reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

Bo Kevin urodził sie w 2006 roku czyli tylko 1.5 roku byłam w uk ... Według procedur zeby dziecku należało sie prawo ziemi matka albo ojciec musi żyć i pracować w uk min 5 lat ... Czyli Kevin sie nie zalapal, jemu należy sie obywatelstwo ale muszę za to zapłacić i złożyć aplikacje w uk boarder Agency . Jak dostanie certyfikat obywatelstwa składajasz paszport tylko z ta aplikacja i nic wiecej nie potrzebują. Ale procedura naturalizacji trwa min 3 miesiące a musiasz wysłać paszport dziecka a my na wakacje jedziemy, więc jak wrócimy będę działać .
Na 10 lecę do banku założyć Alexowi konto - tylko leje i mi sie nie chce ;( jakoś dam radę może sie uda miedzy kroplami lol

Ps a ile ty masz dzieciaczkow ?
ja mam dwoje Kondzio sie urodzil w 2008 wiec ja bylam 4 lata...cholera braknie mi tez:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:ja nie wiem czy w ogolel tu zostaje...............wiec narzie czekam....lae bakba na poczcie nic takiego nie mowila....skad to wiesz.........

Czytalam ostatnio artykul o jakies MISS ktora wygrala(polka)ale nie maila paszoportu ang co jest wymogiem....jakas babka powiedziala ze to nie bylo zamierzone ze ona tylko nie doczytala regulaminu i ze jej sie paszport nalezy,ze to tylko foermalnosc bo przyjechala do angli jak miala 10 lat teraz ma 17cie.nic nie mowili tam o jakies naturalizacji:baffled::dry:no i ma dostac tytul automatycznie za rok:tak:nie wiem wiec....

my mamy dowod polski waznyjeszcze 3 lata.................wiec szkoda kasy mi narazie...

Angel na to wyglada............:baffled:musisz wyslac 5 lat P60 ale jestescie tu dopiero 2lata tak??

Ja dzwonilam do nich i mam czekac,oddzwonia.automat mowil na poczatku ze sie czeka 2 tyg na paszport no do maks6tygale te 2 tyg.................a ja juz 4 tyg czekam.......dokumenty wplynely im 29maja,tyle poiwdzial.ja mam stepel z 25gomaja i pisze na rachunku ze jest wazny miesiac wiec do jutra musze cos wiedziec bo wtedy wale na poczte.........
 
reklama
Kwaiteczek wymogiem uzyskania paszportu brytyjskiego jest obywatelstwo , jeżeli dziecko jest nowonarodzone i rodzice mieszkali i pracowali w uk wiecej niż 5 lat i mogą to udowodnić poprzez p60/p45 bądź tez statment z Ireland revenue wrest dziecku nalezy sie prawo ziemi i automatyczne nabywa obywatelstwo brytyjskie. Jeżeli dziecko jest tu urodze nie spełnia wymagań tuż po urodzeniu i rodzice nadają mu swoje obywatelstwo, wtedy musi przejść procedurę nadania brytyjskiego obywatelstwa w momencie kiedy wymagania zostaną spełnione. Wgoogluj uk boarder Agency- Bitish citizenship for child born to eea parents powinnam znaleźć nie dam linka bo z telefonu pisze , ale jak nie znajdziesz daj znać jak będę na kompie skopiuje.

Angel Dorian bedzie mógł dostać paszport / obywatelstwo w momencie kiedy będziecie w uk dłużej jak 5 lat , zbieranie P45/P60 ;-)
 
Tak kwiateczek jestesmy tu dwa latka :)

Dzieki Aga- znowu pytanie glupie :zawstydzona/y:- czy bedzie wtedy mial dwa obywatelstwa? Pl i brytyjskie? Trzeba wtedy dwa paszporty miec/potem dowod w PL?
 
Angel to już zależy od ciebie ;-) ale ja proponuje nie zrzekac sie polskiego obywatelstwa ;-) moi bedą mieli podwójne ;-)
 
zadzwonia :) cierpliwosci trzymam kciuki

ps ty ze skegness jestes? nooo taka polska Ustka :) bede na pewno na plazy w tym roku :tak:

