reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Ja wczoraj cały wieczór chodziłam po domu w swetrze tak mi zimno bylo, ale zmarzłam też jak byłam na placu zabaw wieczorem z dzieckiem. Dziewczyny od piątku ocieplenie, wrócą wysokie temperatury i słoneczko. Dziś jestem z siebie zadowolona ugotowałam dobry obiad i nawet zjadłam ze smakiem. Od niedzieli zauważyłam poprawę samopoczucia i brak mdłości. W poniedziałek tak się rozkręcilam że wybrałam się na zakupy do Galerii. Dziecko oddałam do punktu przedszkolnego w galerii A sama buszowałam po sklepach. Nie odpoczywałam tego dnia jak zalecił lekarz. A wieczorem czułam że skoczyło wysoko ciśnienie dostałam ataku duszności. Ogólnie przyjmują leki na ciśnienie Dopegyt. Dziennie 10 tabletek tam jest takie duże dawkowanie. Brałam jeszcze jeden lek Nitrodypine lekarz kardiolog przepisał mi wiedząc że planuję ciążę, ginekolog też pochwalił że dobrze dobrane leki dla kobiet w ciąży. Musiałam 3 tygodnie temu iść na wizytę do innego ginekologa z powody infekcji a on mi pokazał że ten mój drugi lek jest zakazany w ciąży i kazał odstawić. Przepłakałam chyba ze 2 godziny z nerwów i nadal nie pojmuję czemu jeden lekarz mówi że lek ok w ciąży A drugi pokazuje klasyfikację i mówi, że jest zakazany.
Uwaga kolejna wiedzą za darmo. Prawdziwy must have! Mój własny rodzony ojciec nie wie czym leczyć przeziębienie u ciężarnej/karmiącej córki(a karmiłam 2x po 2 lata) tak żeby nie zrobić krzywdy wnukom, czekał aż mi dię pogorszy i wypisywał bezpieczny antybiotyk. Aptekarka mojemu bobasowi przepisała nasivin baby ale ja jako matka karmiąca nie mogłam w tym samym czasie nasivinu dla dorosłych. Absurd! Łaski bez, sama sprawdzę na liście. Jeszcze ojcu do gabinetu wydrukowałam zeby sie dokształcił, z aptekarką to nic nie poradzę ;)
Serio korzystajcie
@Lili851 twój lek jest C. Na zwierzętach mógł powodować szkodliwe działanie na płód(pewnie tych zwierząt nie oszczędzali z testami aż do samiuśkiego końca...), na ludziach nic takiego nie udowodnili. Można stosować u ciężarnych jeśli jest zysk dla matki. Bez poprawnie działającego serducha raczej ciąży nie utrzymasz(ani siebie;) ). Jest jeszcze gorsza klasyfikacja D i X(gdzie A to w zasadzie cukierki...). Także uszy do góry. I na przyszłość ufaj i kontroluj bo to nieuki są ;)
...kawa też jest C ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Najważniejsze, że się dobrze skończyło ❤️❤️❤️ nie dziwię się, że teraz strach u Ciebie jest jeszcze większy 🥺 ale skoro z malutką stał się cud to teraz wiesz, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych 🥰 będzie dobrze !
Dziękuję kochana za ciepłe słowa❤️
A pochwalę wam się moja plamą ☺️ Po porodzie zrobiło mi się tyłozgięcie macicy i jeszcze dzidziuś jest z tyłu :) mojego synka w poprzedniej ciąży super było widać, a teraz to same plamy 😄
Zobacz załącznik 1555635
O patrz nawet nie wiedziałam, że może się tak zadziać, że zrobi się tyłozgięcie w macicy po porodzie😮 ja akurat mam wrodzone tyłozgięcie. A ciekawe czy w drugą stronę też się tak może zdarzyć🤔
Tak czy siak super ta Twoja plama i niech rośnie zdrowo! 😊
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :)
Nieśmiało sie z Wami witam, wczesniej tylko podglądałam i czytałam. Aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsza niestety zakończyła sie poronieniem w 9 tygodniu. Zaszłam w ciążę od razu po poronieniu (nie zdążyłam dostac miesiączki). Bylam na wizycie potwierdzającej, lekarz (cud człowiek) wyliczył moją ciążę na 6+3, serducho bilo i fasolka sobie żyła w najlepsze. Wyliczając dzisiaj jestem 7+2 termin na 26 marca. 16.08 mam kolejne usg i cholernie sie boje, bo to ten przełomowy 9 tydzien...
Mam nadzieje ze zostanę z Wami do marca, głęboko w to wierzę 😁
Witaj. U mnie też ostatnia strata w 9 tc, a aktualne jestem 7+1. Przede mną dwa najtrudniejsze tygodnie. Musimy wierzyć że będzie dobrze ❤️
 
Mój wieczór wyglada tak , mdli mnie ze nie wiem jak się ułożyć żeby sobie ulżyć , mąż ma katar wiec chrapie jak traktor a i wstać muszę po 5 bo jadę do laboratorium , jak pojadę później to puszczę pawia w aucie a może i się łudzę ze jadąc tak wcześnie nie puszczę 🫤 dobranoc 😘😆
 
