reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

reklama
Co do meldunku to nie mamy tu zakupionego domu i na to się nie zanosi, więc jak tu dziecko meldować tymczasowo co chwile..
Nie wiem, póki co napewno w PL zamelduje.

A co do PESELu wiem tylko tyle co mi dzis powiedziala...ze po wyrobieniu jego, wyrabia sie paszport i do 5 roku zycia dziecka wazny jest tylko przez rok ( z PESELEM ten pierwszy tymczasowy dostaje sie bez PESELu tylko na przylot do kraju i wyrobienie wszystkiego).
 
Witam
Widze ze dawno tu nikogo nie bylo.
Moja druga to juz ciaza tutaj wiec nic mi nie straszne.Musze powiedziec ze nie nazekam na przebieg,jakos trafiam dobrze:tak:Midwife mam fajna:tak:co bedziecie mialy??:-)

Nie wiem czemu ale jedna strona mi sie tylko pokazala:sorry:

Angel ja mam to za soba wiec moge napisac.
Paszport jest tylko na rok wiec najlepiej jest zrobic dowod w Polsce:tak:on jest na 5 lat.Musisz najpierw umiejscowic dziecko(meldunek)nadaja wtedy pesel i zrobic dowod.Od tego roku sa za darmo,wiem bo wlasnie latem wymienialam swoj i mojego szkraba.Czepiali sie nas juz bardzo ze jest zdjecie niemowlaka a on juz w sumie duzy.w urzedzie okazalo sie wlasnie ze sa za darmo:tak:
 
Ostatnia edycja:
Dziecko musi mieć meldunek, żeby dostać pesel? Gdzieś kiedyś czytałam, że nie potrzeba, ale w sumie nie wiem jak to jest. Macie jakieś sprawdzone info?
 
Ewstra ja ostatnio dostałam od położnej ulotkę i w piątek idę się zapisać :-) ale chodzić i tak tam można od 28 tygodnia tak pisze na ulotce... do szpitala też się wybieram ale dopiero po nowym roku :-)

tricia ja już nie wiem jak jest z tymi meldunkami... bo kiedyś gdzieś słyszałam że w ogóle obowiązek meldunkowy mają znieść czy już znieśli...
 
Ostatnia edycja:
Tricia nie wiem na 100% ale chyba tak,ja swojego meldowalam tak czy siak.zawsze mozesz potem wymeldowac.A czemu w sumie nie chcesz meldowac??Teraz zauwazylam,mieszkasz w USA To troche pewnie masz problem z przylotem:sorry:
Ewstra nie chodzilam do szkoly rodzenia,myslalam ale jakos zeszlo,w sumie pracowalam na pelnym etacie i brak czasu tez na to wplynal.
 
reklama
Do góry