reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witajcie kochane!!!!!!- wczoraj mialam usg moja dzidzia ma 7 cm jest o 3 dni mniejsza niz na termin z usg ale nie zmieniam pewnie pozniej nadrobi hihi :)) jest zdrowa płci nie znam bo podobno jeszcze za wczesnie...ciagle spał/a musiala mi przyciskac mocno brzuch zeby było widac zeby sie poruszylo hihih mam 5 zdjec potem wkleje :)) MOj Sebus jest chory bylismy wczoraj w szpitalu bo mial prawie 40 stopni goraczki :(( i nic pozatym dziwne takie pani doktor powiedziala ze to na zabki moze byc albo tak O poprostu. No ale dostaje czopki takie mocniejsze i jest ok na szczescie jest wesoły dobrze je i sie bawi:)) Przezylam wczoraj koszmar z nim az płakac mi sie chcialo :((

Dłonie sa wizytówką każdej kobiety:tak: Ja też bym swoje malowała i upiększała lakierami gdybym miała te swoje ładne.. ale ja nie potrafię nawet zapuścic paznokcia..:zawstydzona/y:Serio:zawstydzona/y: i mam takie brzydkie, fe. Dlatego żelki sobie robię:tak:Zamówiłam sprzęt na allegro i jestem zachwycona, że nie musze wydawac kasy na kosmetyczkę:tak::-) - Ja miałam piekne paznokcie swoje ale odkad zrobilam kurs na tipsy to caly czas nosze bo moje naturalne juz wygladaja jak po wojnie... :(( ale żele przynajmniej strczaja na miesiac i nie trzeba codziennie malowac....ale jakby nie bylo ciało obce!!! jezeli bedziesz potrzebowała pomocy ze zrobieniem tipsiakow to CI chetnie pomoge :)))


Też uzywam oliwki w żelu Johnsona:tak::-) ale mi sie skóra luszczy na brzuszku, tzn z boku brzuszka. i nawet jak posmaruję się oliwką to się łuszczy:eek: A smarowałam dopiero drugi raz w czasie ciąży i może dlatego się łuszczy bo regularnie nie smaruje..:eek: - ja w 1 ciazy do 6 miesiaca nie mialam ani kawałka rozstepow smarowałam i wszystko co sie da a w 7 miesiacu wygladałam juz jakby mnie ktos pocial nozami :(( to jednak genetyka działa i hormony ...wsumie moja mama urodzila 4 dzieci i nie ma ani milimetra cellulitu i rozstepowq ale pewnie poszlam po babci hih :)

moniazuber - nie wiem czy każda z nas będzie miała rozstępy. Ja nie miałam nigdy ( jestem bardzo szczuplutka) . Piersi w ciąży powiększyły się tak jakby z dnia na dzień o rozmiar, a rozstępów brak. Zacznę się smarować tak w razie W ;)
- to wlasnie tym bardziej te szczuple chyba dostana rozstepow bo te grubsze maja juz wytrenowana skore ale oczywiscie zycze gladziutkiego ciałka az do konca !!:)):-)

Witam o poranku!!!!
Tez zastanawiam sie na pofarbowaniem wlosow, aby im dodac blsku a przy okazji sobie :-)
Gdzies czytalam, ze najbardziej niebezpieczne dla plodu jest farbowanie w I trymestrze.
Co tu zrobic?!?! :-)
Zycze Wszystkim Mamuskom duzo sloneczka i dnia bez bolow glowy, kregoslupa i brzuszkow!!!
- mo ja Pani dotkor mi powiedziała ze mozna farbowac wlosy od poczatku ciazy i ufam jej bo jest najlepsza :):-):-)ja farbowalam juz 2 razy i nic sie nie stalo.

o widze ze nie tylko mnie boli glowa czasem nie do wytrzymania:no: na szczescie nie boli codziennie... czyli paracetamol w razie "w" mozna brac?
- mozna brac APAP jest najbezpieczniejszy ja tez musze czasem sobie zarzyc bo nie moge wytrzymac nieraz tak mnie boli :((