Mój wieczór wyglada tak , mdli mnie ze nie wiem jak się ułożyć żeby sobie ulżyć , mąż ma katar wiec chrapie jak traktor a i wstać muszę po 5 bo jadę do laboratorium , jak pojadę później to puszczę pawia w aucie a może i się łudzę ze jadąc tak wcześnie nie puszczę 🫤 dobranoc 😘😆
Ja też dzisiaj wieczór masakra z mdłościami 😵‍💫 Taka byłam dumna, że nie podjadam „śmieci” żadnych, ale w desperacji wykopałam nachosy z górnej szafki 👀 Dopiero po nich trochę mi przeszło.. I słuchajcie, odkryłam prawdziwe złoto, jeśli macie ochotę na „drinka”. Zrobili bezalkoholowe Martini, nazywa się Vibrante 😍 Niczego mu nie brakuje 🤪
 
Ja 2 dni mialam lepsze pod wzgledem samopoczucia. Zobaczymy jak bedzie jutro rano. Tez musze wczesniej wstac (w urlop spalismy do 9🙂). I mam nadzieje ze letrox utrzyma sie w żołądku! A o 8.30 wizyta. Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok
 
Uwaga kolejna wiedzą za darmo. Prawdziwy must have! Mój własny rodzony ojciec nie wie czym leczyć przeziębienie u ciężarnej/karmiącej córki(a karmiłam 2x po 2 lata) tak żeby nie zrobić krzywdy wnukom, czekał aż mi dię pogorszy i wypisywał bezpieczny antybiotyk. Aptekarka mojemu bobasowi przepisała nasivin baby ale ja jako matka karmiąca nie mogłam w tym samym czasie nasivinu dla dorosłych. Absurd! Łaski bez, sama sprawdzę na liście. Jeszcze ojcu do gabinetu wydrukowałam zeby sie dokształcił, z aptekarką to nic nie poradzę ;)
Serio korzystajcie
@Lili851 twój lek jest C. Na zwierzętach mógł powodować szkodliwe działanie na płód(pewnie tych zwierząt nie oszczędzali z testami aż do samiuśkiego końca...), na ludziach nic takiego nie udowodnili. Można stosować u ciężarnych jeśli jest zysk dla matki. Bez poprawnie działającego serducha raczej ciąży nie utrzymasz(ani siebie;) ). Jest jeszcze gorsza klasyfikacja D i X(gdzie A to w zasadzie cukierki...). Także uszy do góry. I na przyszłość ufaj i kontroluj bo to nieuki są ;)
...kawa też jest C ;)
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cieszę się że jestem tutaj, dodajecie mi otuchy😀😀😀
 
Ja też dzisiaj wieczór masakra z mdłościami 😵‍💫 Taka byłam dumna, że nie podjadam „śmieci” żadnych, ale w desperacji wykopałam nachosy z górnej szafki 👀 Dopiero po nich trochę mi przeszło.. I słuchajcie, odkryłam prawdziwe złoto, jeśli macie ochotę na „drinka”. Zrobili bezalkoholowe Martini, nazywa się Vibrante 😍 Niczego mu nie brakuje 🤪
Jest taka stronka bezalkoholove - są na niej też wina i wina musujące 0.0 %.
Testowałam Night Orient bardzo przyjemne i skład w stylu Bio :)
 
Robiłam właśnie badania krwi - pierwsze badania krwi w ciazy jakie zlecił mi lekarz, mam nadzieje, że bedzie ok. Jestem juz 2tygodnie po poprzedniej wizycie i jeszcze tydzien czekam na kolejna. Nie wiem jak nasze Mamy i Babcie radziły sobie bez USG, czy były spokojne, chociaz bobaska nie mogły zobaczyc wczesniej niż w dniu porodu 😯 Pytałam o to ostatnio swoja Mamę, mówiła, że żadnego USG nie miała robionego w ciąży - a ja sie stresuje, że minęły już 2tyg. od poprzedniej fotki bebika 😉
 
reklama
Robiłam właśnie badania krwi - pierwsze badania krwi w ciazy jakie zlecił mi lekarz, mam nadzieje, że bedzie ok. Jestem juz 2tygodnie po poprzedniej wizycie i jeszcze tydzien czekam na kolejna. Nie wiem jak nasze Mamy i Babcie radziły sobie bez USG, czy były spokojne, chociaz bobaska nie mogły zobaczyc wczesniej niż w dniu porodu 😯 Pytałam o to ostatnio swoja Mamę, mówiła, że żadnego USG nie miała robionego w ciąży - a ja sie stresuje, że minęły już 2tyg. od poprzedniej fotki bebika 😉
W Anglii i Francji nadal tak jest. Ciążą zajmuje się położna, nie lekarz. Są 2-3 USG prenatalne i tyle. Do końca pierwszego trymestru w zasadzie nie uznają podtrzymywania ciąży. krwawienie? Widać natura tak chciała. Koleżanka poroniła 3 razy, dopiero jak przyjechała do Polski to zabrała że sobą duphaston i ma córkę. Narzekamy na polską służbę zdrowia a za granicą to dopiero mają ciekawie ;)
 
Do góry