reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
mi też sudocrem nie podpasował na szczęście jak narazie sprawdza się bephanten , no i małemu przemywam wacikami lub płatkami pupe a nawilżane chusteczki używam w ostateczności
 
sterylizacja... ja nie wiem kiedy ostatnio wyparzałam butelki...chyba ze 3tygodnie temu a mimo to małemu nic nie jest...fakt faktem że ostattnio częsciej cyca daje niż butle.

jeśli chodzi o odparzenia... Mikołaj uzywa pieluch DADA i Babydream i nie ma odparzeń po nich...za to...chusteczki Pampersa Clean&Play podrażniają mu skórę. Używam kremu Nivea S.O.S i takiego specjalnego z Apteki robionego na zamówienie. :tak:
 
Ach Antonio też nie odstaje od szeregów marcowych Maleństw - śpimy po 2-3 godzinki - czasem jeśli z 2 piersi wypije mleczko to nawet ponad 3 mu sie zdarzy spać ale to rzadkość.

Wczoraj pierwszy raz od urodzin Antka wyszłam na świeże powietrze - pobiegłam na pocztę odebrać list i zahaczyłam o kosmetyczkę w celu wyregulowania brwi - całość wyprawy zajęła mi jakieś 20 minut - jak wróciłam Anthony już czekał z oczkami szeroko otwartymi.

Od paru dni werandujemy się ;) Jutro ranko pierwszy raz wychodzimy razem - co prawda do lekarza ale jest to już szczypta normalności heheh
 
Mamuśki a napiszcie mi bo ja już się zakręciłam - Jeśli mała urodziła się 17marca to 17 kwietnia skończyła miesiąc tak? Ale tygodniowo to wczoraj skończyła 5 tydzień i zaczyna dzisiaj 6 więc przeliczając na dni to jeszcze ma 5 tygodni...Dziwne to jakieś.
 
Jesoooo jaki mój miał wczoraj okropny dzień...jak wstał przed 6 tak usnął ok 13 na 15min a później dopiero po 18 na 2h... dziś jest lepiej no ale dzień się jeszcze nie skończył :-D

ach...ważyłam się wczoraj z małym po odjęciu mojej wagi wyszło że waży jakieś 5800 :szok::szok::szok::szok: ciekawe co znowu powiem nam Pediatra :baffled:
 
nasz maluszek wczoraj też miał ciężki wieczór, nie spał od 17 do 23 co zdarzyło mu się pierwszy raz w jego życiu :) a najśmieszniejsze że w momemncie kiedy czuł rękę pod główką że go wyciągamy z łóżeczka odrazu się uspokajał, a my w ogóle go nie nosimy ani nic , no ale trochę pomarudził i zasnął w swoim łóżeczku. i spał od 23 do 4 :)
 
Mnie położna powiedziała, że to zależy również od tego czy w czasie ciąży jadłam dane potrawy ... jeśli tak to Maleństwo może być przyzwyczajone i nie będzie problemu.

Jeśli chodzi o miód to pomimo iż jest na 'liście zakazanych' produktów to ja już 3 razy po łyżeczce piłam (z przegotowaną wodą na czczo - jako panaceum na załatwienie się - świetny sposób ! polecam) Mój Antek nie zareagował w żaden przykry sposób.

Za to muszę przyznać się do faux pas młodej mamy - napiłam się Coca coli ... reakcja natychmiastowa - dopiero po 5 godzinach przy piersi, masażu brzuszka, długiej kąpieli zrobił kupkę i mu ulżyło.
 
reklama
Ja w sumie jadłam już kilka niedozwolonych rzeczy i Kubie nic nie jest. Na pewno nie będę jadła tych typowo wzdymających rzeczy, ale staram się jeść normalnie.
I zakazane truskawki zamierzam spróbować jak będzie sezon, bo uwielbiam. Jak po 2-3 Kubie nic nie będzie, to będę jeść :p
 
Do góry