reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam marcóweczki ;-) jak mija popoludnie? u mnie hmm bywało lepiej. Jakie macie plany na Andrzejki?? ja to raczej bede siedziec w domku. Pozdrawiam:happy:

my idziemy, ale dopiero jutro ;-) krótko będzie i grzecznie, bo w poniedziałek do pracy :-)

KOCHANE wczoraj byla mowa o tych tygodniach ciazy a ja dzisiaj wyciaglam takie pismo co dostalam tutaj od gina i jest tak :)

1-4 tydzien =1 miesiac
5-8 tygodni =2 miesiace
9-12 tg=3 miesiace
13-16 tg =4 miesiace
17-20 tg =5 miesiecy
21-24 tg = 6 miesiecy
25-28 tg =7 miesiecy
29-32 tg =8 miesiecy
33-36 tg =9 miesiecy
37-40 tg = 10 miesiecy

Niby sie mowi ze ciaza trwa 9 miesiecy ale tak naprawde to jest przecierz 40 tg :) a to 10 miesiecy :))

Ja wole chyba to :) bo jutro 25 tg :) czyli 7 miesiac :))

to oznacza, że skoro u mnie dziś 24+1 czyli 25tydzień ;-) czyli 7 miesiąc :-)

ja mam napisane, że 7 miesiąc od 27 tygodnia :-)
 
reklama
Hej u mnie leniwa sobota,mezulo w pracy.A ja troche posprzatałam ,troche sie pobyczylam a teraz zjadlam pyszny budyn;).

Co do Andrzejek to ja wczoraj bylam na imprezie u kumpeli,bylo tacos,i kolorowe drinki(bezalkoholowe rzecz jasna).

A jutro wybieramy sie na wycieczke do zakopanego:) ktoras ma ochote na oscypki?:D

Kamika dziwna ta tabelka jakas z tego by wynikalo ,ze ja juz w polowie 6 miesiaca,a wlasciwie w koncowce.
 
Miałam ochotkę na jakieś spotkanko ale mój P jakoś nie w sosie i nic nie zadziałał. Uuu a mnie jakoś nerwy ostatnio zjadają..córcia wyprowadza mnie z równowagi i ta nie pewność czy wszystko jest dobrze!:-(
Miłego wieczoru!!
 
KAMIKAA - dziekuje za odpowiedz :) wiesz tylko ja ciagle czuje te ruchy jednak mimo wszystko, tylko jakby slabsze..nie wiem moze sie do nich przyzwyczailam i wydaje mi sie tylko....ehh ja to sie najbardziej obawiam tego, ze 3 tygodnie temu bylam szczepionka na Ah1N1 i teraz tak o tym glosno o szkodliwosci tej szczepionki ze sie obawiam czy Niuni nie zaszkodzila...A wizyte u poloznej (tutaj nie odwiedzam ginekologa, taki kraj, takie zasady) bylo wszystko w porzadku, serduszko bilo bardzo mocno, tetno 150, nawet jak kopalo to nie dosc ze czulam mocno to slychac bylo w tym detektorze tetna plodu....teraz tez niby kopie no ale czemu lzej, to chyba niemozliwe, ze juz ma mniej miejsca ;/ ponoc miedzy 24-28 tygodniem ciazy dzieci w brzuszkach sa najbardziej ruchliwe, to jak to jest ten czas, to co ja bede sobie myslec jak zacznie sie ruszac jescze delikatniej i jeszcze mniej po 28 tygodniu...Ehh no nic mi nie pozostaje jak to co praktykuje do tej pory - po kazdym posilku klade sie plasko na plecach i czekam na ruchy no i zawsze sa, raz slabsze raz mocniejsze, ale nie az tak mocne, ze mi brzuszek sie trzesie jak dotychczas byly...
Ok juz nie mysle o tym bo bzika dostane, apropo Twoich skurczy, probowalas dietki bogatej w magnez? Jedz wiecej pasztetu z chlebkiem, szpinak, ogolnie warzywa zielone no i czekolada gorzka jak najbardziej :) A i lekarz przepisal Ci jakies tabletki? Ja bralam Aspargin jak mialam skurcze, tyle ze to byly skurcze macicy ale przy kazdych w ciazy mozna go stosowac.

Kochana, nic się nie martw. Może Dzidziuś Cu się tak odwrócił jakoś, że słabiej odczuwasz ruchy. Albo masz tak położone łożysko, że przeszkadza w odczuciach. Możliwości jest wiele.Ważne, ze w ogóle go czujesz, nie masz się czym martwić :tak:

Kamikaa - no dziwna ta Twoja tabelka. Według niej właśnie kończę... 7 miesiąc :eek:
 
:szok:Wrociłam z jazd....uf...jeszcze tylko czwartek... egzamin:szok:
dzisiaj mi szlo super nie ...potem sie zdziwilam bo K po mnie przyjechal:szok:, ale nada sie do niego nie odzywam.....byłam tez na kiermaszu i kupiłam takiii wielgasny szalik różówy:-D za 6 zł ( bo wogole jady na 14:30 mialam a o 13 musialam jechac bo inaczej nie mialam autobiustu) skarpety włochate za 2 zl...ohhh szkoda ze przed wyplata bo moza nakupowac ze szok hehe
Narazie spadam klasc malego spac.... robic kolacje itp .....bede niedługo :))

:wściekła/y:a ja już ze zości nie moge, tego szefa mojego bym rozniosła , spaślak pazerny składek nie opłacał a miał nie duże bo na umowie miałam 550 zł ! a i tak jestem na L4 lecz zus mi nic nie placi, zero kasy, a chciala bym mieszkać sama a nie z rodzicami , niestety musze wrócić do nich bo mój jak już pisałam bezroboty wiec wynajmować nie możemy, a u niego nie moge mieszkać bo mama jego sie nie zgadza eee:no: co za chore relacje


ciesze się że od poniedziałku będę chodzić do szkoły rodzenia chociaż to :sorry:
- Kochana przeciez możesz napisać na Niego skarge....skoro masz umowe a on nie płacił podatkow i Zusu to idziesz do Państwowej Inspekcji Pracy i tak mozna mu narobic kolo dupy, ze jeszcze bedziesz dostawała pieniądze, albo powiedz swojemu szefowi ze albo Ci zacznie płacić składki tak żebys dostawała pieniadze albo zglosisz to do PIP-u....bo to jest przestępstwo....
A twój mezczyzna sobie nic z tego nie robi ze wracasz do rodziców?? czy mmu to Lotto??