nie zadzwonili oczywiscie ale przyslali list dzisi ze ojciec nie spelnia kryteriw,ze nie udowodnione jest ze pracuje tu 5 lat:wściekła/y::wściekła/y:kuzwa po 4 tyg........zaplacilam za sprawdzenie dokumentow i wysylke 11f ,baba powiedziala ze wystarcza papiery jednego rodzica:wściekła/y:wyslalalm tylko swoje..kurde teraz znowu czekac trzeba:wściekła/y:dzis doslalam .5.90 znowu ale wysla w poniedizlaek i bedzie we wtorek u babki...:confused2:boshhhhhhhh 3 razy bylam na poczcie i i tak zle co za babska tam robia:wściekła/y:to 18 wysylka mniejuz kosztowala.najgorsze ze poprzedni rachunek juz nie wazny.jest tylko do jutra wazny i nawet jak mi zgina dokumenty to moge sobie d..pe pocalowac.wszytskie najwazniejsze dokumenty...:no:

a ty wysylalals orginaly..bo ona do mnie mowi ze kopie zrobi i wysle bo to wazne dokumenty....a ja ze w info pisze ze kopie nie beda akceptowane a ONA ze tak???boishhhhhhhhhhhh po co tam pracuje?!?!zawscieklam sie dzis...ja to mam pecha wrodzonego chyba,zawsze cos.......


Agusia a ty wysylalas kopie???jak bedzieszz sie wybierac to daj znac,spotkamy sie na kawke:-p:-p:-p
 
Ja juz dwa razy slalam list o becikowe raz z pomoca angel i odmowa-bo nadal czekam na ten wtc i ctc--mam w sumie miesiac do odwolania wiec moze jeszcze poczekam te 4 tyg na decyzje a ja nie to trudno:(

To co sie dzialo w piatek w konsulacie przechodzi ludzkie pojecie ludzi jak bydlo traktuja
 
nie zadzwonili oczywiscie ale przyslali list dzisi ze ojciec nie spelnia kryteriw,ze nie udowodnione jest ze pracuje tu 5 lat:wściekła/y::wściekła/y:kuzwa po 4 tyg........zaplacilam za sprawdzenie dokumentow i wysylke 11f ,baba powiedziala ze wystarcza papiery jednego rodzica:wściekła/y:wyslalalm tylko swoje..kurde teraz znowu czekac trzeba:wściekła/y:dzis doslalam .5.90 znowu ale wysla w poniedizlaek i bedzie we wtorek u babki...:confused2:boshhhhhhhh 3 razy bylam na poczcie i i tak zle co za babska tam robia:wściekła/y:to 18 wysylka mniejuz kosztowala.najgorsze ze poprzedni rachunek juz nie wazny.jest tylko do jutra wazny i nawet jak mi zgina dokumenty to moge sobie d..pe pocalowac.wszytskie najwazniejsze dokumenty...:no:

a ty wysylalals orginaly..bo ona do mnie mowi ze kopie zrobi i wysle bo to wazne dokumenty....a ja ze w info pisze ze kopie nie beda akceptowane a ONA ze tak???boishhhhhhhhhhhh po co tam pracuje?!?!zawscieklam sie dzis...ja to mam pecha wrodzonego chyba,zawsze cos.......


Agusia a ty wysylalas kopie???jak bedzieszz sie wybierac to daj znac,spotkamy sie na kawke:-p:-p:-p

o kurcze kwiateczek nie fajnie :(
ja wysylalam orginaly wszystkie bo kopi oni nie honoruja ( z tego co mi wiadomo)
wysylaj jeszcze raz moze sie uda- glowa do gory bedzie dobrze :tak:


a co do poczty i zagubienia dokumentow - wez forme i wypelnij , nic nie tracisz - dobrzej ajkby sie znalazly
 
reklama
Agusia ja tylko dosylam ojca dokumenty....reszte nadal maja.chyba...bo nikt nie zadzwonil a chcialam spytac:wściekła/y:mam nadzije ze przysla juz razem.tak mowila ta baba n poczcie ale im wierzyc jak nie maja pojecia.ja z tymi kopiami....ona powinna wiedziec ze musza byc orginaly a nie ja jej powiedzialam.poczekam tydz jeszcze i bede dzwonic znowu.ty czekalas tydz od odeslania wiec tyle poczekam jeszcze....:confused2:

co do zagubienia to tylko ta forma teraz mnie ratuje bo rachunek juz nie wazny:wściekła/y:

Ewestra wspolczuje,oby szybko ci przyznali to bedzie ok....wysylaj ciagle te formy poki ci nie przyznaja wtc....poki nie bedziesz wiedziec na czym stoisz.............liczy sie data stempla wiec przy koncu daty wysylaj nastepne.....albo moze zadzwon tam po porade.....
 
Do góry