reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja od początku biorę witaminki :) z odpowiednią ilością kwasu foliowego :)
Muszę się pochwalić, że poczułam ruchy maleństwa, świetne uczucie :) W pierwszej ciąży gdy urodziłam Dawidka, tęskniłam za kopniaczkami :)
Co do bólu głowy mi również ostatnio częściej pobolewa, szczególnie wieczorami, mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
 
reklama
Ja też przed ciążą brałam już witaminy, w którym jest kwas foliowy, i biorę je cały czas...dodatkowo jeszcze łykam magnez, bo nie tylko zapobiega przed skurczami "kończyn":-)le też przed skurczami macicy, i kazła mi go gin brać...
Ja jeszcze nic nie czuję:-(
Wiem że każda ciąża jest inna i można w różnym czasie poczuć, ale jakoś tak mi smutno i sie martwię, że nie czuję jeszcze mojej dzidzi kochanej....
 
jejku... jak ja Wam zazdroszcze tych ruchow, chociaz leciutkiego smyrania. Moja niunia jeszcze nie bardzo chce kopać mamusie.

Filmik wzruszajacy, az mi lezki polecialy :-)

Dziewczyny mam pytanie odnosnie szkoly rodzenia.. kiedy nalezy zaczac uczeszczac? od ktorego miesiaca?
 
Z tego co mi się wydaje początek 3 trymestru, ale myślę, że w każdej szkole może być inaczej, lepiej zadzwonić zapisać się wcześniej :)

Miałam chodzić z pierwszym dzieciątkiem, ale jakoś się nie złożyło.
 
jejku... jak ja Wam zazdroszcze tych ruchow, chociaz leciutkiego smyrania. Moja niunia jeszcze nie bardzo chce kopać mamusie.

Filmik wzruszajacy, az mi lezki polecialy :-)

Dziewczyny mam pytanie odnosnie szkoly rodzenia.. kiedy nalezy zaczac uczeszczac? od ktorego miesiaca?
Koniec II początek III trymestru, ale najlepiej zadzwonić do wybranej szkoły i się zapytać co i jak...
 
marti - nie ma sie co martwić, ja juz pisałam, ze ja w pierwszej to gdzieś koło 20 tygodnia poczułam (głupio mi że nawet tygodnia nie pamiętam, ale to było takie uczucie że nei wiedziałam czy to maluszek czy coś innego, np jelita :-p) i tak jakoś stały sie codziennością, ze nawet nie zanotowałam kiedy to dokładnie było. Teraz to musze sobie gdzies w notesie zapisać, bo pytają przy porodzie o to.
A właśnie, tak na przyszłość (dosyc bliska bo marcową) pytaja też kiedy sie u dentysty było i takie tam różne rzeczy. Ja to strzelałam bo nie pamiętałam :sorry:
moniSkaBe - u "mnie" w szpitalu to po 30 tygodniu raczej zapraszają lub w okolicach, zalezy kiedy sie "sesja zacznie
 
molly- Ja Ci w kwestii syropu nie poradzę. Jeśli mogę coś poradzić, to na przyszłość nie zakładaj nowego wątku z jednym pytaniem. Napewno dziewczyny Ci doradzą na wątku głównym marzec2010, czy na wątku "co nam dolega", gdyby każda z nas z każdym pytaniem zakładała nowy wątek zrobił by się niezły bałagan.
 
ja na ostatniej wizycie pytałam mojego gina, czy mam dalej brać kwas foliowy, a on powiedział, abym go teraz zamieniła na preparat witaminowy z kwasem foliowym (Faminatal 400)
co akurat mi odpowiada, bo mimo, że pożeram sporo owoców i warzyw, to mam objawy niedoboru witamin :zawstydzona/y:
chyba mój Maluch objada mnie ze wszystkiego :eek:
a zbliża się jesień i zima, więc witaminki się przydadzą:tak:

co do ruchów dziecka, to czytałam gdzieś , że sporo zależy od budowy łożyska, macicy i ulokowania płodu, niektóre kobiety dopiero po 20tc mogą poczuć ruchy, jak dzidziolek jest spory i może silniejszym kopnięciem dać o sobie znać :-D
nie ma się co teraz stresować, bo na tym etapie ciąży ruchy dziecka można mylić z jelitowymi objawami (myślimy, że to jelita, a to "burczy" maluch i odwrotnie:-))
 
reklama
hej mamusie ;-)
Ja dzis od rana w pracy, ale wyjatkowo sie nie chce.
Ja lykam zestaw witamin dla kobiet w ciazy (kwas foliowy jest tam zawarty).
Zazdroszcze Wam tych ruchow. U mnie jeszcze nic. Moj maluszek cos leniwy jest tam w srodku, albo ja po prostu pozniej poczuje. Brzucha tez nie mam jeszcze duzego, tylko ciutke urosl. To moje pierwsze dziecko wiec mozliwe ze tak po prostu mam.
Umowilam sie juz dzis na 2-gie usg. Bedzie 15 pazdziernika. Juz odliczam te 3 tygodnie.:happy:
 
Do góry