Dzien dobry :happy:
Ja w pracy jak zwykle od rana. ale dzis nie mam nic do roboty wiec sie poobijam. ;-)
Co do farbowania wlosow w ciazy to duzo sie tego naczytalam. No i nie polecaja farbowania w pierwszym trymestrze. Potem juz niby mozna. Teraz farby nie sa tak szkodliwe jak kiedys. A juz najlepiej to robic pasemka bo wtedy nie farbujesz od skory glowy.
Sama mam ten problem bo farbuje na blond pasemka. No i teraz w sobote ide do fryzjera bo juz nie moge na siebie patrzec, takie dorosty. :confused2::-p Nie bede przesadzac z czestym farbowaniem. Pojde teraz i moze jeszcze raz w calej ciazy.
- ja to tez mysle nad zmiana ....czyli obcieciu...bo mam takie zniszczone i coraz mniej :((( sama jestem fryzjerka ale....chyba samej nie dam rady.... a SZKODA hihi zaoszczedzilabym :)


Witam z rana:-) Ja własnie skonsumowałam tosty z sandwicha:tak: M mi zrobił na sniadanko:-)Mniam:-)
Dziś mi się tak dobrze spało jak nigdy:happy: Wczoraj robiłam badanka i wyszło mi sporo bakterii w moczu:-( i krwinek czerwonych 3800. Nie wiem jakie są normy bo wyniki jeszcze tesciowa ma, bo ona je odbierała. No ale mowila, żebym dobrze się odżywiala by krwinki mi nie spadły..no to chyba ich mało..:-(
Pozdrawiam Kochane!!






- witaj.!!! nie przejmuj sie tym moczem co druga kobieta w ciazy ma z tym problem ...moj M tez mi zaczal robic jedzonko jak mu jecze ze glodna jestem az w szoku jestem bo nigdy taki nie byl hihi :))

hej dziewuszki :-)

a ja od wczoraj jestem jakas placzliwa, wieczorem poplakalam sie bo nie moglam zaczac pomaranczy.. ehhh..;-);-)

dzisiaj siedze i chce mi sie plakac..

jeszcze dzisiaj w nocy bolal mnie brzuch... czulam takie napiecie w jajnikach.. ale juz przeszlo... pije teraz herbatke .. kurcze oby mi to przeszlo bo sie martwie...
- czekolada na zle samopoczucie!! mi pomaga ....albo poprostu sie wypłakc ja tez mam tak nieraz to jak rozmawiam z M to poprostu wybucham placzem i on wie ze ma mnie przytulic hihi :)) a potem sie ze mnie smieje :))

dziewczyny jakich pieluch uzywalyscie przy pierwszym dziecku?
bo moja mama mi jeczy nad uchem, zebym jak najczesciej uzywala tetrowych bo sa zdrowsze dla stawow dziecka...
sama juz nie wiem...
- ja od poczatku pampers - boooo proste delikatne i nie uczulaja....a tetry...moja tesciowa tez mi jeczała i nawet M mi tez mowil bo oczywiscie mamusia mu nagadała.. taki maluszek srednio w dzien zuzywa 10 pieluch...pampersa....a tertowe trza zmianiac nawet po jednym siku potem gotowac prac plukac suszyc prasowac czyli za prad 1000zł dodatkowo za proszek dla niemowlat drugie tyle miesiecznie wiec moj M zrozumial ze to ciezka robota z tetrami...jakos nie slyszlalam zeby ktos sie skarzyl na krzywe nozki albo cos tam przy uzywaniu jednorazowek :))

Witam :) co do mojego poparzenia to całe szczęście, że nie brzuszek tylko pół uda i na drugiej nodze troszkę.

Włosy mi również wypadają :(( farbuję także na czarny kolorek. A co do pieluch ja od początku używałam pampers, różne są opinie i wiadomo, że nasze mamy będą mówiły co innego w końcu kiedyś nie było pampersów, a po za tym dzięki pampersom również nóżki są szeroko rozstawione.

