reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

WItam wieczorkiem
Rany ...najgorsze są wieczory, jestem taka napompowana:wściekła/y::wściekła/y:
Żeby nie jeść słodyczy łapię się za:
a-słonecznik
b-gumę do żucia(pochłaniam całe opakowania)
c-herbatę owocową.... jabłka, banany i wiele wiele innych...:no::eek:


A lody chodzą mi po głowie już ho ho ho...ale jakbym zjadła na drugi mam zagwarantowany ból zatok:wściekła/y:
 
reklama
Kamikaa jakia serie ogladac bedziecie w IKEA? ja sie zasntanawiam nad Leksvik, bo pasowalby do mojej sypialni, aczkolwiek wydaje mi sie ze jakosc tej serii podupadla przez ostatnie kilka lat. Tez musze sie przejechac zeby na "zywo" obejrzec, bo nie moge sie zdecydowac.

Effa to zupelnie co innego, czyli chodzisz do lekarza i usg tez mialas, wiec to nie tak ze nigdzie nie bylas. Z posta wnioskowalam ze wogole pierwszy raz idziesz do jakiegokolwiek lekarza. I jeszcze pytaniem, na czym polegalo badanie genetyczne plci i czy to bylo zalecenie czy sami chcieliscie?
 
WItam wieczorkiem
Rany ...najgorsze są wieczory, jestem taka napompowana:wściekła/y::wściekła/y:
Żeby nie jeść słodyczy łapię się za:
a-słonecznik
b-gumę do żucia(pochłaniam całe opakowania)
c-herbatę owocową.... jabłka, banany i wiele wiele innych...:no::eek:


A lody chodzą mi po głowie już ho ho ho...ale jakbym zjadła na drugi mam zagwarantowany ból zatok:wściekła/y:

Witam wszystkie mamuski ktore maja termin na marzec moge sie dołonczyc? Hm a co do jedzenia to cieszcie sie mamuski ze macie mozliwosc zjedzenia czekoladki bo ja mam bardzo wysoki cukier i mam zabronione..zeeero sloczycy, slodzenia herbaty itp.
Zycze milego wieczorku
 
Mloda_m witaj :) wiesz juz kogo nosisz pod serduszkiem? wspolczuje ze nie mozesz jesc slodyczy :no: ja jestem uzalezniona :laugh2:
 
no to trzymam kciuki za Ciebie i Małego;-) - podziwiam, że tyle wytrzymałaś bez usg
ja to bym już jajko wysiedziała:-D
:laugh2:
Kochana, USG to ja mialam robione!!! Nawet 3 razy 4d:-)

Effa to zupelnie co innego, czyli chodzisz do lekarza i usg tez mialas, wiec to nie tak ze nigdzie nie bylas. Z posta wnioskowalam ze wogole pierwszy raz idziesz do jakiegokolwiek lekarza. I jeszcze pytaniem, na czym polegalo badanie genetyczne plci i czy to bylo zalecenie czy sami chcieliscie?
Tak, tak, jestem pod kontrola lekarska. Tylko, ze inna niz w PL. Przepraszam jesli wczesniej napisalam troche niezrozumiale.
Nie wiem, czy wizyty poza teren PL beda brane pod uwage.
Co do genetycznego potwierdzenia plci. Mialam robiona amnioponkcje. Przy okazji sprawdzania chromosomow, sprawdzili plec. To nie tak, ze mialam badanie genetyczne tylko i wylacznie z tego wzgledu.

A co do porodu w wodzie. Tez sie nad tym zastanawiam. Jednak nalezy bardzo uwazac. Woda powinna byc czesto zmieniania, by uniknac zakazenia, ktore moze byc bardzo niebezpieczne. No i temperatura wody powinna byc odpowiednia i ciagle monitrowana, by malenstwo nie doznalo szoku.
Jak chcecie, dowiedzcie sie tez, czy w szpitalach, w ktorych bedziecie rodzily, jest mozliwosc "kapieli" przed porodem. Znajoma mowila, ze bardzo pomagaja w bolach; na prawde duza ulga.

Kurcze, gin powiedziala, ze mam za krotka szyjke macicy. Bardzo sie tym teraz martwie.
A jak to w ogole jest? Czy ona moze wrocic do normy czy juz tak do konca ciazy? Zapomnialam zapytac. Wiecie cos?

Kolorowych snow i spokojnej nocy zycze!!!!
 
Właśnie wróciłam z pracy i wpadłam tylko na chwilkę bo zmęczona strasznie jestem, w ogóle to jakoś dziwnie się czuję, niby głodna a z drugiej strony jak myśle o jedzeniu niedobrze mi sie robi;( normalnie jak na początku :-(
Właśnie koleżanka mi powiedziała, że nie wolno jeść bananów bo skurcze wywołują, a druga mówiła , że też to słyszała ale tak lubi banany, że całą ciąże jadła.
Słyszałyście coś o tym. Bo ja co jakiś czas podjadam sobie banany .
 
