reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

hej mamusie, piękne te wasze dzieci :tak:

a ja mam anginę ropną, dostałam antybiotyk i siedzę i ryczę.
jak przypomniałam, że jestem w 6t ciąży, więc ten antybiotyk bie bardzo chyba, lekarka powiedziała, że "będzie dzidzia, albo i nie"
jak ona mogła??????????????
 
reklama
czesc wszytkim

dawno mnie tu nie było chyba od czwaertku, póki co nie mam siły wszytskiego czytać bo u nas średnio:-:)-:)-:)-(

od środy plamiłam nawet podkwrawiałm dużo wymiotowałam a weekend o mało co w szpitalu się nie skończył:-:)-:)-:)-(

dziś lepeij, ale psycha siada:no::no::no::no:

już sama nie wiem co mam o tym myśleć

wierze, że u was ok całuski jak nadrobie to się jakoś odezwe
 
Dzięki, już wiem jak zamieszczać kilka cytatów w jednym poście. Tłumaczenie było profesjonalne ;-)
ionka, ja miałam niedawno 37,3 i potworny ból gardła, jakies bakterie wstrętne. wzięłam panadol - pani w aptece powiedziała, że jest to najczystszy paracetamol ze wszystkich i to w ciąży można.
a jak po wizycie u lekarza? jak się czujesz?

Moni27 piękne, gratuluję. Jakie to musi być uczucie...nie jestem jeszcze w stanie sobie tego wyobrazić:-):-):-)

Już za dwa dni wizyta u mojego gin i się cieszę i się boję
 
hej mamusie, piękne te wasze dzieci :tak:

a ja mam anginę ropną, dostałam antybiotyk i siedzę i ryczę.
jak przypomniałam, że jestem w 6t ciąży, więc ten antybiotyk bie bardzo chyba, lekarka powiedziała, że "będzie dzidzia, albo i nie"
jak ona mogła??????????????

Kochana, ściskam ciepło. <ciepło uśmiecha się, kocykiem przykrywa i ciepłe mleczko z miodem podaje>. Zapomnij o słowach lekarki. Żal d*** ściska na taką nieczułość i niekompetencję. Staraj się nie myślec o tym.
Tu masz linka do antybiotyków nietoksycznych w ciąży - sprawdź jaki bierzesz.
Zdrowie Kobiety &bull; Zobacz wątek - Antybiotyki a ciąża
Płuczesz gardzioło? Nie zaszkodzi. Proszek 'Gargarin' jest znacznie lepszy od soli, nie mdli, do tego dajesz kilka kropli np. "Salviasept", "Dentosept" i ciepłą wodę i płuczesz kilka razy dziennie.
I jeszcze pamiętaj - dobrze, że dostałaś antybotyk - w tej sytuacji groźniejsze dla maluszka jest zostawienie tej anginy bez reakcji.
Raz jeszcze - tulam serdecznie
 
a ja mam anginę ropną, dostałam antybiotyk i siedzę i ryczę.
jak przypomniałam, że jestem w 6t ciąży, więc ten antybiotyk bie bardzo chyba, lekarka powiedziała, że "będzie dzidzia, albo i nie"
jak ona mogła??????????????
Matko jak tak można kobiecie powiedziec???:angry::angry::angry:
Głupia ta baba i tyle. Sprawdź Kochana w necie czy ten antybiotyk można brac w czasie ciąży. Wiem, że jeden można brac ale nazwy nie pamiętam:no: jedna kobietka z BB z innego wątku też przechodziła anginę i przepisali jej antybiotyk który można łykac w czasie ciąży:tak:
 
dzięki dziewczyny, już mi lepiej, chociaż głowa pęka.
znalazłam w internecie, tu na BB, że amoksycyklina to lek z kategorii B, czyli niby nie działa negatywnie na dzidzię i może być podany w specjalnych okolicznościach (patrz: sytuacja moja).
zła jestem na tą babę okropnie :angry:
najwięcej wytłumaczyła mi pani z apteki, uspokoiła mnie.

rybka_24 widzę, że nastroje mamy podobne.
nie mogę powiedzieć, żebyś sie nie martwiła, bo sama sobie nie mogę sobie tego wytłumaczyć. ale przytulam was mocno.

dziękuję dziewczyny jeszcze raz, wszystkie ciepłe słowa naprawdę wiele mi dają dobrego.
 
maborka, na stronie, którą mi podałaś napisane jest, że ten antybiotyk to grupa A, więc nawet lepiej niz grupa B :tak:
o matko, jak mi ulżyło.

Grupa A

Leki nie wpływają na występowanie wad rozwojowych, nie działają bezpośrednio i pośrednio toksycznie na płód:

Fusafungina (Bioparox) - miejscowo działający antybiotyk i lek przeciwzapalny
nystatyna (miejscowo)
cefaleksyna
erytromycyna
penicylina benzylowa G
penicylina fenoksymetylowa
kloksacylina
ampicylina
amoksycylina
 
hej mamusie, piękne te wasze dzieci :tak:

a ja mam anginę ropną, dostałam antybiotyk i siedzę i ryczę.
jak przypomniałam, że jestem w 6t ciąży, więc ten antybiotyk bie bardzo chyba, lekarka powiedziała, że "będzie dzidzia, albo i nie"
jak ona mogła??????????????
i bedziesz brac ten antybiotyk??? ja bym sie przeszla do innego lekarza, oni na wszystko antybiotyk przepisuja, a moze wcale nie koniecznie go trzeba brac
 
dziewczyny padam ze zmecznia, nawet popoludniowa drzemka niewiele mi pomogla, wyjezdzam jutro na 4 dni w delegacje musialam nagotowac obiadki dla meza do końca tygodnia zeby mial co jesc biedaczek :) jeszcze musze sie spakowac i ciuchy sobie na wyjazd jakies ladne uprasowac, wykąpac sie u doprowadzic do jakiegos ludzkiego stanu, masakra a tu mi sie tak spac chce
 
reklama
Witam wieczorową porą
Ja też wtrącę swoje trzy grosze na temat objawów ciążowych, a raczej ich braku. Czasami mdli mnie, zwłaszcza rano, ale przechodzi i jest OK. Najbardziej dokuczliwym objawem jest dla mnie ciągła chęć do spania, muszę się przespać choć godzinkę w dzień, bo inaczej zasypiam na stojąco:-) Też martwił mnie brak nudności i wymiotów, ale tak, jak wcześniej pisałyście- 30% nie odczuwa takich dolegliwości:-)więc chyba nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć:tak:. Mimo to, nie czuję się jakbym była w ciąży, a że nie jestem drobnej postury, już przed ciążą wyglądałam jak w ciąży ;-) . A tak nie mogę się doczekać brzuszka:tak::tak::tak::tak:
 
Do góry