Dzisiaj Dawidek kończy roczek :) kiedy ten czas minął :) nie obejrzymy się, a i zaraz nasze maluszki z brzuszków będą z nami :)

A tutaj portret ( nie dokończony) mojego Dawidka miał mniej więcej miesiąc na zdjęciu.
- 100 lat dla dawidka!!!!! daj mu buziaka!! i piekny rysunek!!!!!!!!
 
reklama
to ze sie za nozki nie lapie to chyba kazdy wie... a do szkoly rodzenia nie wiem czy bede chodzila moze typlko dlatego bym poszla zeby obejzec porodowke i poznac polozne:tak: jak sie opiekowalam poltoraroczna olą to jak jej pieluszki zmienialam to wystarczylo jej powiedzie pupa do gory i sama do gory dawala :-) zlote dziecko haha :-) ale troche jej za duzo pozwalama bo to chyba pozniej ona mnie sobie podporzadkowywala :zawstydzona/y::-D ale wtedy mialam 17 lat to troche lat temu :-p
 
jak moje dziecko mialo 1,5 roku to po calym domu musialam ja ganiac aby jej pampersa zmienic i nie bylo mowy aby sie przy tym polozyla ;-)

A propos szerokiego pieluchowania w tetrze to wlasnie dzis wypowiadal sie specjalista ze nie wolno samemu "profilaktycznie" zakladac dziecku po 3 tetry aby nie bylo problemu ze stawami, to wtedy cala miednica dziecka jak lezy jest mocno podwyzszona i powoduje to o wiele wiecej problemow niz korzysci.
 
moja kuzynka swoja amelke probuje nauczyc na nocniku a ona fajnie przychpdzi z pokoju i mowi do uszka mamusiu siku zrobilam a marta goni do pokoju i jak zwykle na dywan haha :-D nie no smieszne to jest ale ja chyba bym nerwicy dostala jakbym duzszy czas nie mogla nauczyc na nocnik dzidzialka sadzac ;-)
 
o Jezu hhahahaha !! na szczescie moj sebek ma dopiero 11 miesiecy wiec go nie zmuszam jak nie chce....ale jak bedzie mial poltora roku to juz lepiej zeby siusial na nocnik bo kupowac dla dwojki dzieci pieluchy to chyba bym bank musiala obrabowac hihi nie no zartuje jak trzeba bedzie to trudno :)
 
Dziewczyny, ja farbowałam raz włoski w pierwszym trymestrze i farbowałam wczoraj (też na czarno farbuję). Może jeszcze z raz się załapię w trakcie ciąży, bo dosłownie już nie mogłam się na siebie patrzeć. Odrosty na pół glowy, włosy bez blasku i połysku, długie smętnie wiszące... Masakra po prostu. A jak wypadały! Teraz mam krótkie, czrniutkie i lśniące i jetsem bardzo zadowolona. Poza tym farba mi je zawsze odzywia. No a zaufana fryzjerka nie odradzała farbowania w ciąży, powiedziała tylko, żeby nie robić tego czesto. Zresztą teraz są inne farby niż kiedyś, a najlepiej wybierać takie bez amoniaku.

Mnie nadal boli brzuch i mam przez to problemy z poruszaniem się, więc naprawdę zaczynam się trochę martwić :(
Zadzwoń może do swojej gin, jak masz taką możliwość, i powiedz o tych dolegliwościach, albo przejdz się do niej może Cie na chwile przyjmie...
Niby mówi się że bóle w ciąży są normalne, ale ja jestem bardzo ostrożna(pewnie przez moją przeszłość)więc wolę chuchać na zimne zawsze, pewnie moja gin traci cierpliwość(bo potrafię kilka razy w tygodniu dzwonić)ale dobra i wyrozumiała z niej kobieta, więc rozumie, chyba, mam nadzieje:)
Wiedz zadzwoń do swojego gin albo pójdź, może każe Ci regularnie brać nospe. Ja biorę regularnie a w razie bóli pomimo brania nospy, biorę buscopan....
 