Ostatnia edycja:
witajcie wieczorkiem
ja właśnie pożeram przesłodzony lekko budyń, bo nie chciało mi się ruszyć do sklepu po czekoladę :sorry:
Mała szaleje wieczorem, jak zwykle
się zsynchronizowała z tatusiem :eek:, eh... jak tak będzie po porodzie, to on będzie miał dyżur wieczorno-nocny :-p
dziś jak leżałam na kanapie z odsłoniętym brzuszkiem to mój kot, leżący obok obserwował mój ruszający się brzuch hahaha :-D ciekawe, co sobie w tej małej główce myśli :-D

współczuję dziewczynom, które mają nieodpowiedzialnych facetów, radzę uciekać od tych, co stosują przemoc, bo takie zachowania same nie przechodzą... trzeba ratować siebie i maleństwo!!!

kamikaa macie w ikei to samo, co my? jakie mebelki dla Małej oglądaliście?? (może jest strona ikei w Niemczech z ofertą - wstaw zdj, lub link :tak:
ja właśnie się zastanawiam nad komodą z przewijakiem, ale nieco droga jest i nie wiem ile jest w niej miejsca??? w katalogu czy necie wygląda na małą :dry:, muszę się jej przyjrzeć z bliska, więc wybiorę się z moim Darkiem do sklepu, by pomacać i pooglądać (tutaj link) może któraś z Was ma? jakaś opinia?


słodkich snów i wyspanej nocki Wam wszytskim
i witam nowe dziewczyny na forum :-)
 
a ja mam dzisiaj normalnie szał na słodkie:szok: aż mi głupio ale nie mogę się powstrzymać. Na śniadanie zjadłąm dwa pączkie i dwie francuskie drożdżówki z czekoladą:zawstydzona/y: obiad zjadłąm normalny, ale teraz poleciałam do sklepu po wafelki w czekoladzie i takie inne ciastka:zawstydzona/y: No ale od jutra znowu się ograniczam:sorry:

to nie Ty chcesz, tylko dzidzia :-)

a ja dziś jestem wściekla i smutna:eek:. Mój stracił wczoraj pracę , ponoć szef powiedział że sie opierdziela i dzisiaj wziął pilota od tv i mi w brzuch rzucił:wściekła/y::eek:, na szczęście nie mocno, ale jak mógł we wlasne dziecko!!! Nie patrzyl tylko rzucił, a ja z tego wszystkiego w ryk i że mógł małego zabić zaczełam wykrzykiwać a ten mnie mocno w głowę i już mialam tego dość zamknęłam się w łazience i ryczałam a mu przeszkadzalo że za głośno!! Co mu odbiło nie wiem.
My wynajmujemy kawalerkę od 2 miesięcy, ale i tak nasi rodzice jak do tej pory płacili za nią a mieli tylko pomagać, bo on nie był w stanie zarobić,:szok: yhhhym kase nie wiem na co wydawał a praca też byla w kropkę niepewna.
W tym miesiącu już miał więcej dołożyć a nie 300zł jak ostatnio (koszty kawalerki 1500zł) na życie też nic nie ma, gdyby nie moi biedni starzy rodzice to nie wiem co by było! No i oczywiście za grudzień nic nie ma do zapłaty bo przerąbał na laptopa nowego , telefon , papierosy i nie ma nic ani na zycie ani za tą kawalerkę:-( I musimy wracać do rodziców swoich. Ja do moich a on do swojej mamusi, u której nie możemy mieszkać. Chociaż za to co zrobił dziś to nie wiem czy nawet bym chciala...:-(


Ale naskrobałam , ale musiałm sie wyżalić

tak nie wiem co mam myśleć, ale dalej tak nie moze być:no: i że nawet na witaminy nie ma tylko rodzice muszą mi kupować..
zmusza mnie do pewnej rzeczy:-( niestety

Kochana to Twoje życie, ale posłuchaj rady koleżanek i rozstań się z draniem.
takie gadanie o drugiej szansie można pod tramwaj podłożyć :no:
raz uderzył, to prędzej czy później uderzy znowu
wiem, co mówię, bo kiedyś dawno temu też ktoś mi obiecywał poprawę... była... na miesiąc, dwa...
i to nie chodzi o to, że on nie dorósł do roli ojca- dziecka nie ma jeszcz na świecie. on się wyżywa na TOBIE. oby nigdy nie tknął dziecka- bo płakało czy z innego powodu.
poza tym dziś jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet- tak na marginesie...


Właśnie koleżanka mi powiedziała, że nie wolno jeść bananów bo skurcze wywołują, a druga mówiła , że też to słyszała ale tak lubi banany, że całą ciąże jadła.
Słyszałyście coś o tym. Bo ja co jakiś czas podjadam sobie banany .

ja słyszałam, że banany są dobre w ciąży, bo zawierają potas, który przeciwdziała miedzy innymi skurczom...


a ja dziś byłam u lekarza (rodzinnego) na takiej kontrolnej wizycie. wszystko, co sprawdziła- ok: ciśnienie, mocz (papierkiem), waga...
powiedziaam jej o tym twardnieniu brzucha- kazała zwiększyć dawkę magnezu i zgłosić się do gina, bo to może być objaw skracającej się szyjki :-( no idę w sobotę, ale do tego czasu chyba padnę z nerwów :no:
jak to fakycznie szyjka- to będę prawdopodobnie leżeć :-(
ale mnie nastraszyła :no: :-( :zawstydzona/y:

dziś z okazji moich imienin mąż mnie zabrał na obiad do knajpki, ale ja byłam tak zestresowana, że nawet nie pamietam, jak mi smakowało :zawstydzona/y:
 
reklama
Witam wieczorkiem, a raczej noca:)
Ja też zawsze dodaje powideł śliwkowych do bigosu z kwaśnej kapusty, niektórzy dodają śliwki suszone, ale ja osobiście wolę powidła
O bananach to chyba jakaś przesada, przecież to owoce, a pozatym ja zawsze jak miałam skurcze łydek to jadłam banany
Ja miałam dziś iśc na glukozę, ale chyba pójde w nast. tygodniu. Co się odwlecze to może uciecze:) czy coś takiego
A ja dziś kupiłąm sobie koszulke ciążową rozpinaną, ale nie wiem czy nie jest trochę na mnie za duża
Witam też nowe marcówki:)
 
Do góry