reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Kiedy zamierzamy zamknąć grupę? Juz jakos teraz na dniach? Nie ukrywam, ze juz na to licze. P.s. wy korzystacie z forum z przegladarki czy macie apke? Ja tu weszlam na próbę, poprzednie ciąże spedzilam na bbf, tu pierwszy raz. I ciezko mi sie tu odnaleźć. W apce latwiej? W ogole zamknieta grupa zostanie tu na forum czy pozniej na jakiegos fejsa czy cos?
Ja przez przeglądarkę korzystam bo nie lubię mieć 1000 aplikacji 😅
A taka zwykla wedzona makrele mozna?😃
Chyba jak jest wędzona na ciepło to tak 🤔

Ja zawsze lubiłam chipsy, No ale teraz to nie przejdzie 😅 jakieś takie pieczone czy smażone jedzenie to ciężko, jutro idziemy na wiechę do teściów to się chociaż bigosu najem bo nic innego nie tknę, No może ciasto 😅 dziś tortille robię bo jednak warzywka soczyste to działają najspokojniej na mnie. Chociaż wczoraj zjadłam placki ziemniaczane z twarożkiem i bez większej tragedii. Cola też już bleee i mi nie pomaga 😅
 
reklama
Zazdro! ja narazie gustuje w białym twarogu albo w takiej najdelikatniejszej białej szynce i pomidorach ;)
Albo coś bardziej na słodko i wtedy rożnego rodzaju placuszki z owocami :)
Wcześniej jadłam owsiankę, ale nie wchodząc w szczegóły długo jej nie ruszę ponownie 🙈
Ja wczoraj zrobiłam owsiankę i przełknąć nie mogłam. A na rybkę po grecku tez mam mega ochotę.
 
Rany dobrze, że napisałas, bo nawet nie pomyślałam, że z rybami może być coś nie tak 😬 wiedziałam, że surowego nie można. Dzięki ❤️
Aplikacja mówi ze problem jest z wędzeniem na zimno. Do tego ryby wędzone maja dużo soli wiec to tez średnio zdrowe - ale to akurat od czasu do czasu w małej ilości nie byłoby chyba aż takim problemem. Wiec chyba można te ryby które są wędzone na ciepło ale pewnie tez lepiej sobie darować na czas ciąży.
 

Załączniki

  • IMG_9646.png
    IMG_9646.png
    30,8 KB · Wyświetleń: 21
Aplikacja mówi ze problem jest z wędzeniem na zimno. Do tego ryby wędzone maja dużo soli wiec to tez średnio zdrowe - ale to akurat od czasu do czasu w małej ilości nie byłoby chyba aż takim problemem. Wiec chyba można te ryby które są wędzone na ciepło ale pewnie tez lepiej sobie darować na czas ciąży.
Teoretycznie może tak, ale niestety nie ma gwarancji, że wędzenie na ciepło zabije wszystkie bakterie z ryby 🤷🏼‍♀️ Dlatego lepiej nie ryzykować. Wiadomo, co zjedzone to zjedzone i lepiej się nie zamartwiać bez sensu, ale raczej na przyszłość ja bym się obawiała 😵‍💫
 
To mi takie delikatne ciasta, chlebki bananowe, placuszki śniadaniowe, naleśniki bardzo wchodzą 🥰
ale już jakakolwiek czekolada fuuu nie ruszyłam od zajścia w ciąże. Tak samo jakieś słone przekąski - chipsy czy coś takiego - odrzuca mnie na sama myśl 🙈
Chipsy to akurat mi wchodzą 🙈 Ale staram się nie przesadzać.
 
Teoretycznie może tak, ale niestety nie ma gwarancji, że wędzenie na ciepło zabije wszystkie bakterie z ryby 🤷🏼‍♀️ Dlatego lepiej nie ryzykować. Wiadomo, co zjedzone to zjedzone i lepiej się nie zamartwiać bez sensu, ale raczej na przyszłość ja bym się obawiała 😵‍💫
Tez tak uważam - ja w głowie od razu miałam zakodowane ze nie można w ciąży jesc wędzonych ryb :)

Ale nie wiedziałam o pasztecie, na który mnie naszła wielka ochota jakiś czas temu🙈 taka chamska kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym. Generalnie zjadłam i potem się dowiedziałam ze nie można. Więcej nie zjem, ale jakaś cześć mnie cieszyła się ze zachcianka została spełniona 🙈
 
Tez tak uważam - ja w głowie od razu miałam zakodowane ze nie można w ciąży jesc wędzonych ryb :)

Ale nie wiedziałam o pasztecie, na który mnie naszła wielka ochota jakiś czas temu🙈 taka chamska kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym. Generalnie zjadłam i potem się dowiedziałam ze nie można. Więcej nie zjem, ale jakaś cześć mnie cieszyła się ze zachcianka została spełniona 🙈
Jak to nie mozna pasztetu? Ja od tygodnia pozeram pasztet. Nawet ki do glowy nie przyszlo!
 
reklama
Tez tak uważam - ja w głowie od razu miałam zakodowane ze nie można w ciąży jesc wędzonych ryb :)

Ale nie wiedziałam o pasztecie, na który mnie naszła wielka ochota jakiś czas temu🙈 taka chamska kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym. Generalnie zjadłam i potem się dowiedziałam ze nie można. Więcej nie zjem, ale jakaś cześć mnie cieszyła się ze zachcianka została spełniona 🙈
Miałam to samo z pasztetem 🫣 najpierw wjechała bułka z nim i ogórkiem kiszonym a po chwili zonk... bo czytam, że nie można. Tak mi się ciężko z tym pogodzić 😔 🫣😁
 
Do góry