Witam Was,
co do farbowania włosów, to ja właśnie dzisiaj mam zamiar to zrobić. Jutro po prawie miesiącu wracam do pracy i muszę jakoś wyglądać, a przede wszystkim lepiej się poczuję. Lekarz mi mówił, że żadnych badań na ten temat nie przeprowadzono, w związku z tym on uważa, żeby wstrzymać się z farbowaniem w pierwszym trym. Ale jeśli miałoby to spowodować depresję u nas, to trzeba pofarbować, bo taka depresja bardziej zaszkodzi dziecku.
Aha co do leków przeciwbólowych, to mówił, że doraźnie można apap tzn, paracetamol.
Zimno jakoś dzisiaj i wiejeeeee mocno nad morzem brrrr. Trzymajcie się.
 


Witam z rana:-) Ja własnie skonsumowałam tosty z sandwicha:tak: M mi zrobił na sniadanko:-)Mniam:-)






Mi też dziś rano mąż zrobił tosty z sadwicha :-D i zostało jeszcze na drugie śniadanko do pracy, właśnie idę sobie je zjeść:tak:

Dzisiaj Dawidek kończy roczek :) kiedy ten czas minął :) nie obejrzymy się, a i zaraz nasze maluszki z brzuszków będą z nami :)

A tutaj portret ( nie dokończony) mojego Dawidka miał mniej więcej miesiąc na zdjęciu.

Wszystkiego najlepszego Dawidkowi. Pięknie rysujesz, do tego trzeba mieć talent:tak:Oj tak- czas leci:tak: Chyba się to bardziej dostrzega mając dzieci, gdy się patrzy jak szybko rosną. My za kilka dni mamy pierwszą rocznicę ślubu. Znamy się już ponad 8 lat, a dokładnie pamiętam pierwsze randki:-D. Gdybyśmy się wcześniej na dziecko zdecydowali to mogło by już być w pierwszej klasie;-), a tak to nie czuję tego, że jestem coraz starsza:happy:

Co do pieluszek, to też jestem najbardziej przekonana do jednorazowych. Trochę kasy na to pójdzie, szczególnie na początku:huh:, mam nadzieję, że dam radę karmić piersią, przynajmniej odejdzie wydatek na mleko:happy:

Wczoraj cały dzień bolała mnie głowa dlatego nie było mnie na BB. Byłam u lekarza, prawdopodobnie to z powodu ciśnienia, miałam 140/89. Mam regularnie mierzyć, jak się powtórzy tak wysokie to chce mi dać L4. Z tym że u mnie z tym L4 to trochę dziwnie, bo pracuję w rodzinnej firmie, narazie nie mamy jeszcze zastępstwa za mnie i byłoby trochę ciężko. Jak te bóle głowy się powtórzą to przeniosę się na drugi sklep, blisko domu od mamy. W razie czego pójdę się położyć w ciągu dnia. Narazie ciśnienie spadło do 104/72, te bóle głowy to chyba z powodu tych wahań.
 
reklama
~mam pytanie do Was, czy macie domowe sposoby na leczenie zatok???
ja robię sobie parówki i owijam głowę chustą, by trzymać ciepło,
ale może któraś z Was też się zmagała z tym cholerstwem i ma jakieś sprawdzone sposoby???? :eek:
będę wdzięczna za wszelkie sugestie :tak:
Mogę zaproponować np napar z rumianku lub mięty....zaparz odpowiednią ilość tego albo tego, wlej do garnka albo jakiegoś naczynia , schowaj się pod ręcznikiem nachyl nad naczyniem z którego paruje np. rumianek i wdychaj wdychaj wdychaj....mojemu M pomaga, ja natomiast nie lubię takich zabiegów, bo mam wrażenie że się uduszę....
 
Do góry