Hej !!
2 dni nie miałam kiedy wejść i poczytać troszkę!
Byłam jakiś czas temu na glukozie a przedwczoraj byłam gina i okazało się że mam podwyższony tzn 146 a norma do 140, mój gin kazał przejść na dietę bezcukrową nie mówiąc co i jak. Jak wróciłam do domu i trochę poczytałam to jestem w szoku- powinien zlecić mi dodatkowe badanie na glukozę 70 g i skierować ewentualnie do diabetologa a tu nic...wizyta dopiero 12 grudnia a ja mam stresa....:-(
Burza poweidz cos więcej o sowjej glukozie i postępowaniu twojego gina!
Pozdrawiam!
- Mycha , moze dlatego gin nie kazał Ci robic 75 g bo nie masz takiej duzej tej cukrzycy.....tak mysle...moja tez mi nie kazała isc do dietetyka jak przy 1 ciazy miałam cukrzyce tylko stosowac diete.......A moze Ci jeszcze bedzie kazał zrobic....a 75 g mozna robic do 28 tygodnia

kacha87 mi sie wydaje ze sie juz powoli przyzwyczailysmy do tych ruchow ja ten jakos na poczatku mocniejsze odczuwalam i M jak trzymal reke na brzuchu dwa razy to czul ,teraz od paru dni przyklada reke i mowi ze nic nie czuje a mi sie wydaje ze mala dosc mocno kopie :/ takze sama juz nie wiem ale dopoki co dziennie sie rusza jestem spokojna :)

A jak dlugo jej nie czuje to klade sie tak pol na brzuchu zeby go za bardzo nie uciskac i wtedy czuje wyraznie jak tam szaleje :) mozesz tez sprobowac jakby co :))





KOCHANE wczoraj byla mowa o tych tygodniach ciazy a ja dzisiaj wyciaglam takie pismo co dostalam tutaj od gina i jest tak :)

1-4 tydzien =1 miesiac
5-8 tygodni =2 miesiace
9-12 tg=3 miesiace
13-16 tg =4 miesiace
17-20 tg =5 miesiecy
21-24 tg = 6 miesiecy
25-28 tg =7 miesiecy
29-32 tg =8 miesiecy
33-36 tg =9 miesiecy
37-40 tg = 10 miesiecy

Niby sie mowi ze ciaza trwa 9 miesiecy ale tak naprawde to jest przecierz 40 tg :) a to 10 miesiecy :))

Ja wole chyba to :) bo jutro 25 tg :) czyli 7 miesiac :))

Pojedziemy z M na zakupy i chce kupic forbki i namalowac malej w pokoju pare motylkow i kwiatkow :) moze macie jakies fajne motywy :))
Bede wdzieczna za wszystko :) przegladam katalogi ale nie ma zadnych fajnych dekoracji .

Wlasnie przyszedl fotelik maxi-cosi ide rozpakowac :))
- Mi sie widzi np od dołu sciany idą kwiatki ( oczywiscie jeżeli tak ladie rysujesz:) ) a nad tymi kwiatkami latają motylki....albo druga opcja ze z rogu sciany albo z konca niewiem jaka to sciana i z ktorej strony - to jakiś krzaczek i na tym krzaczku jak siedzą motylki i kilka lata
Hej u mnie leniwa sobota,mezulo w pracy.A ja troche posprzatałam ,troche sie pobyczylam a teraz zjadlam pyszny budyn;).

Co do Andrzejek to ja wczoraj bylam na imprezie u kumpeli,bylo tacos,i kolorowe drinki(bezalkoholowe rzecz jasna).

A jutro wybieramy sie na wycieczke do zakopanego:) ktoras ma ochote na oscypki?:D

Kamika dziwna ta tabelka jakas z tego by wynikalo ,ze ja juz w polowie 6 miesiaca,a wlasciwie w koncowce.
ja chce oscypki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 smażone są najlepsze!!!!!!!!!
 
- Mi sie widzi np od dołu sciany idą kwiatki ( oczywiscie jeżeli tak ladie rysujesz:) ) a nad tymi kwiatkami latają motylki....albo druga opcja ze z rogu sciany albo z konca niewiem jaka to sciana i z ktorej strony - to jakiś krzaczek i na tym krzaczku jak siedzą motylki i kilka lata

A u nas za dekoracje Mój odpowiada, bo ma takie plastyczne zacięcie. Jak skończy to Wam pokażę, jak mi się zdjęcia wkleić uda;-)
 
- u mnie natomiast ja za wszystko odpowiadam. :D Będąc w 4miesiącu odmalowałam pokoik dzidzi na kolor limonka, oboje wybraliśmy wykładzinę i meble (bieliźniarka, 2 komody i szafka wisząca - szafke wiszącą i jedną z komód sama skręciłam)
Jeszcze czeka mnie szycie i dekorowanie firan i zasłon, wybór pościeli dla maluszka i pranie ciuszków hihi :-)....a i ciągle nie mogę się doczekać aż powitam brzdąca na świecie :-D
 
reklama
Do góry