reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Robiłam właśnie badania krwi - pierwsze badania krwi w ciazy jakie zlecił mi lekarz, mam nadzieje, że bedzie ok. Jestem juz 2tygodnie po poprzedniej wizycie i jeszcze tydzien czekam na kolejna. Nie wiem jak nasze Mamy i Babcie radziły sobie bez USG, czy były spokojne, chociaz bobaska nie mogły zobaczyc wczesniej niż w dniu porodu 😯 Pytałam o to ostatnio swoja Mamę, mówiła, że żadnego USG nie miała robionego w ciąży - a ja sie stresuje, że minęły już 2tyg. od poprzedniej fotki bebika 😉
Ja też już poczekamy razem na wyniki😅
 
reklama
Mój wieczór wyglada tak , mdli mnie ze nie wiem jak się ułożyć żeby sobie ulżyć , mąż ma katar wiec chrapie jak traktor a i wstać muszę po 5 bo jadę do laboratorium , jak pojadę później to puszczę pawia w aucie a może i się łudzę ze jadąc tak wcześnie nie puszczę 🫤 dobranoc 😘😆
U mnie za to na odwrót,wieczorem to świat i ludzie, impreza spożywcza na całego! Wczoraj to nawet mialam taka ochote na jakas zupkę chińską, że aby nie jeść tych proszków gotowych zrobilam makaron z tych zupek na patelni i sama sobie sobie doprawiłam i jadłam prawie płacząc ze szczęścia 😂
 
Witam się nieśmiało :) jestem z Wami praktycznie od początku powstania grupy :) chciałam się odezwać po prenatalnych ale widzę ze grupa będzie się zamykać wcześniej niż moje badania.. jestem po dwóch poronieniach, pierwsze w 6 tyg, drugie ciąża pozamaciczna, trzecia ciąża wzorowa i mam syna i teraz czwarta.. od początku tej ciąży miałam plamienia wiec nie jestem przekonana czy się utrzyma ale póki co 9+2 a plamienia ustały tydzień temu. Wizytę kontrolna mam 24.08 :)
 
Ja też dzisiaj wieczór masakra z mdłościami 😵‍💫 Taka byłam dumna, że nie podjadam „śmieci” żadnych, ale w desperacji wykopałam nachosy z górnej szafki 👀 Dopiero po nich trochę mi przeszło.. I słuchajcie, odkryłam prawdziwe złoto, jeśli macie ochotę na „drinka”. Zrobili bezalkoholowe Martini, nazywa się Vibrante 😍 Niczego mu nie brakuje 🤪
Ja przed ciążą uwielbiałam napić się wieczorkiem białego Martini. A w weekendy drineczki z whisky. Więc jak zaszłam, to asekuracyjnie kupiłam sobie dwa winka 0%. I co? Jedno, właśnie Martini, stoi otwarte miesiąc a upiłam może ⅓. Drugiego nawet nie ruszyłam... mój brak apetytu obejmuje również takie rarytasy 😔
 
Hej,
a u mnie dzisiaj po raz pierwszy (8+4) rano podczas podcierania zauważyłam jasnobrązowy śluz :( takie plamienie może 2cm, teraz póki co nie mam nic. Piersi bolą przeważnie wieczorem... boję się jak cholera :( jestem po jednym poronieniu zatrzymanym ale wtedy nie miałam żadnych plamień :( czy któraś z Was tak miała i było ok?
Od razu napisałam do mojego lekarza ale zapomniałam, że od pon jest na urlopie.
Jak zauważę więcej to jadę od razu na IP.
Nie wiem czy to może być spowodowane tym że wczoraj trochę się ponaciągałam wieczorem ok 22 (podlewałam kwiaty wiszące zamiast wziąć sobie drabinkę to na palcach stałam z butelką 2l)?
 
Witam się nieśmiało :) jestem z Wami praktycznie od początku powstania grupy :) chciałam się odezwać po prenatalnych ale widzę ze grupa będzie się zamykać wcześniej niż moje badania.. jestem po dwóch poronieniach, pierwsze w 6 tyg, drugie ciąża pozamaciczna, trzecia ciąża wzorowa i mam syna i teraz czwarta.. od początku tej ciąży miałam plamienia wiec nie jestem przekonana czy się utrzyma ale póki co 9+2 a plamienia ustały tydzień temu. Wizytę kontrolna mam 24.08 :)
Witaj! Współczuję strat :( Ale teraz gratulacje i spokojnej reszty ciąży :)
 
