reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja też nie mogę narzekać...wam jedynie zazdroszczę tego samego usypiania aczkolwiek od niecałego tygodnia Nikus spokjny wieczorem i zasypia sam jedynie na brzuszku ale potem go przekładam na plecki...
u nas płacze jak dlugo siedzi sam w leżaczku lubi jak się do niego mowi, no i czasem popłacze przy ubieraniu a tak to jest kochaniutki :)
za to uwielbia spac w aucie i jezdzenie po dziurach :D no i kapiele
 
reklama
mojemu sie zdarza czkać... i wcale nie jest to z szybkiego picia, czy łapania powietrza... Jak mi środowiskowa na początku powiedziała - czkawka bierze sie z ucisku na przepone po jedzeniu...czyli, np jak za gwałtownie po jedzeniu zmiania się dziecku pieluszkę (unoszenie pupy do góry powoduje ucisk)... Sposób? przechodzi samo, ale jak Ci bardzo ta czkawka przechodzi to daj małemu cyca na chwile lub coś innego do przepicia :-D
Wlasnie probowalam z cycem, ale nie przechodzi...
 
Witam :)

kamikaa Ten Twój fajowy wózio to chyba tak na zasadzie jak u nas stelaż od wózka i na to nałożony fotelik samchowdowy. Wózki 3w1 mają taką funkcję. My mamy x-landera i bardzo przydatne kiedy chce się wyskoczyć na zakupy lub w podróży. Stelaż składamy do bagażnika, gondoli nie zabieramy, pózniej montujemy fotelik na stelaż i jazda:-D
 
A jak Wy robicie ze Wam dzieci tak po prostu usypiaja bawiac sie?Mojego to trzeba kolysac albo przytulac, tak sam sobie to za chiny ludowe...
Ja nic nie robiłam, Adaś tak ma po prostu. A wcześniej różnie z tym bywało, też go nieraz usypiałam na rękach, bujałam, nosiłam :tak:. Jakoś ostatnio ta przemiana nastąpiła. Czyżby magiczne 3 miesiące? ;-)
 
No i po szczepieniu. Następne 20 lipca. Kuba tym razem zniósł to mężniej, może dlatego, że jedno ukłucie:tak:
Waży 7,4 kg, ale babka nie zmierzyła cm, a ja z wrażenia zapomniałam poprosić.

ja mam sposób na mojego aby zasnał... jak sie wierci to kładę mu moją dłoń na jego lewy policzku i on sie w nią wtula i trzyma swoją rączką :-)
U nas podobnie:-) To super uczucie, jak tak trzyma:-)

Hej Dziewczyny,
Pamietacie jak pisalam, ze mam wrazenie pustych piersi, nie wiem czy to tylko wrazenie, bo dzis w nocy Maly znow jadl co 2 godziny jak w dawnych niedobrych czasach:wściekła/y: A ja nie mogę laktatorem odciagnąć wiecej niz 20 ml:szok: Chyba mam kryzys laktacyjny:szok: Przechodziła przez to któraś z Was? Czy moze przy takich miekkich cycach nie da sie odciagnac laktatorem?

Co do wagi i wzrostu dziecka to hmmm:zawstydzona/y: Mój ma 2 miechy i dzis wazy 7 kg, a mierzy 65 cm:szok:
Ale kryzys laktacyjny chyba polega na tym, że dziecko jest non stop przy cycku, a nie brak mleka:confused: Tak mi położna mówiła.
 
Ale kryzys laktacyjny chyba polega na tym, że dziecko jest non stop przy cycku, a nie brak mleka:confused: Tak mi położna mówiła.

I tak i nie;-) tzn dziecko jest caly czas przy cycu i przez to jest wrazenie pustych piersi, bo ten maly glonojad wszystko zjada. Obserwowalam go przy ostatnich dwoch kamieniach i ssie spokojnie, buzi pelna mleka, slychac jak przelyka, je ok 15 minut, wiec po staremu, tylko cyce miekkie. Moze to faktycznie stabilizacja laktacji, bo nie wyobrazam sobie miec takie cyce nabrzmiale przez caly okres karmienia chyba by mi sie kregoslup zlamal;-)

a co do grzecznosci, to moj tez jest nawet ludzki:) daje pospac do 10tej mimo pobudek nocnych, uwielbia lozeczko i jak ktos nad nim stoi i do niego gada, bo wtedy on tez sie smieje i gada po swojemu az sie opluje, lubi karuzelke, ale do czasu no i mate edukacyjna. Z usypianiem na noc to nie mialam nigdy wiekszego problemu, zasypia zawsze miedzy 20 a 21 po wieczornym karmieniu zanosze go do lozeczka i gadajac do siebie zasypia. W dzien za to przy 3 ziewnieciu klade go do lozeczka daje mi pieluche na twarz (jego nowe hobby- walka z nia) i tez zasypia po jakims czasie.
 
reklama
my po szczepieniu maly wypil szczepionke na rota dostal jeden zastrzyk, w sumie po zastrzyku krotko plakal, gorzej bylo chwile pozniej bo poczul ze jest glodny a pol godz po szczepionce na rota mial nie jesc wiec cala droge do domu mi plakal, uspokoil sie dopiero jak dostal cyca i od razu zasnal ciekawe czy bedzie tak samo spiący jak po ostatnim szczepieniu
mysza m moje cyce twarde są tylko rano i tylko wtedy jestem w stanie cos sciagnąc laktatorem przez caly dzien sa miekkie i jak próbuje sciągac to tak ze 30 ml uciągne chyba ze 20 minut z obu cycow, ale jak maly ma jesc to nie wiadomo skad ale ciągnie i bokami mu sie mleko wylewa i czasem sie krztusi wiec porządnie musi mu leciec, moj srednio w dzien je co 2 godziny, jakies 3-4 tygodnie temu jadl chyba co godzine ale to bylo tylko jeden dzien i nastepnego dnia chyba juz bylo wiecej mleczka bo znow wrocil do starego systemu co 2 godz, jak tak sie dzieje po prostu trzeba to przetrzymac i wtedy dalej bedzie odpowiednio duzo mleka w cycach, chyba ze ktos planuje powoli przechodzic na mm to mozna dokarmic malego, ale w cycach wtedy nie przybedzie
 
Do góry