobaczył. Wskazał tak jakby miejsce gdzie może zacząc się w najbliższych dniach coś dziać, ale jeszcze za wcześnie:) Więc czekam na swój pęcherzyk.
 
Witajcie:)
Jestem tu nowa, zalogowana dzisiaj.
Bardzo zaintersował mnie ten wątek, bo właśnie z mężem staramy się od niedawna o dzidzię:)
Starania rozpoczęte niecały miesiąc temu.
Dzisiaj mija drugi dzień od spodziewanej @. i jak na razie jej nie widać- OBY TAK DALEJ!!!:))
Jakiś tydzień temu robiłam sobie pierwszy test, z nadzieją, że już cos wykaze- jednak wynik byl negatywny. Ale tlumacze sobie, ze to moglo byc jeszcze za wszesnie...?
Witaj, broń Boże nie chcę CIę "zniechęcać", ale moje ostatnie dwa cykle przed obecnym to spóźnione miesiączki o około tydzień okazało się że miałam torbiele na jajniku. Niestety było to po zażywaniu Clostillb. bez kontroli lekarskiej. Mój lekarz jest taki dziwny, że kiedy inni mają monitorowanie, ja nie miałam. I prawdopodobnie przez clo pęcherzyki rosły a nie pękały. Brałam tylko to, żadnej luteiny, niczego na drugą fazę. Tak podobno nie można. Więc poczekaj cierpliwie a potem na konrolę do gin gdyby nadal test był negatywny a nie było okresu. Na pocieszenie - takie torbielki znikają wraz z spóźnioną miesiączką, nie leczy się takich pojedynczych sztuk:)


Doczytałam do końca i zobaczyłam że masz dwie kreseczki!!!!! Gratuuluję!!!!!!
 
czesc
jestem juz po wizycie, niestety widzialam tylko pęcherzyk 6mm, obok cos tam jest ale jeszcze za wczesnie zeby stwierdzic czy jest jednoo czy blizniaki, kolejna wizyte mam 3 sierpnia, wiec juz wtedy powinno byc serduszko i bedzie dobrze widac czy jest jedna dzidzia.

Katrinka7 ja jak byłam u lekarza w 4t6d czyli prawie 5 to był tylko pęcherzyk 0,43 cm malusieńki :-) teraz ide w poniedziałek bo lekarz wtedy kazał mi przyjść za 10 dni
Do 3 sierpnia szybciutko zleci i napewno zobaczysz jedno lub dwa serduszka :-)
 
Witaj Silvii28 gratuluje fasoleczki i życze spokojnej ciązy :-)


Moniat84 ja przed ciąża brałam folik teraz jak była u lekarza kazała mi wybrać folik do końca to opakowanie co mam a potem mam brać femintal 800 w nim już jest kwas foliowy ;-)


Dziewczynki co do jajeczej chyba można takie dobrze wysmażone i na twardo, tu macie cytacik z jakiegoś poradnika cyt :" Dokładnie myj skorupkę jajka przed gotowaniem. Jeśli pęknie w trakcie gotowania, masz pewność, że do białka nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą – nie jedz ich! Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu.":-)
 
reklama
Myśmy myśleli, że się bedziemy pocić i starać, a tu bach! :-DTest zrobiłam 14.06 i wyszły dwie kreski:-):-) Wizytę mam dopiero w przyszłą środę. Na razie martwi mnie to, że przechodze małą infekcję gardła i mam mały stan podgorączkowy...Na razie nie wzięłam jeszcze paracetamolu.Uzywam imbirku, płukanek na gardzioło i pije dużo. Powinnam iść z tym do internisty?
 
Do góry