Hej,
a u mnie dzisiaj po raz pierwszy (8+4) rano podczas podcierania zauważyłam jasnobrązowy śluz :( takie plamienie może 2cm, teraz póki co nie mam nic. Piersi bolą przeważnie wieczorem... boję się jak cholera :( jestem po jednym poronieniu zatrzymanym ale wtedy nie miałam żadnych plamień :( czy któraś z Was tak miała i było ok?
Od razu napisałam do mojego lekarza ale zapomniałam, że od pon jest na urlopie.
Jak zauważę więcej to jadę od razu na IP.
Nie wiem czy to może być spowodowane tym że wczoraj trochę się ponaciągałam wieczorem ok 22 (podlewałam kwiaty wiszące zamiast wziąć sobie drabinkę to na palcach stałam z butelką 2l)?
Ja miałam długo utrzymujące się plamienia. Na USG wyszło, że krwiak. Dostałam prostregon i kazali się oszczędzać i po 2óch tygodniach krwiak się wchłonął.

Dziewczyny pytanie odnośnie PAPPA. Mieszkam za granicą i tutaj jest ono robione w 10 tygodniu ciąży. Robiłam je wczoraj i już mam wynik. Wynik jest w innej jednostce niż MoM. Sama próbuję przeliczać na MoM, ale nie wiem czy dobrze to robię plus ogólnie czytam że na podstawie tylko tego nic nie można stwierdzić, dopiero łącznie z USG. Orientujecie się czy tak naprawdę jest? USG mam dopiero 22 sierpnia.
 
Hej,
a u mnie dzisiaj po raz pierwszy (8+4) rano podczas podcierania zauważyłam jasnobrązowy śluz :( takie plamienie może 2cm, teraz póki co nie mam nic. Piersi bolą przeważnie wieczorem... boję się jak cholera :( jestem po jednym poronieniu zatrzymanym ale wtedy nie miałam żadnych plamień :( czy któraś z Was tak miała i było ok?
Od razu napisałam do mojego lekarza ale zapomniałam, że od pon jest na urlopie.
Jak zauważę więcej to jadę od razu na IP.
Nie wiem czy to może być spowodowane tym że wczoraj trochę się ponaciągałam wieczorem ok 22 (podlewałam kwiaty wiszące zamiast wziąć sobie drabinkę to na palcach stałam z butelką 2l)?
Hej. Też dzisiaj 8+4! 🩷
Ja nie mam plamień, ale akurat w tym terminie ich mocniej poszukuję, bo byłyby to okolice miesiączki przy cyklach 29 dni. Ponoć plamienia w I trymestrze mogą się pojawić właśnie w dniach, w których normalnie miałabyś okres.
 
Ja miałam długo utrzymujące się plamienia. Na USG wyszło, że krwiak. Dostałam prostregon i kazali się oszczędzać i po 2óch tygodniach krwiak się wchłonął.

Dziewczyny pytanie odnośnie PAPPA. Mieszkam za granicą i tutaj jest ono robione w 10 tygodniu ciąży. Robiłam je wczoraj i już mam wynik. Wynik jest w innej jednostce niż MoM. Sama próbuję przeliczać na MoM, ale nie wiem czy dobrze to robię plus ogólnie czytam że na podstawie tylko tego nic nie można stwierdzić, dopiero łącznie z USG. Orientujecie się czy tak naprawdę jest? USG mam dopiero 22 sierpnia.
Samo badanie krwi bez USG nic Ci nie da. Dopiero oba te badania dadzą prawdopodobieństwo.
 
reklama
Hej,
a u mnie dzisiaj po raz pierwszy (8+4) rano podczas podcierania zauważyłam jasnobrązowy śluz :( takie plamienie może 2cm, teraz póki co nie mam nic. Piersi bolą przeważnie wieczorem... boję się jak cholera :( jestem po jednym poronieniu zatrzymanym ale wtedy nie miałam żadnych plamień :( czy któraś z Was tak miała i było ok?
Od razu napisałam do mojego lekarza ale zapomniałam, że od pon jest na urlopie.
Jak zauważę więcej to jadę od razu na IP.
Nie wiem czy to może być spowodowane tym że wczoraj trochę się ponaciągałam wieczorem ok 22 (podlewałam kwiaty wiszące zamiast wziąć sobie drabinkę to na palcach stałam z butelką 2l)?
Hej ja tak mialam. Nagle plamienia sie pojawily. Brqzowo jasne i malo a potem brazoowo ciemne i brzydkie to polecialam na kontrole do gina. Okazalo sie ze mialam krwiaka i ze to on. I wlasnie lekarz mi powiedzial ze pewmke cos dzwignelam za mocno soe nacoagmelam alno ze stres. Teraz mam liteine i duohaston. Plamienia juz prawie nie mam. Takze spokojnie i jakby co zawsze mozna sprawdzix u innego gina.
 
Do góry